Vampire Tavern
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


a megújult Vámpírkávézó.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 A Második Vámpírkávézó új fóruma

Go down 
+17
Siri Jade
Trepsylon
Viliem
Scorpius
Worrach
Ice
SakuraHana
fairi
Leroi
Lovemaking
Darkness Angel
Nutsy
valerie
nerien
Sil
angyal
Administrator
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Darkness Angel
Új vendég
Új vendég
Darkness Angel


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 05.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 4:03 pm

Én úgy hiszem Valerienek van igaza.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 5:49 pm

valerie írta:
Amikor pedig a mezőn voltak, Kain rátámadt testvérére, Ábelre, és agyonütötte. 9Ekkor az Úr megkérdezte Kaint: "Hol van a testvéred, Ábel?" Ő így válaszolt: "Nem tudom; talán őrzője vagyok testvéremnek?" 10Erre ő ezt mondta: "Mit tettél? Testvéred vére felkiált hozzám a földről. 11Ezért átkozott leszel, bujdosni fogsz a földön, amely megnyitotta száját, hogy beigya kezedből testvéred vérét. 12Ha műveled a földet, nem ad neked termést. Hontalan és bujdosó leszel a földön." 13Kain így szólt az Úrhoz: "Túl nagy a büntetésem ahhoz, hogy el tudjam viselni. 14Lám, ma elűztél a föld színéről és el kell rejtőznöm előled, hontalan és bujdosó leszek a földön, s bárki, aki rámtalál, megölhet." 15Az Úr azt válaszolta: Semmi esetre. Aki Kaint megöli, annak hétszeresen kell lakolnia. Az Úr jelet tett Kainra, hogy senki, aki találkozik vele, meg ne ölje. 16Kain azonban elbujdosott az Úr színe elől, és Nod földjén, Édentől keletre telepedett le.



És mondá az Úr: te most vámpír lettél...
Ja, nem, mégse!
Káin megy, és feleséget választ magának, és ha jól tudom, születik is porontya. (Flavius történetíró szerint a régi hagyomány 33 fiú, és 23 leánygyermekről beszél, természetesen a kor akkori szokásai szerint több feleségtől és egy tucat ágyastól.) Ez után Káin hosszú életet él a földön, megöregszik, majd meghal. Gondoljunk is bele, hogy kitől származtatnák magukat a zsidók, ha Ádám és Éva két gyermeke közül az egyik halott, a másik vámpír?
Ennek az a tanulsága, hogy ha már Bibliát idézünk, ne ragadjuk ki azokat és csak azokat a részeket, amiket úgy is lehet érteni, hogy minket támasszanak alá.
Mert ezzel az erővel tudok olyan részeket a Bibliából összevágni, amiből kihozom, hogy ölni Istennek tetsző cselekedet.
De ami azt illeti, engem nem zavar, ha valaki szerepjátékok és tinikönyvek alapján építi fel a hitvilágát, szíve joga. Míg nem ütközik a valóval, addig ez nem is veszélyes.
Az meg az én szívem joga, hogy ha valaki odaáll megmondani nekem a "frankót", akkor jót kacagjak rajt. Főleg, ha hasonló, logikátlan, önmagát dugába döntő meséről van szó.
Senki nem hittéríteni van itt talán, csak beszélgetünk, elméleteket cserélünk.
A gondolkodók és tapasztaltak a sajátjukat, más meg mást.
Egy nagy szög kint van.

Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 6:05 pm

"De ami azt illeti, engem nem zavar, ha valaki szerepjátékok és tinikönyvek alapján építi fel a hitvilágát, szíve joga"

Ebben igazad van,csakhogy én nem a tinikönyvek alpján építem fel a hitvilágom,hisz már nem vagyok tini.
Te?
Egyébként Káint nem élőhalottként kell elképzelni,de mindegy.
Nem vitatkozom veled.
Nagyon okosnak képzeled magad(de lehet,hogy még sem vagy annyira az) Mad


"Senki nem hittéríteni van itt talán, csak beszélgetünk, elméleteket cserélünk."

Ebben is igazad van.
És nem is azért,hogy másokat leszóljunk.
Eddig én nem tettem veled ezt-veled ellentétben.
Az a legkönnyebb.

A leszólás helyett akkor te is maradj a beszélgetésnél.
Vissza az elejére Go down
Scorpius
Betévedt vándor
Betévedt vándor
Scorpius


Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Oct. 10.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 8:11 pm

Üdv Mindenkik!

Elnézést hogy csak bepofátlankodtam, de érdekel a téma. Még várok egy kicsit hagy induljon be a téma.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 9:00 pm

valerie írta:
"Senki nem hittéríteni van itt talán, csak beszélgetünk, elméleteket cserélünk."

Ebben is igazad van.
És nem is azért,hogy másokat leszóljunk.
Eddig én nem tettem veled ezt-veled ellentétben.
Az a legkönnyebb.

A leszólás helyett akkor te is maradj a beszélgetésnél.

Kiemelnék két részt, első: "Nagyon okosnak képzeled magad(de lehet,hogy még sem vagy annyira az) "
második:"És nem is azért,hogy másokat leszóljunk.
Eddig én nem tettem veled ezt-veled ellentétben."
Ez minden, amit ehhez hozzáfűznék, többre azt hiszem, nincsen szükség. Magáért beszél.
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 11:52 pm

valerie írta:
Kedves Fairi!

Megnéztem az általad említett linket.

Én nem ebből idéztem.:-)

nem onnan, de a google meg tudom keresni a forrást...
Káinnak semmi köze a vámpírokhoz, csak a szerepjáték kedvéért csinálták azt a sztorit amit beidéztél...
Tudom sokan véresen komolyan veszik ezt a játékot, de ne keverjük már ide...
ha szereted a WoD világát, akkor lehetne neki nyitni külön topicot...

Wikipediát mindig erős kritikával érdemes kezelni,sok szócikk hiányos,csonka vagy ellenőrizetlen
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeVas. Okt. 17, 2010 12:23 am

Darkness Angel írta:
Én úgy hiszem Valerienek van igaza.
ÖÖ,miben?
Ez most egy szerepjátékos fórum?
Akkor igen, mivel WoD szerepjáték univerzumában így történt minden.
Való világban?
kétleném, mivel Káin csak egy játék kedvéért keveredett a vámpírok közé.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeVas. Okt. 17, 2010 8:28 am

fairi írta:
valerie írta:
Kedves Fairi!

Megnéztem az általad említett linket.

Én nem ebből idéztem.:-)

nem onnan, de a google meg tudom keresni a forrást...
Káinnak semmi köze a vámpírokhoz, csak a szerepjáték kedvéért csinálták azt a sztorit amit beidéztél...
Tudom sokan véresen komolyan veszik ezt a játékot, de ne keverjük már ide...
ha szereted a WoD világát, akkor lehetne neki nyitni külön topicot...

Wikipediát mindig erős kritikával érdemes kezelni,sok szócikk hiányos,csonka vagy ellenőrizetlen

Még reménykedek az értelmes társalgásban, ennek előfeltétele, hogy ne ez a bődületesség legyen a mérce, amit ha nem fogadunk el, akkor máglyára való eretnekek vagyunk. (És hülyék, mert megdönthetetlen dolog, ami le van szögezve, és ezt se értjük.)
A játék az játék, csak a gyerekek fogadják szentírásként, de még ők is kinövik idővel. Ez meg úgy véltem, komolyabb társalgóhely ennél.
Részemről nem is vesztegetnék több energiát erre.
Vissza az elejére Go down
SakuraHana
Új vendég
Új vendég
SakuraHana


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 09.
Age : 29
Tartózkodási hely : Pécs

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeVas. Okt. 17, 2010 9:49 am

Helló mindenkinek!
Bocs,hogy beleszólok,de szerintem eléggé elrugaszkodtatok az eredeti témától...amúgy meg én azt gondolom-bár senki nem kérdezte,tudom-,hogy aki úgy érzi,neki megfelel az,ami egy játékban van és esetleg a valóságot,vagy más véleményét kizárja az is egy dolog.Meg aztán különben sem tudhatjuk,hogy esetleg akik a játékot készítették nem ismerik-e személyesen Káint...(ez csak poén volt.Bár ki tudja?!) Very Happy
További szép napot mindenkinek!
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeVas. Okt. 17, 2010 2:36 pm

Kedves SakuraHana!


"de szerintem eléggé elrugaszkodtatok az eredeti témától..."

Ebben tökéletesen igazad van.Egyetértek veled.
Csak igazából ez annak szól,aki a másiknak be-be szólogat.

Térjük már vissza emberek a valódi témához,amiért idejöttünk erre a blogra.
Ugyhogy szerintem nem a beszólásokkal kellene foglalkozni,hanem a beszélgetésre irányítani a dolgok menetét.

Ez főleg neked szól kedves Worrach,aki meghívó nélkül érkezett ide(mi többség nem).
Pontosan ezért tiszteld az oldalt,(és benne az embereket)ahova regisztráltál.

Kedves Fairi!
Neked csak annyit mondhatok,hogy ahelyett,hogy engem kóstolgatsz,inkább a másik blogon nézz egy picit szét.


"esetleg Fairi majd bizonyít neked.hű szolgám,elküldöm hozzád vagy ahova megbeszélitek,találkozni veled.ő majd bebizonyítya"-idéztem Valkyr Nathrezim(vagy akárki is ő)szavait.




Vissza az elejére Go down
Scorpius
Betévedt vándor
Betévedt vándor
Scorpius


Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Oct. 10.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeVas. Okt. 17, 2010 3:51 pm

Heves érzelmek... Engem nagyon érdekel az hogy a moderátor honnan tud ennyi mindent...?
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeVas. Okt. 17, 2010 8:55 pm

valerie írta:
Ez főleg neked szól kedves Worrach,aki meghívó nélkül érkezett ide(mi többség nem).
Pontosan ezért tiszteld az oldalt,(és benne az embereket)ahova regisztráltál.

Te, kedves Valerie, nem fogod megmondani, hogyan viselkedjem, mint ahogyan azt sem, mit higgyek, és mi a valóság. Mondom ezt továbbra is tökéletes modorban, és maximális udvariassággal.
Az alapvető tiszteletem az oldal és az itt tartózkodók iránt ezzel úgy vélem, teljesítve is van.
Minden további tiszteletet ki kell érdemelni.
Hovatovább megjegyezném, hogy én ezt a témát lezártnak tekintettem, mint írtam is volt, és ismételten kiskegyed volt az, aki - bár szintúgy egyetértett a téma hanyagolásával, és az eredeti felé fordulással - mégis tett még egy kioktató megjegyzést, ismételten visszakanyarodván az immár lezárt, pitiáner kis afférhoz. Részemről hajlandó vagyok semmisnek venni.
Én ugyanis nem tekintek egy másféle véleményt a személyem elleni támadásnak.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeVas. Okt. 17, 2010 10:07 pm

Üdvözletem, és hódolatom a hoppmesternek!

Engem kifejezetten felüdített a nálamnál nem kevésbé csípősebb (bár kétségkívül finomabban burkolt), bájos és értelmes stílus.
A költői kérdésnek természetesen igazat adok és eleget teszek (messzemenően jogos), röstellem, ha eddig is gondot okoztam volna - nem vagyok valami gyakorlott fórumozó, ezen hibám azonban rohamosan csökken, és gyorsan tanulok.
Vissza az elejére Go down
Sil
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
Sil


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeHétf. Okt. 18, 2010 8:30 am

Bocsánat, hogy valamennyire visszatérnék a hétvégén boncolgatott kitérőhöz, de mentégemre legyen mondva, nincs eléhető közelségbem olyan időtájt az internet.
Ami a Bibliát illeti, egy kényes téma. Egy válogatott reklám anyag, semmi több. Pont ezért olyan homályos. De ha ezt a teremtés mítoszt vesszük alapul, rögtön fölmerülbennem egy kérdés. Szerinte 2 ember népesítette be a földet. Itt nekem rögtön szemetszúr a vérfertőzés (ami nem mellesleg az említett "irodalom" szerint bűn) még akkor is perverz a dolog, ha Lilith-et is bevesszük a képbe. Lévén féltestvér is testvér, ha a génállományt vesszük. Nem véletlenül volt sok nemes és uralkodó olyan amilyen. A beltenyészet átka.

Ami pedig az asztrál világot illeti, mint már említettem, nagyon sok minden létezik, melyet az evolúció alatt lebutított érzékszervekkel nem tudunk észlelni. Ez a társadalom hibája, mert ezen érzékek elnyomására késztet. Tény, hogy a tudatlan boldog, de akkor is.

Ami pedig fairi röghöz kötöttségét illeti az energetikai témakörben... ö azt sem hajlandó elfogadni, hogy a periódikus rendszeren belüli ( vagy kívüli) anyagok képesek lennének elég erős kötést létrehozni egy értelmes lény kialakulásához. szerinte egy élőlény csak és kizárólag szén alapú lehet.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeHétf. Okt. 18, 2010 10:04 am

Sil írta:

Ami a Bibliát illeti, egy kényes téma. Egy válogatott reklám anyag, semmi több.

Azért a szimbolika mögött van pár igazság-magvacska elszórva. Nem olyan kevés, csak szem kell hozzá meglátni.

Sil írta:
De ha ezt a teremtés mítoszt vesszük alapul, rögtön fölmerülbennem egy kérdés. Szerinte 2 ember népesítette be a földet. Itt nekem rögtön szemetszúr a vérfertőzés

Ha figyelmesen olvasol, kiderül, hogy nincs szó vérfertőzésről, hiszen Káin már egy másik törzsből választ magának feleséget. Hogy mégis miképp lehetséges, hogy két embertől származtatják magukat a zsidók, ha ez így van? Nagyon egyszerű, a szimbolika szerint a többit nem Isten alkotta személyesen, csupán a világ részei (melyet azért persze Isten alkotott.) Később nagyon sokszor elhangzik a kifejezés: "Választott nép" - ez a választott nép származtatja magát Ádámtól és Évától, illetve itt is a szimbolika mögött más van azért. Általában "csupán" Ábrahámig, Mózesig vezetik vissza a családfájukat. És maguk is úgy tekintenek Ádámra, azaz Adam Kadmonra, mint egy archetípusra: Isten képmásának, a misztikus, spirituális embernek a jelképére, aki betölti eredeti feladatát, nincsen még eltávolodva az Istenitől: Isten képmása, hozzá hasonlatos tökéletességében.

Ha elolvasod a Kabbalisztikus alapműveket (ajánlom neked a Széfer Jecirát, érdekesnek fogod találni) akkor sok minden világos lesz hirtelen, többek közt a Bibliából is.

Sil írta:
Ami pedig az asztrál világot illeti, mint már említettem, nagyon sok minden létezik, melyet az evolúció alatt lebutított érzékszervekkel nem tudunk észlelni. Ez a társadalom hibája, mert ezen érzékek elnyomására késztet. Tény, hogy a tudatlan boldog, de akkor is.

Igen, idáig úgy tapasztaltam, hogy ezen a helyen sem érdemes még akár mint elméletet sem felvetni a hasonló magyarázatokat. Ime, a materiális nemzedék, mely kétségbeesetten sóvárogja a természetfelettit, de közben nem bír elszakadni a közvetlen anyagitól, és így nem látja, ami után oly mélyen szomjazik a szíve.



Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeHétf. Okt. 18, 2010 12:26 pm

Sil írta:
Ami pedig az asztrál világot illeti, mint már említettem, nagyon sok minden létezik, melyet az evolúció alatt lebutított érzékszervekkel nem tudunk észlelni. Ez a társadalom hibája, mert ezen érzékek elnyomására késztet. Tény, hogy a tudatlan boldog, de akkor is.

Ami pedig fairi röghöz kötöttségét illeti az energetikai témakörben... ö azt sem hajlandó elfogadni, hogy a periódikus rendszeren belüli ( vagy kívüli) anyagok képesek lennének elég erős kötést létrehozni egy értelmes lény kialakulásához. szerinte egy élőlény csak és kizárólag szén alapú lehet.

Amit érzékszerveinkkel nem észlelünk, azt képesek vagyunk műszereinkkel detektálni.Atomok világától kezdve kvázárok( több milliárd fényév) lefotózásáig terjed. EM spektrum mindkét végét tudjuk "látni" sőt hasznosítani. érdekességként:http://www.rps.psu.edu/probing/graphics/neutrinos.jpg ez egy neutrínódetektor. neutrínók ezerszámra haladnak át a Földön sőt a testeden. Asztrál világ nemcsak a fantáziában létezik és kölcsönhatásban lép velünk, akkor már csak a kölcsönhatás módjára kell rájönni és kutathatóvá válik. Sok mindent nem észlelünk érzékszerveinkkel, de mégis tudjuk van,sőt használjuk.

Fantáziával elképzelhető bármilyen alapú élet, de a fizika és kémiai törvények adottak, nem lehet őket semmibe venni.
A vámpírt is próbálhatjuk leírni biológiailag, de a biológiában is adott pár elv amit nem lehet figyelmen kívül hagyni.
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeHétf. Okt. 18, 2010 12:36 pm

Szerintem a vámpírt nemcsak biológiailag lehet "boncolgatni".

Én valahogy úgy képzelem el,hogy a vámpíroknak is van lelkük.
Fizikailag biztos,hogy ők is érzik pl. a fájdalmat,de szerintem lelkük is lehet.
Legalábbis én így érzem. Valahogy nem tudom őket csak lelketlen vérszívóként elképzelni.
Természetes,hogy náluk első az ösztön, de valahol "legbelül" lelkük is van. Smile
Vissza az elejére Go down
Viliem
Betévedt vándor
Betévedt vándor
Viliem


Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeHétf. Okt. 18, 2010 3:15 pm

Jó napot.

Észrevételeim szerint mindenki a vámpírokról beszél, próbálnak találgatni az emberek a hol és kilétükről. De bizonyított tényként senki sem tud felállítani egy mindenkinek elérhető verziót.
Én elhiszem hogyha az emberek meg tudnák hogy vannak vámpírok bizonyítottan, akkor utánuk erednének. De ettől nem kellene félniük, mivel az intelligencia szintjük jóval magasabb az emberinél, így kevesek találnának rájuk, vagy szinte senki.
Jómagamnak nagy vágyam évek óta egy találkozás egy Vámpírral. Sokszor megbotlottam és azt mondtam ,,Soha többet nem keresem őket,, . De idő elteltével azt mondtam ,, soha sem adom fel,, . És most is így vagyok vele. Szerény személyetek se adják fel soha.

Minden jót.
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeHétf. Okt. 18, 2010 7:30 pm

Viliem írta:
Jó napot.

Észrevételeim szerint mindenki a vámpírokról beszél, próbálnak találgatni az emberek a hol és kilétükről. De bizonyított tényként senki sem tud felállítani egy mindenkinek elérhető verziót.
Én elhiszem hogyha az emberek meg tudnák hogy vannak vámpírok bizonyítottan, akkor utánuk erednének. De ettől nem kellene félniük, mivel az intelligencia szintjük jóval magasabb az emberinél, így kevesek találnának rájuk, vagy szinte senki.
Jómagamnak nagy vágyam évek óta egy találkozás egy Vámpírral. Sokszor megbotlottam és azt mondtam ,,Soha többet nem keresem őket,, . De idő elteltével azt mondtam ,, soha sem adom fel,, . És most is így vagyok vele. Szerény személyetek se adják fel soha.

Minden jót.

Egy olyan lényről aki képes évszázadok óta rejtőzködni, annak ellenére hogy táplálkozása miatt emberekkel kell érintkeznie, nem fogsz semmi igazat megtudni kivéve ha ők akarják.
van egy olyan mondás aki keress talál, de vámpírok esetén nem biztos megéled a következő napot az új információval. Én még nem láttam olyan hozzászólást aki keresett, talált és vmi formában megosztotta az információit.
keresés közben józan észt(racionalitást) nem szabad elveszteni,sok csaló EMBER van, aki szórakozásból vámpírnak adja ki. gondolom rájöttél erre.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeKedd Okt. 19, 2010 10:38 am

fairi írta:


Egy olyan lényről aki képes évszázadok óta rejtőzködni, annak ellenére hogy táplálkozása miatt emberekkel kell érintkeznie, nem fogsz semmi igazat megtudni kivéve ha ők akarják.

Ezzel egyetértek, minden szempontból. Mindig csak az ember oldalát nézik az ilyen keresők, én mit akarnék egy vámpírtól... És neki mi a haszna? Mit nyújthatna neki egy a vadromantikába szerelmes, vámpírfanatikus a sok millióból? Szerintem maximum az életét, ahhoz pedig nem szükséges beszélgetni. Miért is lenne jó, ha egy ember megtudna bármi igazságot? A legvalószínűbbnek azt tartom, hogy beleőrülne, vagy föl sem fogná. Egy dolog eljátszogatni holdas éjeken a gondolattal, jóleső borzongással a kényelmes, kivilágított szobában... És megint más olyasmit teljességgel megérteni, ami túl van a felfogóképessége határain.
Ez akkor is áll, ha olyanok, mint azt ti képzelitek, és akkor pláne, ha olyanok, mint szerénytelen véleményem szerint.
Lehetséges, hogy futólag beszélt is már némelyikőtök egy-két inhumán lénnyel, csak akkor se venné ezt észre, ha az orra hegyén táncolna.
A másiknak pedig semmi oka nincsen, hogy felfedje magát.
Elnézést kérek, tudom, hogy igen morbid a humorom, előrebocsátom, hogy nincs bennem megbántási szándék, de nem bírom kihagyni: elképzeltem, ahogy egy igazi vámpír - lettlégyen akármilyen is -, találkozik Valerie kisasszonnyal, aki elmagyarázza neki, hogy ő minden bizonyíték ellenére mégsem lehet vámpír, mert azt állítja, hogy nem Káintól származik.
Tényleg bocsánatot kérek! Rossz vagyok...
Azonban jobban nem is példázhattam volna, miért is tartom feleslegesnek a leleplezést, és az emberek döntő többségével bármiféle kapcsolatot, ami túl mutat az általános bájcsevejen - amihez pedig nem szükségeltetik, sőt, kifejezetten káros a másik valós lényével tisztában lenni. (Még akkor is, ha nem vámpírról van szó.)
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeKedd Okt. 19, 2010 5:28 pm

Worrach írta:
Mit nyújthatna neki egy a vadromantikába szerelmes, vámpírfanatikus a sok millióból? Szerintem maximum az életét, ahhoz pedig nem szükséges beszélgetni. Miért is lenne jó, ha egy ember megtudna bármi igazságot? A legvalószínűbbnek azt tartom, hogy beleőrülne, vagy föl sem fogná. Egy dolog eljátszogatni holdas éjeken a gondolattal, jóleső borzongással a kényelmes, kivilágított szobában... És megint más olyasmit teljességgel megérteni, ami túl van a felfogóképessége határain.
Ez akkor is áll, ha olyanok, mint azt ti képzelitek, és akkor pláne, ha olyanok, mint szerénytelen véleményem szerint.

Vámpírfanatikus tuti semmit nem nyújthatna, de elég sok történet foglalkozik egy ember mit nyújthat nekik.
Pl.: ügyintéző nappal, olyan dolgokkal foglalkozni amivel a vámpír nagyon nem akar. Vhogy élnie kell az emberek közt, és megbízható ember(ek) közvetítenek a emberi és vámpírtársadalom közt.
Ennek szükségessége attól függ milyen hátrányokkal jár a vámpírlét( pl a napsugárzást hogy tolerálják)
Másik lehetséges érdek:véradónak kell, bárhogy nézzük embereket halomra gyilkolni problémás, sok hulla amit el kell tüntetni,és a rendőrség kivédése..
Igazság tudása se okozna katasztrófát, persze jól kell kiválasztani a beavatottat, de csak annyit kell tudnia amennyi feltétlenül szükséges adott pillanatban. Utána úgyis találkozna más beavatottal és könnyíthetne a lelkén etc...
Ezt egyik sorozatban láttam: Moonlight-ban, vámpírok beintegrálódtak( volt örök diáklány, sportmenedzser, tőzsdés, kórboncnok, magánnyomozó) az emberek közé rejtőzködve. persze őket nem égette szénné a nap, vagyis nappal is járhattak,de utálták a napfényt. etc.etc.etc.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeKedd Okt. 19, 2010 6:02 pm

Ezekhez a dolgokhoz nem kell semmilyen szinten beavatottnak lennie. Főleg, mióta mindent meg lehet venni és intézni az interneten. De amúgy is, ahhoz, hogy nekem valaki valamit elintézzen, nem kell rólam sok mindent tudnia.
Ha/hogy mégis vannak beavatottak, akkor azt vagy a "véradó" szerepében tudom elképzelni, vagy személyes, érzelmi okokból.
Semmiképpen sem csupán azért, hogy fölfedje magát, mert valaki kérdezte.
Bár a véradó eléggé fogyóeszköz lehet az én "elméletem" szerint, amiben nem a vér a konkrét lényeg, hanem az életereje, ami mint tudjuk, a halállal szabadul fel véglegesen, ill a nagymértékű megcsapolását senki nem bírja sokáig.
Mondjuk van egy-két módszer, amivel előcsalható tetemes mennyiségű energia, egy csepp vér kiontása nélkül. Például a szex (ha jól csinálják), a succubusok is valamiféle vámpírok, az én elméletemhez közelebb is állóak.
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeKedd Okt. 19, 2010 7:06 pm

Worrach írta:

Bár a véradó eléggé fogyóeszköz lehet az én "elméletem" szerint, amiben nem a vér a konkrét lényeg, hanem az életereje, ami mint tudjuk, a halállal szabadul fel véglegesen, ill a nagymértékű megcsapolását senki nem bírja sokáig.
Mondjuk van egy-két módszer, amivel előcsalható tetemes mennyiségű energia, egy csepp vér kiontása nélkül. Például a szex (ha jól csinálják), a succubusok is valamiféle vámpírok, az én elméletemhez közelebb is állóak.

te elméleted szerint hullahegyeknek kellene lennie.....
1 étkezés 1 halott...

Ám igazából jön az a kérdés, ki mit ért "vámpír" szó alatt...
Vámpírokat két nagy csoportba sorolhatóak: energiavámpír vagy OD vámpír, ezoterika terjedésével jelent meg a köztudatban, akikre ezt ráfogják 100%-ig emberek biológiailag..
van a "vérvámpír", a klasszikus, mondjuk itt is lehet megkülönböztetni csoportokat, de kicsit hosszú lenne már...

jah, hogy interneten minden elérhető, elintézhető az nemrég jelent meg, ezt ne felejtsd el...
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeKedd Okt. 19, 2010 9:41 pm

fairi írta:


te elméleted szerint hullahegyeknek kellene lennie.....
1 étkezés 1 halott...

Nem egészen, de nem a vér magában a lényeg, mert ezzel az erővel járhatna a véradóközpontot kirabolni.

fairi írta:
Ám igazából jön az a kérdés, ki mit ért "vámpír" szó alatt...
Vámpírokat két nagy csoportba sorolhatóak: energiavámpír vagy OD vámpír, ezoterika terjedésével jelent meg a köztudatban, akikre ezt ráfogják 100%-ig emberek biológiailag..

Ez nem igaz. Az eredeti vámpírlegendákban a vámpír igazából ki sem kel a sírjából, (később lett mászkáló hulla, eredetileg félig anyagtalan lény, innen az átváltozások, átsurranás a küszöb alatt, nem látszik a tükörben, a napfény feloszlatja, etc) amolyan visszajáró lélek, aki életet rabol a vér által, így tartja fönn lopott életenergiával a testet, ami ideköti ehhez a világhoz. Van is olyan népi babona, hogy csírázó búzát kell szétszórni ellenük, mert akkor azokat szedi össze, míg ott nerm éri a hajnal (életenergia a csírázásban.) Egyszóval az energiavámpír és az odvámpír még mindig nem azonos az asztrálvámpírral, aki mintegy testtől majdnem független lény, semmiképp sem ember. És ezek nem az ezoterika terjedésével egy időben jelentek meg a köztudatban, illetve az "ezoterika terjedését" ne keverjük össze a modern vízöntőkori humbugokkal. Mágia és ezoterika mindig is volt, és mindig is foglalkozott többek közt a vámpírokkal is.

fairi írta:
jah, hogy interneten minden elérhető, elintézhető az nemrég jelent meg, ezt ne felejtsd el...

Azért az a nemrég a fejlettebb országokban már jó 10 éve volt minimum. Nekem ha fontos valami, megtanulom nagyon gyorsan.
Vissza az elejére Go down
angyal
Új vendég
Új vendég
angyal


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitimeSzer. Okt. 20, 2010 11:04 am

Szép napot mindenkinek!
Huh, mennyi minden történt az utolsó bejelentkezésem óta!
Szerény véleményem szerint, az csak egy dolog, hogy az emberek mit hisznek, vagy tartanak a vámpírokról, és megint más az igazság, amit valószínűleg sohasem fogunk megtudni. Úgy értem, hogy például az emberek többsége azt hiszi, ők csak éjjel képesek tevékenykedni, miközben lehet, hogy fényes nappal is ugyanúgy közöttünk járnak. Továbbá feltételezzük, hogy „levadásszák” áldozataikat, ám lehetséges, hogy egészen más módszerekkel szerzik meg maguknak a szükséges vérmennyiséget, ami szintén nem biztos, hogy annyi, mint amennyit gondolunk. Számukra előny, ha az emberek mást hisznek, mint ami valójában van, s az is meglehet, hogy e téveszméket éppen ők „hintették” el közöttünk, pontosan ebből a célból. Minden lehetséges... Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 4 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Második Vámpírkávézó új fóruma
Vissza az elejére 
4 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Tavern :: Vampire Tavern :: Fórum-
Ugrás: