Vampire Tavern
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


a megújult Vámpírkávézó.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 A Második Vámpírkávézó új fóruma

Go down 
+17
Siri Jade
Trepsylon
Viliem
Scorpius
Worrach
Ice
SakuraHana
fairi
Leroi
Lovemaking
Darkness Angel
Nutsy
valerie
nerien
Sil
angyal
Administrator
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeSzer. Okt. 27, 2010 3:54 pm

A modern ember alapból olyan környezetben él, hogy nem hinne el egy ilyen tényt.
Ha egy mai ember látna egy vámpírt mondjuk kétséget kizáróan, táplálkozás közben, akkor nem a rendőrséghez menne, hanem az orvoshoz, aki szépen fel is írna neki valamit stressz okozta hallucináció ellen.
De még valószínűbb, hogy észre se venné, mi folyik a szeme előtt. Az emberek hajlamosak csukott szemmel járni, mindenre -akármilyen nyakatekert -, de materiális magyarázatot találni.
Azt meg ki lehet próbálni, hogy menjetek ki a Nyugatihoz, és kezdjétek el mondogatni az embereknek: a vámpírok köztünk vannak, láttam egyet!
Egy ilyen hír be se kerülhetne az újságokba, maximum a Nagyláb, UFO-k, és a többi közé az erre szakosodott magazinokba. Az UFO-k jó példa, több ezer megbízható jellemű, tisztes ember állítja, hogy volt velük valamilyen élménye. Még tárgyi bizonyítékok is vannak, amikre a szakértők is elismerték, hogy nem láttak ilyen eredetű földi dolgot még. Megrendítette ez a társadalmunkat?
Már pardon, de egy fenéket.
Semmiféle tömeghisztéria nem lenne szerintem, a megcsömörlött emberiség el se hinné.
Azt meg főleg nem, ha nem olyanok, mint képzeli őket a filmek alapján.
Amiről nem tudok, az nincs is - ez ennek az évszázadnak a jelszava. ( Ami fura módon keveredik egy neoezoterikus hablattyal, amikor minden falevél alatt van egy őrangyal, aki hogynepersze CSAKIS arra vár, hogy Julcsi néninek segítsen a férjét megtartani)
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeSzomb. Okt. 30, 2010 5:13 pm

Sil írta:
Fairi... Kíváncsi lennék, ha te (mint döntési pozicióban lévő személy) találkoznál olyan esettel, amiben kiszívták a vérét az (emberi) áldozatnak, nem tusoltatnád el a lehető leghamarabb. Hagynád-e, hogy kitörjön a tömeghisztéria, mert éppen bizonyíték akadt egy olyan lény létezésére, akivel az emberek nem tudnak mit kezdeni. Ráadásul, ha nem olyan ember talál rá a hullára (legyen az hivatali személy vagy laikus) aki már hozzá van szokva, erősen kétlem, hogy leállna a halál okát latolgatni. i.

Miért tusolná el senkit,embereket veszélyeztető sorozatgyilkos járkál, történt már fura gyilkosságok.http://ekhanomidan.blogspot.com/2009/10/renfield-szindroma.html itt van egy sztori...
Mitől törne ki tömeghisztéria (magas már az ingerküszöb), sorozatgyilkosokról szoktak tájékoztatást kiadni, bulvárlapok imádják a véres szaftos történeteket. ha vmi nagyon brutális esemény van,az hozza nekik az olvasottságot! Adatok meg szépen tudnak szivárogni, bulvársajtó meg felnagyítja,és óriási betűkkel közöl bármit...Plusz még az internetes blogok, újságok etc.
Halál okát majd a kórboncnok latolgatja,nem a rendőr.
vagy a vámpírok nagyon-nagyon jól tudnak rejtőzködni,beépített emberek, akik eltüntetnek minden nyomot, ha baleset történik. vagy van pár speciális képességük, amivel játszi könnyedén befolyásolják ember tudatát VAGY az elképzelt igazi vámpírok egyáltalán nem léteztek sose vagy kihaltak.
Nem kéne rendőröket,törvényszéki emberek hülyének nyilvánítani, akik nyilvánvaló furcsaságokra vállvonással elintéznek.
Vámpíroknak sok különleges képesség kell ami segít a rejtőzködésben, és a folyton fejlődő emberi társadalmat ki tudják cselezni, vagy csak mesebeli lények ők..
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeSzomb. Okt. 30, 2010 5:22 pm

Worrach írta:
A modern ember alapból olyan környezetben él, hogy nem hinne el egy ilyen tényt.
Ha egy mai ember látna egy vámpírt mondjuk kétséget kizáróan, táplálkozás közben, akkor nem a rendőrséghez menne, hanem az orvoshoz, aki szépen fel is írna neki valamit stressz okozta hallucináció ellen.

kétleném, mondjuk a rendőr elküldené oda ha rosszul adja elő...
Ám könnyen lehet komolyan venné, nem vámpírak nyilvánítaná hanem egy elmebeteg gyilkosnak..
Elég csak nézni a híreket, milyen brutálisan képes pár ember megölni embertársát. milyen pitiáner dolog elég sokszor egy gyilkosságért.
Így belegondolva egy emberszerű dolog megtámad egy embert, abban nem lenne semmi "különös".
Kezd el nézelődni a neten gyilkosságok terén, fogsz találni pár beteges példát...
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeSzomb. Okt. 30, 2010 5:48 pm

Worrach írta:
Nézzük a tényeket: eléggé valószínűtlen, hogy a vámpírok tényleg egy másodlagos biológiai fajt képviselnek....

Ezen én is filóztam elég hamar kijön hogy lehetetlen.
Látás oldható meg legkönnyebben, IR érzékelés, pár kígyófaj tudja,és az IR jelek a látóközpontba mennek. Igaz a receptor nem a szemben található,ennek egyszerű evolúciós oka van ( egyik ízérzékelésért felelős receptor módosulása)..
Elképzelni el lehet egy ilyen létformát, de hogyan lehetséges a léte egy ilyen létformának na az már fogósabb kérdés. Újabb kérdés: Miért a vér?
Vissza az elejére Go down
Trepsylon
Betévedt vándor
Betévedt vándor
Trepsylon


Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Oct. 10.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeSzomb. Okt. 30, 2010 6:03 pm

Hell!

Először is köszönetet szeretnék mondani a meghívásért!
Másodszor elnézést,hogy idáig nem írtam,de hosszabb kihagyásom volt.
Most már viszont vagyok.
És harmadszor vázolnám az én teóriám:
Szerintem,ha léteznek vámpírok,akkor Isten is létezhet és a démonok világa is.
A vámpírok,ha léteznek,akkor csak úgy maradhattak fenn,hogy az emberek világába beilleszkedtek.Szóval értelmes lényeknek kell lenniük és az átlagos leírás lehetséges,hogy illik is rájuk(emberfeletti erő,gyorsaság,érzékszervek kifinomultsága,és még akár az úgynevezett ráolvasás is,mikor befolyásolják az embereket).
De az is lehetséges,hogy az űrből jöttek,egy másik civilizáció.Mivel a világegyetemről kb semennyit nem tudunk,így szerintem ez a verzió talán helytállóbb.Ugye ha tágul az univerzum,akkor valószínű,hogy a létrejött civilizációk száma is folyton nő.Ez egyenes arányosság.Ezek közül eggyel sem találkoztunk,de ez nem azt jelenti,hogy nem léteznek.Lehetséges,hogy 4000 éve páran lejöttek.Lehetséges,hogy olyan faj volt,amely a kihalás szélén áll.Mivel a világegyetemből csak a Föld bolygón lévő dolgok összességét ismerjük nagyjából ezért szerintem nem kellene csak ebből kiindulnunk.Az ember valamiért nem hiszi el hogy másnak is van igaza,és hogy lehetséges olyan is,amire soha nem gondolna.
Utolsó hozzászóláshoz:

Ha a vámpírok tegyük fel valóban természetfelettiek lennének,akkor nem hinném,hogy komolyan úgy nézzenek ki.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeSzomb. Okt. 30, 2010 7:09 pm

fairi írta:


Ezen én is filóztam elég hamar kijön hogy lehetetlen.
Látás oldható meg legkönnyebben, IR érzékelés, pár kígyófaj tudja,és az IR jelek a látóközpontba mennek. Igaz a receptor nem a szemben található,ennek egyszerű evolúciós oka van ( egyik ízérzékelésért felelős receptor módosulása)..
Elképzelni el lehet egy ilyen létformát, de hogyan lehetséges a léte egy ilyen létformának na az már fogósabb kérdés. Újabb kérdés: Miért a vér?

Én ezt egyszerűen elintéztem: nem biológiai fajnak veszem-minden probléma letudva. Minden a helyére kerül, a vér is.
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeCsüt. Nov. 04, 2010 10:32 pm

Szépt estét mindenkinek!
Hahó!Van itt valaki?
Igaz,elég régen jártam már itt,de megdöbbenve tapasztaltam,hogy üres a kávézó,már egy jó ideje.

Hol vannak a többiek?
Ez igy nem lesz jó,mert ellaposodik az oldal.
Ne engedjük!
Vissza az elejére Go down
Trepsylon
Betévedt vándor
Betévedt vándor
Trepsylon


Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Oct. 10.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimePént. Nov. 05, 2010 1:19 am

Hell!

Én írtam,de senki nem írt rá.Hát csak ennyire érdekel minket a téma?Én kicsit sűrűbben nézek fel és már korábban észrevettem...
Vissza az elejére Go down
SakuraHana
Új vendég
Új vendég
SakuraHana


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 09.
Age : 29
Tartózkodási hely : Pécs

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimePént. Nov. 05, 2010 8:45 am

Kellemes napot/estét mindenkinek!!
Szerintem is kezdenek fogyni a vendégek...de csak nem hagyjuk,hogy megint bezárjon miattunk a kávézó!!Persze én beszélek amikor én is elég ritkán lépek be,de igyekszem minél többször feljönni.Majd megverekszem a kollégiumban a gépért...Razz
További szép napot/estét mindenkinek! Very Happy
Vissza az elejére Go down
Nutsy
Új vendég
Új vendég
Nutsy


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2010. Oct. 05.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimePént. Nov. 05, 2010 8:58 am

Üdvözlet!

Itt vagyok még én is, csak csendben figyeltem egy jó tea mellett az eszmefuttatásokat és elképzeléseket a vámpírokról. Érdekes a téma boncolgatása, lassan úgy látom mindenki hozzátesz picit a puzzle darabkákból, igazán kíváncsi leszek milyen kép rajzolódik ki a végén.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimePént. Nov. 05, 2010 4:43 pm



Válaszolok én, csak nem bizonyos, hogy örömöd leled benne.

Trepsylon írta:


Szerintem,ha léteznek vámpírok,akkor Isten is létezhet és a démonok világa is.

A logikai összefüggés a vámpírok, Isten, és a démonok közt nem világos.
Isten és démonok is léteznek, szerintem is, de ezt nem a vámpírok létéből, vagy nemlétéből vezettem le. Te hogyan jutottál erre a furcsa okozati vonalra?


Trepsylon írta:
A vámpírok,ha léteznek,akkor csak úgy maradhattak fenn,hogy az emberek világába beilleszkedtek.Szóval értelmes lényeknek kell lenniük és az átlagos leírás lehetséges,hogy illik is rájuk(emberfeletti erő,gyorsaság,érzékszervek kifinomultsága,és még akár az úgynevezett ráolvasás is,mikor befolyásolják az embereket).

Ezek szerint azt mondod, hogy emberek közt létezni csak emberfeletti képességekkel lehet, és úgy olvadnánk be legjobban közéjük, ha minden tekintetben kirívunk...
Ismét nem értem a logikát.
Nem egyszerűbb minden lehetséges tekintetben olyannak lenni, mint ők, vagy szimplán kerülni a beolvadást?


Trepsylon írta:
De az is lehetséges,hogy az űrből jöttek,egy másik civilizáció.Mivel a világegyetemről kb semennyit nem tudunk,így szerintem ez a verzió talán helytállóbb.

És az is lehetséges, hogy még egy szénalapú, humán felépítésű életforma létrejöttének esélye, mely minden külsődleges jegyben megtévesztésig hasonlít az emberhez, de a funkciója teljességgel más, ugyanakkor természetes tápláléka az emberi faj, amivel idejövetelekor találkozott először, egy a végtelen a négyzetgyökönhöz képest.

Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimePént. Nov. 05, 2010 9:47 pm

"De az is lehetséges,hogy az űrből jöttek,egy másik civilizáció.Mivel a világegyetemről kb semennyit nem tudunk,így szerintem ez a verzió talán helytállóbb."
Az igaz,hogy a világegyetemről tényleg nem sokat tudunk,de valahogy nekem nem fér bele ebbe a képbe a vámpír,hogy innen származzon.
De viszont azt is olvastam,hogy az egyiptomi fáraók és népük,elképzelhető,hogy egy másik civilizációból jöhettek.Hisz az akkori korhoz képest sokkal fejlettebbek voltak.
Pl.Te el tudod azt képzelni,még ha több ezer rabszolgáról is van szó,hogy akkora hatalmas piramisokat fel tudtak építeni,csak ugy.
Jó tudom,azt tanultuk,hogy a rabszolgák ugy huzták fel egy fa anyagból készült kerekes eszközzel a hatalmas tömböket,de akkor is-gondolkodjunk egy picit-ez akkor is nem hogy képtelenség,de valahogy lehetetlennek tartom.Hiszen egy ilyen fa valami állitólag 3-4 rabszolga húzott fel.Na már most egy ilyen tömb több tonnás súlyú volt.Ez igy lehetetlen,hisz 4 rabszolgának nem lehet akkora ereje.És mégis szinte gomba mód nöttek ki a földből a piramisok.
Ezt csakis akkor tudták megtenni,ha ők tényleg egy másik civilizációból jöttek és máshogy csinálták,mint ahogy a világ tudja.
Szerintem a vámpírok nem a világűrből jöttek,hanem az emberi faj "mutációja".
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimePént. Nov. 05, 2010 10:51 pm

valerie írta:
Ez igy lehetetlen,hisz 4 rabszolgának nem lehet akkora ereje.És mégis szinte gomba mód nöttek ki a földből a piramisok.
Ezt csakis akkor tudták megtenni,ha ők tényleg egy másik civilizációból jöttek és máshogy csinálták,mint ahogy a világ tudja.

Azért van még pár magyarázat rá. Népszerű még a többszörös civilizáció elmélete is, miszerint már volt egy vagy több, a mienknél mentálisan vagy technikailag fejlettebb civilizáció a földön. Végül is a bolygónk négymillió éves, a most ismert emberi faj pedig csak pár százezer. Az ismert civilizációnk pedig alig három-négyezer éves.
Nem kell rögtön messzire menni, ha elméleteket akarunk felállítani, az idegenek egzotikusan hangzanak, de lehettek éppen bukott őseink is.
Rengeteg legenda szól az egykori "nagyok", "vének", "bölcsek", "angyalok", etc-k bukásáról, pl Atlantisz-legenda, vízözön mítoszok, és a többi.
Vissza az elejére Go down
SakuraHana
Új vendég
Új vendég
SakuraHana


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 09.
Age : 29
Tartózkodási hely : Pécs

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeSzomb. Nov. 06, 2010 11:42 am

Szép jó napot/estét mindenkinek!Very Happy
Egyet értek az előttem szólókkal....ha vámpírokról van szó szerintem is inkább az emberi faj mutációja lehet a fajuk,de az is érdekes megközelítés,hogy egy előttünk élt civilizáció tagjai....
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeSzomb. Nov. 06, 2010 9:32 pm

Worrach írta:
valerie írta:
Ez igy lehetetlen,hisz 4 rabszolgának nem lehet akkora ereje.És mégis szinte gomba mód nöttek ki a földből a piramisok.
Ezt csakis akkor tudták megtenni,ha ők tényleg egy másik civilizációból jöttek és máshogy csinálták,mint ahogy a világ tudja.

Azért van még pár magyarázat rá. Népszerű még a többszörös civilizáció elmélete is, miszerint már volt egy vagy több, a mienknél mentálisan vagy technikailag fejlettebb civilizáció a földön. Végül is a bolygónk négymillió éves, a most ismert emberi faj pedig csak pár százezer.

4,5 milliárd éves a bolygónk kicsit pontosítok.
többszörös civilizáció elméletekkel az a baj nincs rá semmi közvetlen bizonyíték..ne minimum volt olyan fejlett mint amostani maradnia KELLETT volna tárgyi bizonyítékoknak szép számmal.
Elég sok olyan szemetet csináltunk amik évmilliókig meg fognak maradni:műanyag,rozsdamentes acél..
nagyon indirekt érvek vannak mellettük,pl legendák, amikra nehéz bármit építeni.
Piramisok se semmiből jöttek,ha kicsit Kheopsz piramisnak meg vannak az elődei:Dzsószer lépcsős piramisa,de létezik eltervezett piramis is..

Fórum előbb-utóbb be fog halni,egyszerű az oka,hogy lehet olyanról beszélni amiről tényleg semmi de semmi konkrét infó nincs...
már arra a kérdésre: Mi a vámpír? is nagyon nehéz válaszolni.. Még a válasz elkezdése is nehéz. Egy olyan ember.... Egy olyan faj.. Egy olyan szellemi létforma..
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeVas. Nov. 07, 2010 12:21 pm

Egy olyan ember.... Egy olyan faj.. Egy olyan szellemi létforma..


Igen.Az emberi faj mutációja.
Szép napot mindenkinek!
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeVas. Nov. 07, 2010 3:48 pm

valerie írta:
Egy olyan ember.... Egy olyan faj.. Egy olyan szellemi létforma..


Igen.Az emberi faj mutációja.
Szép napot mindenkinek!

ennél több infó?
páran irtunk ezzel mi a probléma főleg az hogy főemlősök semmilyen szinten nincsenek alkalmazkodva egy ilyen életmódhoz..
egyetlen vérrel táplálkozó emlősfaj a denevérek közt található, abban a rendben meg van olyan előremutató bélyeg, ami lehetővé tette egy nemzetségnek hogy ilyen életmódot folytasson..

hússal táplálkozni, mellette gyümölcsökkel jobban megéri mint vérrel...
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeVas. Nov. 07, 2010 6:09 pm

fairi írta:


4,5 milliárd éves a bolygónk kicsit pontosítok.
többszörös civilizáció elméletekkel az a baj nincs rá semmi közvetlen bizonyíték..ne minimum volt olyan fejlett mint amostani maradnia KELLETT volna tárgyi bizonyítékoknak szép számmal.
Elég sok olyan szemetet csináltunk amik évmilliókig meg fognak maradni:műanyag,rozsdamentes acél..
nagyon indirekt érvek vannak mellettük,pl legendák, amikra nehéz bármit építeni.
Piramisok se semmiből jöttek,ha kicsit Kheopsz piramisnak meg vannak az elődei:Dzsószer lépcsős piramisa,de létezik eltervezett piramis is..

Oh, pardon, milliót írtam milliárd helyett...
Bizonyíték? Több bizonyíték van rá, mint teszem azt (nahát, micsoda jó példa!) a vámpírok létezésére.
Preszókratikus filozófusok írtak teljes komolysággal mondjuk pl atlantiszról.
Elkeserítelek, a műanyag pár száz év alatt lebomlik, még a zöldüvegnek, ami elég kemény anyag, a lebomlási ideje is "csak" egymillió év. És a "rozsdamentes" acél is viszonylag hamar korrodálódik.
Ha véletlenül nem kövesedik meg valami, mint például pár dinó csontjai, akkor semmi az égvilágon nem marad meg még nyomokban sem évmilliókig. Az egy petpalackot kivéve, ami állítólag soha nem bomlik le....de ezt meg ugye senki nem nézte még végig, hogy tényleg...(ez a humor még nekem is fáj, elnézést.) És amúgy ki mondta, hogy az előttünk lévő civilizáció feltétlenül technikailag volt fejlettebb a mienknél? Tipikus 21. század gyermeke, el se tud képzelni civilizációt műanyag és szemetelés nélkül...
A legendákban ezek a civilizációk mentálisan és lelkileg voltak fejlettebbek, technikai alapjukat meg kielégítették az adott kor anyagai.
Természetesen mindez szintén csak egy elmélet, egy legenda, valamivel több alappal, mint mondjuk a vámpíroké. De semmi több.



Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeVas. Nov. 07, 2010 6:15 pm

fairi írta:


ennél több infó?
páran irtunk ezzel mi a probléma főleg az hogy főemlősök semmilyen szinten nincsenek alkalmazkodva egy ilyen életmódhoz..
egyetlen vérrel táplálkozó emlősfaj a denevérek közt található, abban a rendben meg van olyan előremutató bélyeg, ami lehetővé tette egy nemzetségnek hogy ilyen életmódot folytasson..

hússal táplálkozni, mellette gyümölcsökkel jobban megéri mint vérrel...

Ebből két következtetést von le mindenki, aki nem Akar elvakultan hinni egy sötéten vadromantikus eszményképben. Illetve szokott valóban gondolkodni.
De sokan akarnak. Ill nem szoktak gondolkodni.
Akik nem hisznek, hanem tudnak, méghozzá következtetésből, gondolkodásból és tapasztalatból, azok azt a két variációt vezethetik le ebből, hogy
a: a vámpírok nem léteznek.
b: nem fizikai a másságuk lényege.
(esetleg c-ként, hogy valami másik faj, aki valami mentális trükkel csak olyannak mutatja magát, mint egy humán lény, de ez a legvalószínűtlenebb)
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeHétf. Nov. 08, 2010 9:47 pm

Worrach írta:

Oh, pardon, milliót írtam milliárd helyett...
Bizonyíték? Több bizonyíték van rá, mint teszem azt (nahát, micsoda jó példa!) a vámpírok létezésére.
Preszókratikus filozófusok írtak teljes komolysággal mondjuk pl atlantiszról.

történet szájról-szájra adódott, és mindenki hozzátett vmit. nagyon is valószínű vmi valóságalapja volt, Santorini vulkánkitörés,vagy korábbi vulkanikus aktivitás. Utána terjedt emberről-emberre és mindenki hozzátett vmit.pl egy Atlantis eredet:http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&id=2890

Idézet :
Elkeserítelek, a műanyag pár száz év alatt lebomlik, még a zöldüvegnek, ami elég kemény anyag, a lebomlási ideje is "csak" egymillió év. És a "rozsdamentes" acél is viszonylag hamar korrodálódik.

én is mert amennyi szemetet szétszór az ember,kerül olyan helyre ahol szépen évmilliókig meg fog maradni.
Pl a lágytestű(!!!!!!) állatok is ritkán megmaradnak kövület formában, Burgess-pala
.még akár egy medúza is fosszilizálódhat,aminek 80-90%-ig víz...Titok nyitja megfelelően anaerob környezet.

Idézet :
Tipikus 21. század gyermeke, el se tud képzelni civilizációt műanyag és szemetelés nélkül...
A legendákban ezek a civilizációk mentálisan és lelkileg voltak fejlettebbek, technikai alapjukat meg kielégítették az adott kor anyagai.
Természetesen mindez szintén csak egy elmélet, egy legenda, valamivel több alappal, mint mondjuk a vámpíroké. De semmi több.
baleset,természeti katasztrófa, rengeteg olyan jelenség van ami egyéb úton termelhet bizonyítékot.
Elég pompejire gondolni,ha nem ásták volna ki az évmilliókig védve lett volna... sárlavinák,balesetek egyéb dolog van ami képes akaratunk ellenére is örök nyomot hagyni a tájban, és minket bizonyítva..
Azonnal hiperfejlett gondolkodású lett az akkori civilizáció, és mindent eltüntette magáról és mikor megsemmisült akkor dematerializálva csak legendák formájába létezett tovább..
Most is írunk sci-fi sztorikat,fantasy regényeket, fantasztikus történeteket...
Régiek nem írhattak ilyet?
jah a történetekben a klisék szépen átadódnak...

Vámpíroknál is végig lehet gondolni,annyi eltérő történet, ami adott népcsoport gondolkodását, hiedelem világát, félelmeit tükrözi...
Nem lehet 100%.-ig kijelenteni sose volt Földön hozzánk hasonló civilizáció,de csak nagyon-nagyon közvetett érvek szólnak mellette: persze lehet összeesküvést kiáltana (gonosz tudósok eldugnak mindent), vagy hinni olyan hihetetlen bölcsek voltak hogy szemét nélkül dematerializálták magukat vagy mi..

Hirtelen bele lehet gondolni, ha egy sci-fi könyvet/filmet mondjuk megtalálnak 5000 év múlva vmi fejlett civilizáció, feltétlenül arra kel gondolniuk: ennek igaznak kell lennie, annak ellenére a leletek nem ezt mutatják..

Vámpíroknál is igaz ez,minél kisebb a kapcsolat két kultura közt,egyre nagyobbak a különbségek történetekben. persze elő is jön a történetgyűjtő önkényessége. Ez vámpír sztori,ez démonos sztori,ez szellemes sztori...
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeKedd Nov. 09, 2010 9:50 am

fairi írta:

történet szájról-szájra adódott, és mindenki hozzátett vmit. nagyon is valószínű vmi valóságalapja volt, Santorini vulkánkitörés,vagy korábbi vulkanikus aktivitás. Utána terjedt emberről-emberre és mindenki hozzátett vmit.pl egy Atlantis eredet:http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&id=2890

Nem pont ezt mondtam én is?
Legenda.

fairi írta:
én is mert amennyi szemetet szétszór az ember,kerül olyan helyre ahol szépen évmilliókig meg fog maradni.
Pl a lágytestű(!!!!!!) állatok is ritkán megmaradnak kövület formában, Burgess-pala
.még akár egy medúza is fosszilizálódhat,aminek 80-90%-ig víz...Titok nyitja megfelelően anaerob környezet.

Szintén ezt mondtam:hacsak nem kerül véletlenül olyan környezetbe, hogy fosszília legyen belőle, stb.
Ez azért nem annyira gyakori dolog. De kezdem úgy érezni, hogy ez csak pulóver:bele lehet kötni.

fairi írta:

baleset,természeti katasztrófa, rengeteg olyan jelenség van ami egyéb úton termelhet bizonyítékot.
Elég pompejire gondolni,ha nem ásták volna ki az évmilliókig védve lett volna... sárlavinák,balesetek egyéb dolog van ami képes akaratunk ellenére is örök nyomot hagyni a tájban, és minket bizonyítva..
Azonnal hiperfejlett gondolkodású lett az akkori civilizáció, és mindent eltüntette magáról és mikor megsemmisült akkor dematerializálva csak legendák formájába létezett tovább..
Most is írunk sci-fi sztorikat,fantasy regényeket, fantasztikus történeteket...
Régiek nem írhattak ilyet?

Mondom:legenda.
Lehetséges, hogy nem hallatszott el odáig...




fairi írta:
Vámpíroknál is végig lehet gondolni,annyi eltérő történet, ami adott népcsoport gondolkodását, hiedelem világát, félelmeit tükrözi...
Nem lehet 100%.-ig kijelenteni sose volt Földön hozzánk hasonló civilizáció,de csak nagyon-nagyon közvetett érvek szólnak mellette: persze lehet összeesküvést kiáltana (gonosz tudósok eldugnak mindent), vagy hinni olyan hihetetlen bölcsek voltak hogy szemét nélkül dematerializálták magukat vagy mi..

Már megint a szemét...Érdekes, soha nem találnak szemetet!
Te jó ég, a görögök és rómaiak csak kitalációk! Mert aranytárgyak, meg kő és agyag dolgok voltak, sokszor összetörve, igaz, de más szemét nem, hamis az egész!
Hülyeség. Azért nem találtak szemetet, mert természetes anyagokkal szemeteltek, ami lebomlott, nem értem még korábbiak miért ne tehettek volna így. Vagy nincs civilizáció tartós szemét nélkül? Ez a mérce?
És akkor most nem tudom hányadjára: legenda, logikusabb, mint mondjuk a vámpíroké, ennyi.



fairi írta:
Hirtelen bele lehet gondolni, ha egy sci-fi könyvet/filmet mondjuk megtalálnak 5000 év múlva vmi fejlett civilizáció, feltétlenül arra kel gondolniuk: ennek igaznak kell lennie, annak ellenére a leletek nem ezt mutatják..

Vámpíroknál is igaz ez,minél kisebb a kapcsolat két kultura közt,egyre nagyobbak a különbségek történetekben. persze elő is jön a történetgyűjtő önkényessége. Ez vámpír sztori,ez démonos sztori,ez szellemes sztori...

És ha lassan gondolok bele?
Vannak olyan általános sémák, ami alapján minden értelmes lény számára jól elkülöníthető a dokumentáció és a fikció.
Ezt valószínűsítem, hogy legkésőbb úgy 6-7 éves korod körül te is kifejlesztetted magadban, mint képességet, különben még mindig hinnél a Mikulásban. Pedig egyetlen mesekönyv elejére sincsen odaírva: vigyázz, ez nem a valóság!
Ugyanakkor az is tény, hogy egy népet a meséin keresztül lehet a legjobban megismerni, mert bár egy szava sem igaz, mégis tele van szimbolikus alapigazságokkal, melyek a legfontosabbak az adott nép számára, olyannyira, hogy gyermekeinek ilyen történetekben adja tovább, nehogy elvesszék ez az érték.
És sokszor a faji emlékezet legjobb példái. Soha nem érintkezett kontinensek őslakosai mesélik gyerekeiknek hajszálra ugyanazokat a legendákat és meséket.
Egyébként a vámpírok is ilyenek. Minden népnél egymástól függetlenül megtalálható a lény legendája, aki éjszaka eljön, és véred veszi, ellopja a lélegzeted, etc módon megrabolja energiáidat.
Az egyik véglet teljességgel semmibe venni az ősi legendákat és meséket, hiba, mert azért vannak, hogy elmondják:vigyázz! Valós értékeket közvetítenek a díszes felszín alatt.
A másik véglet meg minden marhaságot elhinni kapásból, és szent dogmánkká tenni a Twilightot, meg a hasonlókat.

Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeCsüt. Nov. 11, 2010 9:45 pm

Worrach írta:

Már megint a szemét...Érdekes, soha nem találnak szemetet!
Te jó ég, a görögök és rómaiak csak kitalációk! Mert aranytárgyak, meg kő és agyag dolgok voltak, sokszor összetörve, igaz, de más szemét nem, hamis az egész!
Hülyeség. Azért nem találtak szemetet, mert természetes anyagokkal szemeteltek, ami lebomlott, nem értem még korábbiak miért ne tehettek volna így. Vagy nincs civilizáció tartós szemét nélkül? Ez a mérce?
És akkor most nem tudom hányadjára: legenda, logikusabb, mint mondjuk a vámpíroké, ennyi.

ne sokkal logikusabb, csak több kérdést nyit fel mint megmagyaráz..
és görögök rengeteg szemetet hagytak:építményeik maradványai, kőfejtőik, elsüllyedt hajóik, sírhelyeik..
minden szemét,ami nem természetes úton keletkezett..
ősemberek meg "összefirkálták" a barlangokat, saharában a köveket.. korai előemberek meg szanaszét hagyták kőeszközeiket...Utána kerámialeletek,amik egy intelligens lény keze nyoma(ember)..
Ami a környezetnek szemét, régészetnek lelet, nekünk műtárgy..
1 millió éves szépem megmunkált aranytárgyak,kerámia mutatná hogy sokkal korábban is volt emberi civilizáció!
Létezik a felvetett problémára még egy alternatív elmélet: idegen civilizáció hatása, Daniken életműve.. nem volt előttünk földön semmii,hanem jöttel az ET-k és ők gyorsan ősembert "kultúremberré"..
Itt nincs az a probléma, hogy leletek hiánya..Mivel bázisuk,kifejlődésük nem itt volt,és gondolom ha lezuhant egy hajójuk akkor elvitték nem otthagyták..
persze miért jöttek,miért tűntek el újabb kérdést vet fel..
Ókori csodák megértését nem viszi előre..



Idézet :

És ha lassan gondolok bele?
Vannak olyan általános sémák, ami alapján minden értelmes lény számára jól elkülöníthető a dokumentáció és a fikció.
Ezt valószínűsítem, hogy legkésőbb úgy 6-7 éves korod körül te is kifejlesztetted magadban, mint képességet, különben még mindig hinnél a Mikulásban. Pedig egyetlen mesekönyv elejére sincsen odaírva: vigyázz, ez nem a valóság!
Ugyanakkor az is tény, hogy egy népet a meséin keresztül lehet a legjobban megismerni, mert bár egy szava sem igaz, mégis tele van szimbolikus alapigazságokkal, melyek a legfontosabbak az adott nép számára, olyannyira, hogy gyermekeinek ilyen történetekben adja tovább, nehogy elvesszék ez az érték.
És sokszor a faji emlékezet legjobb példái. Soha nem érintkezett kontinensek őslakosai mesélik gyerekeiknek hajszálra ugyanazokat a legendákat és meséket.
Egyébként a vámpírok is ilyenek. Minden népnél egymástól függetlenül megtalálható a lény legendája, aki éjszaka eljön, és véred veszi, ellopja a lélegzeted, etc módon megrabolja energiáidat.
Az egyik véglet teljességgel semmibe venni az ősi legendákat és meséket, hiba, mert azért vannak, hogy elmondják:vigyázz! Valós értékeket közvetítenek a díszes felszín alatt.
A másik véglet meg minden marhaságot elhinni kapásból, és szent dogmánkká tenni a Twilightot, meg a hasonlókat.

Görög mitológia vs. Biblia
Görög történeteket olvasva senki nem kezd hinni Zeuszban,addig Bibliát még mindig sok helyen Szent könyvnek akarják elhitetni (sokan hiszik az)...
Emberek megtanulják sokszor mit szabad elhinni mit nem.
Mikulásról meg tudja a gyerek hogy mese, addig Bibliát megtanulja szentnek higgye..(persze családfüggő)
Emberek jó része abszolút hülyeségnek tartja a vámpírokat, szellemeket, másik része még a twilightot is elhiszi...
máskülönben nem teljesen igaz amit leírtál minden népnél így van..
Afrikai és távolabbi vámpírmesék sémától is eltérnek...
Sárkányok, törpök,óriások is sok nép meséjében van,de t'án őket nem gondoljuk igaznak..
Addig nem nyugszok most már míg elő nem halászom azt a gyűjteményt...
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeCsüt. Nov. 11, 2010 10:35 pm

fairi írta:

ne sokkal logikusabb, csak több kérdést nyit fel mint megmagyaráz..
és görögök rengeteg szemetet hagytak:építményeik maradványai, kőfejtőik, elsüllyedt hajóik, sírhelyeik..
minden szemét,ami nem természetes úton keletkezett..
ősemberek meg "összefirkálták" a barlangokat, saharában a köveket.. korai előemberek meg szanaszét hagyták kőeszközeiket...Utána kerámialeletek,amik egy intelligens lény keze nyoma(ember)..
Ami a környezetnek szemét, régészetnek lelet, nekünk műtárgy..
1 millió éves szépem megmunkált aranytárgyak,kerámia mutatná hogy sokkal korábban is volt emberi civilizáció!
Létezik a felvetett problémára még egy alternatív elmélet: idegen civilizáció hatása, Daniken életműve.. nem volt előttünk földön semmii,hanem jöttel az ET-k és ők gyorsan ősembert "kultúremberré"..
Itt nincs az a probléma, hogy leletek hiánya..Mivel bázisuk,kifejlődésük nem itt volt,és gondolom ha lezuhant egy hajójuk akkor elvitték nem otthagyták..
persze miért jöttek,miért tűntek el újabb kérdést vet fel..
Ókori csodák megértését nem viszi előre..

Erre mondtam, hogy ezek természetes anyagokból vannak, amik a legritkább esetben bírnak ki évmilliókat úgy, hogy értékelhető leletek maradjanak.
Persze előfordulhat, de hát például találtak elsüllyedt várost a tenger alatt, csak meghatározhatatlan a kora. A kő lehet évmilliós, holott csak most építenek vele...



fairi írta:

Görög mitológia vs. Biblia
Görög történeteket olvasva senki nem kezd hinni Zeuszban,addig Bibliát még mindig sok helyen Szent könyvnek akarják elhitetni (sokan hiszik az)...
Emberek megtanulják sokszor mit szabad elhinni mit nem.
Mikulásról meg tudja a gyerek hogy mese, addig Bibliát megtanulja szentnek higgye..(persze családfüggő)
Emberek jó része abszolút hülyeségnek tartja a vámpírokat, szellemeket, másik része még a twilightot is elhiszi...
máskülönben nem teljesen igaz amit leírtál minden népnél így van..
Afrikai és távolabbi vámpírmesék sémától is eltérnek...
Sárkányok, törpök,óriások is sok nép meséjében van,de t'án őket nem gondoljuk igaznak..
Addig nem nyugszok most már míg elő nem halászom azt a gyűjteményt...

El is mondtál mindent: kizárólag vallási megfontolás késztet a vakhitre, ami esetünkben szépen kizárható.
Úgy gondolom, a sárkányokról, törpékről, etc-ről szóló legendák olyan sokhelyütt fordulnak meg a világban, hogy az egymástól független, véletlenszerű kialakulásuk esélye minimális.
Részben lehetnek korábbi/bizonyos időszakban párhuzamosan élő fajok, civilizációk emlékei is akár.
De én úgy gondolom, itt is másféle tapasztalatokról van szó: ugyanaz, mint a vámpíroknál, a legendák próbálják elmondani nekünk: a világ többrétűbb, mint amilyennek tetszik, és a látható fizikai szinteken kívül párhuzamosan jelen van másik is.
Az idegenek befolyásáról maradt a véleményem: olyan szépen rá lehet kenni bármit, túlságosan leegyszerűsített, kézenfekvő, és ugyanakkor logikátlan.
Miért tennének hasonlót? Egy nálunk vélhetően fejlettebb faj miért játszana Istent?
Túl könnyű mindent az idegenek számlájára írni. Leveszi a gondolkodás terhét: ők csinálták, ők tudják, miért, mi meg tehetetlen kísérleti nyuszik vagyunk.

Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeSzomb. Nov. 13, 2010 9:35 pm

[quote="Worrach"]
fairi írta:

Erre mondtam, hogy ezek természetes anyagokból vannak, amik a legritkább esetben bírnak ki évmilliókat úgy, hogy értékelhető leletek maradjanak.
Persze előfordulhat, de hát például találtak elsüllyedt várost a tenger alatt, csak meghatározhatatlan a kora. A kő lehet évmilliós, holott csak most építenek vele...

Üledékből határoznák meg a korát,ami befedte a faragott kőt..van a kezünkbe pár jól használható kormeghatározás...





Worrach írta:
El is mondtál mindent: kizárólag vallási megfontolás késztet a vakhitre, ami esetünkben szépen kizárható.
Úgy gondolom, a sárkányokról, törpékről, etc-ről szóló legendák olyan sokhelyütt fordulnak meg a világban, hogy az egymástól független, véletlenszerű kialakulásuk esélye minimális.
Részben lehetnek korábbi/bizonyos időszakban párhuzamosan élő fajok, civilizációk emlékei is akár.
De én úgy gondolom, itt is másféle tapasztalatokról van szó: ugyanaz, mint a vámpíroknál, a legendák próbálják elmondani nekünk: a világ többrétűbb, mint amilyennek tetszik, és a látható fizikai szinteken kívül párhuzamosan jelen van másik is.
Az idegenek befolyásáról maradt a véleményem: olyan szépen rá lehet kenni bármit, túlságosan leegyszerűsített, kézenfekvő, és ugyanakkor logikátlan.
Miért tennének hasonlót? Egy nálunk vélhetően fejlettebb faj miért játszana Istent?
.

sárkányokra vannak egyszerű magyarázatok.Dino és egyéb kihalt állatok csontjait megtalálták,és meséket fűztek hozzá. Ez a legegyszerűbb és legracionálisabb magyarázat. Most is találunk leleteket,ők is találhattak...T-rex koponya hát,elég meggyőző hogy sárkányok léteznek...
Occam borotvája
A tétel lényege az, hogy ha van két elmélet, amely ugyanazt a tényt magyarázza, akkor azt kell választani, mely a kevesebb (tudományosan nem bizonyítható) feltételezést tartalmazza, vagyis a legkevesebb hipotézisre épít
Mind a Földönkivülis történet mind a többszörös civilizáció elmélete rengeteg hipotézist tartalmaz és nagyon kevés tényt.
Pl.: tárgyi leletek teljes hiánya...
Földönkívülis problémáját jól megmagyaráztad,miért kezdenének istent játszani utána meg elhúztak a rákba? tele logikátlansággal..

Eltűnt civilizációk sárkányt,vámpírt,törpéket tartottak? Sehogy se illik ide..
UFO-snál jól látod a bajt.másiknál már nem...
Ígéretemet tartom:
http://ekhanomidan.blogspot.com/2009/12/afrika-vampirjai.html
Afrikai vérszívós történetek...
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitimeVas. Nov. 14, 2010 9:49 pm

fairi írta:


sárkányokra vannak egyszerű magyarázatok.Dino és egyéb kihalt állatok csontjait megtalálták,és meséket fűztek hozzá. Ez a legegyszerűbb és legracionálisabb magyarázat. Most is találunk leleteket,ők is találhattak...T-rex koponya hát,elég meggyőző hogy sárkányok léteznek...
Occam borotvája
A tétel lényege az, hogy ha van két elmélet, amely ugyanazt a tényt magyarázza, akkor azt kell választani, mely a kevesebb (tudományosan nem bizonyítható) feltételezést tartalmazza, vagyis a legkevesebb hipotézisre épít
Mind a Földönkivülis történet mind a többszörös civilizáció elmélete rengeteg hipotézist tartalmaz és nagyon kevés tényt.
Pl.: tárgyi leletek teljes hiánya...
Földönkívülis problémáját jól megmagyaráztad,miért kezdenének istent játszani utána meg elhúztak a rákba? tele logikátlansággal..

Eltűnt civilizációk sárkányt,vámpírt,törpéket tartottak? Sehogy se illik ide..
UFO-snál jól látod a bajt.másiknál már nem...

Pedig ugyanarra a logikára épít, túlságosan kacifántos mindenféle feltételezéssel erőltetett magyarázatokat találni. Ki mondta, hogy eltűnt civilizációk "tartották" őket? Nem értem...

A sárkányok legendája igen sokrétű, és csak a legmodernebbekben "gonosz állatok", akik alig értelmesebbek a vadaknál. Erről történetesen rengeteg kutatást végeztem, és mondhatom:kezdetben olyan lényekként szerepeltek, akár az angyalok, és csak a kereszténység torzította képet látjuk most róluk. De ez mindegy is. Lényeg, hogy közük nincs a dínókhoz. És mindent meg kell magyarázni így akkor, a törpék is oké még, a kis emberekből lettek(genetikai betegség) de akkor a tündéreket, elfeket, manókat, koboldokat, garabonciásokat, táltosokat, kalamonákat, vámpírokat, szellemeket stb-ket is hasonló, puszta fizikai magyarázattal kell ellátni...
Amit meg lehet éppen tenni, mert mindenre lehet találni valamiféle nyakatekert magyarázatot, de én is ismerek egy jó kis mondást:két pont közt az egyenes a legrövidebb út. -Ez lényegében Occam borotvájának lényege. Ebből kiindulva elfogadni azt, hogy ha valamiről sok a szóbeli bizonyíték ,akkor abban úgy lehet valami, ahogy van, sokkal kevesebb hipotézist vet fel, mint rég kihalt állatokra vezetni vissza, és szerencsét, tévedést, stb-t feltételezni.

A "szellemvilág", vagy ahogy régen hívták: Tündérország létezik.
Persze aki sosem tapasztalta ezt, az kételkedjék csak. Kételkedni az intelligencia jele.
Kategorikusan tagadni azt, amiről nincs tudomásunk, csak mert nekünk nincs róla tudomásunk meg az ostobaságé.
Eppur si mouve!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 6 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Második Vámpírkávézó új fóruma
Vissza az elejére 
6 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Tavern :: Vampire Tavern :: Fórum-
Ugrás: