Vampire Tavern
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


a megújult Vámpírkávézó.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 A Második Vámpírkávézó új fóruma

Go down 
+17
Siri Jade
Trepsylon
Viliem
Scorpius
Worrach
Ice
SakuraHana
fairi
Leroi
Lovemaking
Darkness Angel
Nutsy
valerie
nerien
Sil
angyal
Administrator
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeSzer. Okt. 20, 2010 3:27 pm

"elképzeltem, ahogy egy igazi vámpír - lettlégyen akármilyen is -, találkozik Valerie kisasszonnyal, aki elmagyarázza neki, hogy ő minden bizonyíték ellenére mégsem lehet vámpír, mert azt állítja, hogy nem Káintól származik."

Kedves Worrach!
Látod,mennyire nem ismersz.Azt hiszed rólam,hogy csak én esetleg "okoskodni "tudok csak(pedig hidd el,hogy nem így van).
Nem találtam bántónak a szavaidat.De tényleg. Azért,mert valójában,ha ez megtörténne,hogy én találkoznék egy vámpírral eszem ágában sem jutna az,hogy ő Káintól vagy bárkitól származik. Többek között azért sem ,mert valószínű,hogy vele lennék elfoglalva(hisz bennem lenne a kíváncsiság),a másik pedig,hogy nem hiszem,hogy lenne időm ezen gondolkodni(bár biztos,hogy nem jutna akkor ilyen az eszembe),mert én lennék a vacsorája,vagy éppen a reggelije.
De tételezzük fel,hogy nem végezne velem,és én most erre szeretnék célozni,hogy nem a Káin féle dologgal lennék elfoglalva hidd el nekem.
Ennél sokkal fontosabb dolgok is eszembe jutnának vele kapcsolatban,persze van amire ugye a titoktartás miatt nem kapnék választ.
De az biztos,hogy az első kérdésem az lenne hozzá:-Hogy milyen érzés?(vámpírnak lenni).
Hisz valljuk be titkon mindenki eljátszott már ezzel a gondolattal biztos(még te is:-).
Vagyis kisebb "gondom" is nagyobb lenne annál,hogy ő kitől származik.Egyáltalán nem érdekelne az adott pillanatban,hisz Ő maga sokkal jobban érdekel,és élvezném a vele törtött perceket(hogy szemtől szembe találkoztam egy olyan "lénnyel",mint Ő.)
Szép napot mindenkinek!


Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeSzer. Okt. 20, 2010 3:55 pm

Worrach írta:
Az eredeti vámpírlegendákban a vámpír igazából ki sem kel a sírjából
nem lehet tudni melyik volt az eredeti legenda, vámpírszerű lények legendáriuma hihetetlenül gazdag. gondolom utánaolvastál már ezeknek és biztos észrevetted. Ki hogy plagizálta a történeteket nem egzakt dolog.
Általunk ismert vámpír szláv eredetű, erős keresztény behatással, minden tulajdonságnak meg van az oka,miért hitték így vagy úgy...

Idézet :
Egyszóval az energiavámpír és az odvámpír még mindig nem azonos az asztrálvámpírral, aki mintegy testtől majdnem független lény, semmiképp sem ember.
nekem vhogy erről a Lidércek ugranak be az SG:Atlantisról

Idézet :
Azért az a nemrég a fejlettebb országokban már jó 10 éve volt minimum. Nekem ha fontos valami, megtanulom nagyon gyorsan.
de még sok helyen nincs megfelelő internetkapcsolata világban, ne felejtsd el...
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeSzer. Okt. 20, 2010 10:51 pm

fairi írta:

nem lehet tudni melyik volt az eredeti legenda, vámpírszerű lények legendáriuma hihetetlenül gazdag. gondolom utánaolvastál már ezeknek és biztos észrevetted. Ki hogy plagizálta a történeteket nem egzakt dolog.
Általunk ismert vámpír szláv eredetű, erős keresztény behatással, minden tulajdonságnak meg van az oka,miért hitték így vagy úgy...

Igen, utánakutattam természetesen. Az első ilyen (fennmaradt) legendák egyiptomi-summér eredetűek. A halálból visszatérő-azt túlélő test képe igen ősi. Talán az is érdekes, hogy ezeket a sokszor haragvó halhatatlanokat véráldozattal lehetett kibékíteni.
Az a kép pedig, amit most vámpírnak hívnak a legtöbben, még újsütetűbb, mint mondod. Igen fontos változás, hogy már túllépett a katolicizmus degradáló gonoszképén. Mint látszik, szerethetővé vált. Sőt, hovatovább a 21.század szexualitása jelenítődik meg benne igen vonzó formában.
Szimbólum lett, egy bizonyos nőtípus (és férfiak is szép számmal) odavan ezért a sötétlő szexualitásért, egyszerűen imádják a gondolatot, hogy egy inhumán lény közelébe kerüljenek.
Ezt nem bírom megszokni. Én a helyükben inkább magamra figyelnék, arra, ami bennem rejtőzik.

fairi írta:
nekem vhogy erről a Lidércek ugranak be az SG:Atlantisról

Elismerem, hogy most fogalmam sincsen, miről beszélsz.

fairi írta:
de még sok helyen nincs megfelelő internetkapcsolata világban, ne felejtsd el...

A műholdas internetkapcsolat csodákra képes. Talán az Antarktiszt jelölném be egyetlen olyan helynek, ahol ez még tényleg megoldhatatlan.


A hozzászólást Worrach összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 20, 2010 11:07 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeSzer. Okt. 20, 2010 11:00 pm

valerie írta:



De az biztos,hogy az első kérdésem az lenne hozzá:-Hogy milyen érzés?(vámpírnak lenni).
Hisz valljuk be titkon mindenki eljátszott már ezzel a gondolattal biztos(még te is:-).
Vagyis kisebb "gondom" is nagyobb lenne annál,hogy ő kitől származik.Egyáltalán nem érdekelne az adott pillanatban,hisz Ő maga sokkal jobban érdekel,és élvezném a vele törtött perceket(hogy szemtől szembe találkoztam egy olyan "lénnyel",mint Ő.)
Szép napot mindenkinek!


Igen, gondolom, hogy el lennél bűvölve a puszta ténytől. Ez utóbbit én nem igazán érthetem.
Pontosan el tudom képzelni, Valerie.
Egészen más dolgokat kérdeznék tőle. De én nagyon más vagyok.
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Okt. 21, 2010 9:17 am

Kedves Worrach!
"Egészen más dolgokat kérdeznék tőle."
Ebben igazat adok neked.Természetesen nemcsak ezt az egy kérdést tenném fel neki.
Lenne nekem is még sok más kérdésem hozzá.
De ezt most itt nem írom le mindet.
Különben is a kérdések száma és minősége(vagy milyensége)az adott helyzettől is függ.
Hogy mire jutna időm stb....
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Okt. 21, 2010 6:55 pm

Worrach írta:
Igen, utánakutattam természetesen. Az első ilyen (fennmaradt) legendák egyiptomi-summér eredetűek. A halálból visszatérő-azt túlélő test képe igen ősi. Talán az is érdekes, hogy ezeket a sokszor haragvó halhatatlanokat véráldozattal lehetett kibékíteni.
ahogy látjuk régi sztorikban a vámpírok "agyatlan" lények voltak, akik sehogyse tudtak eltűnni az emberek közt...Sokszor zombiszerűnek írják le..
ha megtalálom azt a magyar linket ahol szépen összegyűjtötték a sztorikat akkor tuti linkelem, de akár te is megcsinálhatod.



Worrach írta:
Elismerem, hogy most fogalmam sincsen, miről beszélsz.l
nem probléma, google könnyen megtalálod: olyan idegen faj volt a sorozatban ami életenergiával táplálkozott. Mikor szívta ki az életerőt akkor elkezdett öregedni az ember. életerővel táplálkozó lények említésbe kerülnek nekem mindig ez ugrik be.



Ahol a net NEM könnyen,gyorsan bevezethető még mindig ajánlatosabb "szolgát" tartani.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Okt. 21, 2010 11:00 pm

fairi írta:

ahogy látjuk régi sztorikban a vámpírok "agyatlan" lények voltak, akik sehogyse tudtak eltűnni az emberek közt...Sokszor zombiszerűnek írják le..
ha megtalálom azt a magyar linket ahol szépen összegyűjtötték a sztorikat akkor tuti linkelem, de akár te is megcsinálhatod.

Kösz, de az agyatlan zombik sosem érdekeltek. Mindig olyan nyomok keltették fel csak a kíváncsiságom, ahol jelen van a lélek és az értelem. Ha már "régi" történetekről beszélünk, mondjuk Lamia történetét régebbinek vélem, mint a keresztény emlékeket, ahol egyszerű, nyáladzó szörnyé butították az alakokat.
Ez a késő középkor átmeneti hatása volt csupán, ahol kötelező volt a "gonoszt" elpusztítani, degradálni, de minimum elűzni.

fairi írta:
nem probléma, google könnyen megtalálod: olyan idegen faj volt a sorozatban ami életenergiával táplálkozott. Mikor szívta ki az életerőt akkor elkezdett öregedni az ember. életerővel táplálkozó lények említésbe kerülnek nekem mindig ez ugrik be.

Vámpíros sorozatok szintúgy nem érdekelnek. Mondjuk ők is vették ezt valahonnan. Tűrhetően közel álló egyes legendákhoz.


fairi írta:
Ahol a net NEM könnyen,gyorsan bevezethető még mindig ajánlatosabb "szolgát" tartani.

Látom, nagyon tetszik neked a szolga gondolata. Szíved joga így elképzelni.
Az én elképzelésemben nagyobb a kockázata és nyűgje, mint a haszna. Vagy szeretem az embereket:ekkor megkímélném őket a túlzott közelségemtől, és a lelkükre végzetesen terhes dolgok elviselésétől. Valamint nem szenvednék hatalmi fitogtatásban, és megalázónak tartanám a szolgát.
Vagy megvetem őket, ekkor pedig méltóságomon aluli a közelebbi kapcsolattartás.

Persze használom, de ehhez csupán pénzre van szükségem, azon lenne egy ügyvédem, aki az éjszaka adott utasításaim nappal kiosztja és elintézteti. (Már ha tényleg akkora gond a nappal.)
De jobban szeretném magam intézni az ügyeim. Ugyan, miféle ügyeim lehetnének, amihez emberekre van szükségem? Mire van nekem akkor már szükségem? Búvóhelyre:ezt jobb, ha én intézem.
Emberekre: szintúgy én tudom elintézni, nem egy másik gyenge ember.
Pénz, ruhák, luxus? Miért ne venném el saját kezűleg az áldozatoktól? Vagy eltüntetem, és senkinek nem hiányzik sem ő, sem az értékei. (Érdekes megnézni a jelenlegi bejelentett eltűntek számát, meghökkentően sok)
Vagy pedig nem is szenvedek ilyesmikkel, akkor pedig direkt hasznos a rablótámadás látszata. Ez persze csak ha néha megöl egyet.
El se bírom képleni ezen kívül mindazon eszközöket, amelyek feltárulhatnak. Mocskosul nagy gazdagság akár, már ha lázba hozza az ilyesmi... Egy bizalmas, közeli szolga helyett ezer ügyvéd és alkalmazott lehet, biztos távolban: a telefont például elég rég feltalálták már, azt hiszem. Előtte meg ott volt a jó öreg levél, és a jó öreg váltó, megbízás, etc... Mindig el lehetett intézni feltűnés nélkül.
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimePént. Okt. 22, 2010 10:29 am

"(Érdekes megnézni a jelenlegi bejelentett eltűntek számát, meghökkentően sok)"

Kedves Worrach!
Ez tényleg így van,ahogy írtad.Ami még nagyon érdekes,hogy sajnos az eltüntek közül,van aki sosem kerül elő.
Természetesen a rendőrség sem igazán érti,hogy miért(megpróbálják megmagyarázni,hogy talán emberkereskedelem,olyan helyen van a test,ahol nem találnak rá,pl.maffia stb...).Lehet ebből a szemszögből is nézni,de mi van akkor,ha te most pontosan rátapintottál a lényegre?
Nem elképzelhetetlen a dolog.De sajnos aki erre tudna válaszolni,az ugye eltünt.
Ott van egy példa,amit magam is olvastam.
Egy házaspárnak volt egy hétvégi háza(amerikában történt).A hétvégén úgy döntöttek,hogy kihasználják a szép időt és lemennek egy kicsit pihenni.
Kint a kertben nekiálltak sütni a hamburger húst,majd szépen megteritettek és onnantól kezdve se kép se hang.A szomszédok lettek figyelmesek arra,hogy az asztal megterítve,ők pedig sehol.
Egyszerűen eltüntek a semmibe.
Ez még a 60-as években történt.Azóta sem találják őket.
Szép napot mindenkinek!

Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimePént. Okt. 22, 2010 1:07 pm

valerie írta:


Kedves Worrach!
Ez tényleg így van,ahogy írtad.Ami még nagyon érdekes,hogy sajnos az eltüntek közül,van aki sosem kerül elő.
Természetesen a rendőrség sem igazán érti,hogy miért(megpróbálják megmagyarázni,hogy talán emberkereskedelem,olyan helyen van a test,ahol nem találnak rá,pl.maffia stb...).Lehet ebből a szemszögből is nézni,de mi van akkor,ha te most pontosan rátapintottál a lényegre?

Sőt, egész falvak lakossága is tűnt már el nyomtalanul. Nagy sok sok a megmagyarázhatatlan eltűnés. Persze mondjuk a fele valóban ilyen okok miatt tűnik el: belefulladt egy mocsárba, beleesett egy kútba, eltüntette a maffia, egy tömeggyilkos, egyszerűen fogta magát, és arrébb állt, mondjuk a cég pénzével a hóna alatt, és nem szólt senkinek, és most Mexikóba sütteti a hasát...
De mindet, főleg tisztes, családos emberek eltűnését nem lehet ezzel magyarázni.
És ezek csak a számon tartott, bejelentett eltűnések.
Persze nem bizonyos, hogy akár egy is vámpír miatt történt, de azért én mindig mosolygok az "és a rendőrség?" című kérdéseken, mikor arról van szó, hogy egy vámpír mondjuk gyilkol.
Az emberi élet korántsem akkora számon tartott érték, mint azt civilizált emberek a társadalom jólétébe születve képzelik.
Magyarország kb 10 millió lakosságához még lazán hozzá lehet tenni egymilliót, akik a kutyának se hiányoznának: illegális bevándorlók, rég eltűntnek nyilvánított utcakölykök, se kutyája-se macskája szeszkazánok, hajléktalanok, világcsavargó vagabondok, vándorcigányok, törvényen kívüli, eltűnésre amúgy is hajlamos gengszterek...
Madame, et m'sieu, az asztal megterítve!
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimePént. Okt. 22, 2010 10:33 pm

Worrach írta:


Kösz, de az agyatlan zombik sosem érdekeltek. Mindig olyan nyomok keltették fel csak a kíváncsiságom, ahol jelen van a lélek és az értelem. Ha már "régi" történetekről beszélünk, mondjuk Lamia történetét régebbinek vélem, mint a keresztény emlékeket, ahol egyszerű, nyáladzó szörnyé butították az alakokat..

igen sok mese van,régebbi újabbak,és mindenki kedve szerint válogathat.
Kifinomult lélekkel rendelkező érző vámpír elég modern. Vámpírok jelleme mindig a kultúrától függően változott.

Idézet :

Látom, nagyon tetszik neked a szolga gondolata. Szíved joga így elképzelni.
Az én elképzelésemben nagyobb a kockázata és nyűgje, mint a haszna. Vagy szeretem az embereket:ekkor megkímélném őket a túlzott közelségemtől, és a lelkükre végzetesen terhes dolgok elviselésétől. Valamint nem szenvednék hatalmi fitogtatásban, és megalázónak tartanám a szolgát.
Vagy megvetem őket, ekkor pedig méltóságomon aluli a közelebbi kapcsolattartás.

van benne ráció, és mivel egyáltalán nincs semmi még picit is komolyan vehető információmorzsa, hogy mire képesek, mire nem,milyen hátrány és milyen előnyeik vannak. Emiatt nem lehet megítélni kellhet-e nekik beavatott. Igazából bele se lehet gondolni,milyen ehet egy töbszáz éves létforma lelki világa.
Én csak azt írtam,mire kellhet nekik egy ember.

Idézet :
Vagy pedig nem is szenvedek ilyesmikkel, akkor pedig direkt hasznos a rablótámadás látszata. Ez persze csak ha néha megöl egyet.

csak nincs vér az áldozatban, na az vmi perverz sorozatgyilkos képe rajzolódik ki,nem sima rablótámadás.
Vér nélküli hulla mindig rejtélyes, vhogy nem divatos manapság az állattámadásra fogni az ilyen,főleg farkasok,medvék száma jól megcsappant.
1 vámpírnak milyen gyakran kell ennie? ha heti 1-szer akkor 52 hulla évente..ha környéken van 2-3, az népirtás lesz lassan..
lazán nem tennék hozza 1 milliót, ha egy cigány meghal az rasszista támadás, és szinte New York Times is ír róla.(kis túlzással élve)
persze a világnak van olyan tája ahol az emberélet fabatkát se ér( Afrika rosszabb vidékei etc.), de azért Európában bármely ügyet megnéznek és ha furcsaság van felfigyelnek rá..
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeSzomb. Okt. 23, 2010 12:09 am

fairi írta:

igen sok mese van,régebbi újabbak,és mindenki kedve szerint válogathat.
Kifinomult lélekkel rendelkező érző vámpír elég modern. Vámpírok jelleme mindig a kultúrától függően változott.

Éppen egy olyat említettem az előzőben, ami elég régi, és értelmes vámpírról van benne szó.
fairi írta:

van benne ráció, és mivel egyáltalán nincs semmi még picit is komolyan vehető információmorzsa, hogy mire képesek, mire nem,milyen hátrány és milyen előnyeik vannak. Emiatt nem lehet megítélni kellhet-e nekik beavatott. Igazából bele se lehet gondolni,milyen ehet egy töbszáz éves létforma lelki világa.
Én csak azt írtam,mire kellhet nekik egy ember.

A lelki világ egészen más tészta, a személyes okot én is reálisnak tartom. Mondjuk egyszerűen szükségét érzi az emberi társaságnak.

fairi írta:

csak nincs vér az áldozatban, na az vmi perverz sorozatgyilkos képe rajzolódik ki,nem sima rablótámadás.
Vér nélküli hulla mindig rejtélyes, vhogy nem divatos manapság az állattámadásra fogni az ilyen,főleg farkasok,medvék száma jól megcsappant.
1 vámpírnak milyen gyakran kell ennie? ha heti 1-szer akkor 52 hulla évente..ha környéken van 2-3, az népirtás lesz lassan..
lazán nem tennék hozza 1 milliót, ha egy cigány meghal az rasszista támadás, és szinte New York Times is ír róla.(kis túlzással élve)
persze a világnak van olyan tája ahol az emberélet fabatkát se ér( Afrika rosszabb vidékei etc.), de azért Európában bármely ügyet megnéznek és ha furcsaság van felfigyelnek rá..

Éppen olyanokról beszéltem, akik igenis nincsenek benne a köztudatban, senki nem jelenti be az eltűnésüket.
A hajléktalanok száma a becslések szerint csak(!)Budapesten kb. 5-6000 fő! Csak a hajléktalanoké.
Naív hozzállás azt feltételezni, hogy az Unióban, civilizált országokban nem olyan semmis az emberélet. Boldog ember vagy, hogy ilyen kedves tévedésben élsz, és még bízol a "rendszerben".
Ha kint vagy a rendszerből, (nem fizetsz adót, nincs TB-d, de még lehet, hogy egy nyamvadt személyid se) akkor a a segélyszervezeteken kívül senkit nem érdekelsz. (Őket se túlzott mód.)
Ez a szomorú igazság. És mi még kis ország vagyunk...képzeld el ugyanezt Párizsban, Londonban, New Yorkban. Jelen pillanatban az emlősök közül az ember a legszaporább faj a földgolyón.
Ami pedig a hullákat illeti, ismét nagyon naív azt képzelni, hogy ha egy járőr mondjuk egy ilyen estén (hajnalban a hőmérséklet 2-5 fok) egy hajléktalan hulláját találja a híd alatt, akkor a kiráncigált ügyeletes orvosszakértő majd bűnügyi boncolást rendel el miatta...cöc, meg se nézi, úgy tölti ki a papírt: hipotermia. ( A tünetek egyébként hasonlóak is, már ha ránéz egyáltalán, és nem csak úgy belöki a többi száz közé.) A boncolás ugyanis pénz, amit állambácsi fizetne.
Boncolás nélkül pedig csak valószínűsíthető halálozási okról beszélhetünk, ami mindig így megy, ha nincs gyanús körülmény. Tünetek alapján vérszegénység (na és?-belső vérzés valószínűsítve, gyakori eset) vagy hipotermia (még naésebb.)

Ettől függetlenül persze én se hiszem, hogy mindig gyilkolnának. Csak akár bizony meg is tehetnék. 52 hulla évente? Százezrek vannak, akiknél a halál oka ismeretlen, százezrek, akik nyomtalanul tűnnek el. 52 hulla semmiség. Ez egy ragadozó világ, nem olyan, mint a kényelmes, meleg szobából látszik.

Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeVas. Okt. 24, 2010 1:07 am

Utcán fekvő hullák, rejtélyes eltűnések tényleg tuti senkinek nem tűnnének fel.
jah és hány vámpír élhet? hetetne egy emberi életet tételeztem fel, de igazából senkinek sincs tippje se,mennyi a minimális igényük.
Tudom olyan könnyű számokkal dobálózni, ezer halott itt ezer halott ott, rendőrök mind hülyék, vámpírok meg tökéleteseknek kell lenniük.
http://www.metropol.hu/itthon/cikk/392356
2008-ban 147 gyilkosság történt Magyarországon.
Vissza az elejére Go down
SakuraHana
Új vendég
Új vendég
SakuraHana


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 09.
Age : 29
Tartózkodási hely : Pécs

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeVas. Okt. 24, 2010 10:18 am

Hali mindenkinek!
Örömmel látom,hogy ha valójában nem is, de előttünk,többiek előtt már "nem szívjátok egymás vérét" Worrach,fairi és valerie.Smile Amúgy meg ,hogy a témához is hozzászóljak szerintem se érdekelne sok mindenkit,ha egyik nap még tőled kéreget a hajléktalan bácsi másnap meg már csak a kiszipolyozott hulláját találnák meg a rendőrök.Nem sok könnyet ejtenének szegény flótásárt az emberek.Egyébként nekem az furcsa,hogy a legtöbb vámpír filmben a vámpírok ooolyan romantikusak és nagyon hamar bele tudnak szeretni egy emberbe.Miért van ez? Persze értem én,hogy Hollywood is csak egy gyár és el kell adni a a termékét,de ez mégis csak olyan...-nem jut jobb szó eszembe- furcsa...
Bye és mindenkinek további szép napot/estét/éjszakát!
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeVas. Okt. 24, 2010 11:04 am

SakuraHana írta:
Amúgy meg ,hogy a témához is hozzászóljak szerintem se érdekelne sok mindenkit,ha egyik nap még tőled kéreget a hajléktalan bácsi másnap meg már csak a kiszipolyozott hulláját találnák meg a rendőrök
Azért ilyenekkel is foglalkoznak.
http://www.origo.hu/itthon/20100320-megtalaltak-az-egri-hajlektalan-gyilkosat.html
http://index.hu/bulvar/2010/10/06/sziven_szurtak_egy_hajlektalant_pecsen/
Ők is megérdemelnek egy kis bekezdést a hírekben...Attól hogy hajléktalanok még emberek,persze haláluk senkit nem rendít meg igazából.
Egy olyan elmebeteg gyilkosságokkal, mint amikor lecsapolják vki vérét eléggé érdemes foglalkozni, főleg ha többször megtörténik.

Vannak olyan országok amelyek annyira zűrösek hogy tuti igaz amit mondtok: pl.: Mexikó, vagy Dél-Afrika
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeVas. Okt. 24, 2010 2:58 pm

fairi írta:
Utcán fekvő hullák, rejtélyes eltűnések tényleg tuti senkinek nem tűnnének fel.
jah és hány vámpír élhet? hetetne egy emberi életet tételeztem fel, de igazából senkinek sincs tippje se,mennyi a minimális igényük.
Tudom olyan könnyű számokkal dobálózni, ezer halott itt ezer halott ott, rendőrök mind hülyék, vámpírok meg tökéleteseknek kell lenniük.
http://www.metropol.hu/itthon/cikk/392356
2008-ban 147 gyilkosság történt Magyarországon.

Legalább ne lenne ott a 147 után, hogy 40 éve nem volt ilyen kevés... Jó példa, mondhatni.
Egyébként én is azt feltételeztem, hogy legtöbbször eltüntetik, ha gyilkolnak, már ha gyilkolnak, és már ha...(sok már ha)
De az én elméletemben nem nagyon van ilyen konkrét "kiszívom a véred".
Vagy ha mégis, akkor csak magamat tudom ismételni: belső vérzést valószínűsítene minden épkézláb orvos. De ha rá is jön az igazságra, hááááát, én bizony nem kockáztatnám a presztízsem ilyennel, ha orvos lennék, hogy akár csak gyanújába keveredjek, hogy én vámpírokba hiszek.
De ha én vámpír lennék és gyilkolnék, én nem hagynám elől, semmiség eltüntetnem, nem igaz?
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeVas. Okt. 24, 2010 3:08 pm

fairi írta:

Azért ilyenekkel is foglalkoznak.
http://www.origo.hu/itthon/20100320-megtalaltak-az-egri-hajlektalan-gyilkosat.html
http://index.hu/bulvar/2010/10/06/sziven_szurtak_egy_hajlektalant_pecsen/
Ők is megérdemelnek egy kis bekezdést a hírekben...Attól hogy hajléktalanok még emberek,persze haláluk senkit nem rendít meg igazából.
Egy olyan elmebeteg gyilkosságokkal, mint amikor lecsapolják vki vérét eléggé érdemes foglalkozni, főleg ha többször megtörténik.

Vannak olyan országok amelyek annyira zűrösek hogy tuti igaz amit mondtok: pl.: Mexikó, vagy Dél-Afrika


Nem foglak győzködni, gondold, hogy biztonságos világban élsz, és Mexikó messze van.
Vissza az elejére Go down
Sil
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
Sil


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeHétf. Okt. 25, 2010 10:22 am

Sokkal könnyebb azt elhinni, hogy Európa közepe és annak közvetlen környezete biztonságos, mint szembesülni azzal, hogy (ha tetszik, ha nem) minden nap veszélyben az életed.
"Eltűnés miatt csaknem 2300 embert keresnek. Több mint 16 ezer 700 személy tartózkodási helye ismeretlen" ez egy 2009-es cikk részlete. Érdekesség még, hogy az eltűnések 20 év után évülnek el, viszont a hozzátartozók 5 év után halottnak nyilváníttathatják. Az előbb felsorolt számoknak a 90%-a megerül, de azt azért ne felejtsük el figyelembe venni, hogy ezek mind csak a bejelentett esetek.
A rendszerből kilépni pedig nem nehéz. Megtehető állandó jelenlét mellett is. Ezt a társadalom mai felépítése és értékrendej nem, hogy lehetővé teszi, de elő is segíti.

A mi környékünkön is volt egy hajléktalan pasi, aki az erdőben lakott. Olyan csendes őrült féle. Már jó 3/4 éve nem láttam, pedig ott volt a "lakása" amit kiránulásokkor lehetett is látni.

Szerintem nem törvényszerű, hogy az étkezés, legyen az álltalunk érzékelhető állandó fizikai formát öltött lény vagy olyan, ki szabadon jár-kel a síkokk között, nem kötve a mi világunk korlátaitól, az alany halálával járjon. Véleményem szerint egy elég koncentrált energiafelvételről van szó. Akkor is, ha tényleges vérivással társul a dolog.

Ami pedig a szolga-emberi társaság témakört illeti. Ha csak itt körülnéz az ember, észleli, hogy néhány személy (most személyeskedés nélkül) állandó "lakos" erefelé. Nem feltétlenül szükséges fizikai kontaktus a társaság eléréséhez. Ami pedig az ügyintézést illet, levéllel is meg lehetett oldani nagyon sok mindent régen. Elég egy kis füllentés és mindárt ki sem kell mozdulni. Régen is és most is vannak olyan betegek, akik a zárt lakás alapterületét sem képesek elhagyni. Furcsának és betegnek tekinjük őket, de beletörődünk és utánna már nem foglalkozunk velük. Ez mindenhol így van. Legyen az egy nagy város vagy egy falu. Beszéljenek ott bármilyen nyelven az emberek. Az alaptermészet része, hogy az ember magával foglalkozik. Ha "jót tesz", mint pl: segít másokon, támogatja az elesetteket stb, azt túlnyomó többségben nem azért teszi, mert a másikon akar segíteni, hamen azért, mert így szokás és ennek következtében elvárhatja, hogy ha ő kerül hasonló helyzetben elvárhatja, hogy segítséget kapjon. Ez egy biztonságoz jelent a bizonytalan világban. Ergo egy erősebb léleknek nincs szüksége ilyenekre. Elég neki, ha így szót vált másokkal. Ez pedig jelen van a környezetünkben is. Egy ilyen lény, akiről mi társalgunk, pedig nem lehet egy lelkileg gyenge ember, különben nem bírná ki az életmódjával járó viszontagságokat. Szerintem nem feltétlenül kell anyonműveltnek és zseninek lennie, de keménynek igen.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeHétf. Okt. 25, 2010 11:13 am

Sil írta:
Sokkal könnyebb azt elhinni, hogy Európa közepe és annak közvetlen környezete biztonságos, mint szembesülni azzal, hogy (ha tetszik, ha nem) minden nap veszélyben az életed.

De bizonyára nagyon kellemes érzés lehet. Így leélni egy életet, hogy ezt a látszatot semmi nem töri meg:igazán irigylésre méltó. És valahol olyan bájos is. Érző lény nem kívánhat mást hozzá, minthogy maradjon is így.

Sil írta:
Szerintem nem törvényszerű, hogy az étkezés, legyen az álltalunk érzékelhető állandó fizikai formát öltött lény vagy olyan, ki szabadon jár-kel a síkokk között, nem kötve a mi világunk korlátaitól, az alany halálával járjon. Véleményem szerint egy elég koncentrált energiafelvételről van szó. Akkor is, ha tényleges vérivással társul a dolog.

Pompásan megfogalmaztad.
Természetesen egyik esetben sem törvényszerű, hovatovább inkább kerülendő. Bár egy ilyen lény számára elméletem szerint igazi katarzis lehet behabzsolni egy életet a végpontig.
Mint tudjuk, én az állandó fizikai megtestesülést nem tartom valószínűnek, bár nem is zárom ki egészen...illetve, hogy pontosítsak: a másodlagos humán biológiai fajt, mint vámpírt nem tartom valószínűnek. Első esetben, ha nem fizikai jellemzőkön alapuló a lényegi rész, akkor hol is lenne egy ilyen lénynek jobb helye, mint egy emberi testben megbújva? Logikus választás, mind utólag elfoglalva/felépítve, mind eleve ezt választva megtestesülésnek. Ez valamennyire a fizikai jellemzőire is ki fog hatni, illetve ha a tudatosság magas fokán létező entitásról beszélünk, akkor nem nagy gond a fizikai korlátok ideiglenes vagy akár tartós áthágása.
De úgy vélem, ezt most egy-két kedves olvasómon kívül nem igazán értette senki. No, sebaj, hozzászoktam, az elmondás is megéri.

Sil írta:
Egy ilyen lény, akiről mi társalgunk, pedig nem lehet egy lelkileg gyenge ember, különben nem bírná ki az életmódjával járó viszontagságokat. Szerintem nem feltétlenül kell anyonműveltnek és zseninek lennie, de keménynek igen.

Minden inhumán lénynek, aki az emberi világban, az emberek közt kell végezze a dolgát, igen keménynek kell lennie. De duplán igaz lehet ez akkor, ha létezéséhez, vagy természete kibontakoztatásához, dolga végzéséhez állandóan emberekkel kell igen intim közelséget létrehoznia.
Hm, esetleg a romantikus elképzelések ellentéteképpen csak annyi neki, mint embernek egy paradicsomba harapni: nem kíváncsi a paradicsom érzéseire, jobb is úgy neki, ha nem tud róla- ez is egy lehetséges önvédelem, bár valószínűtlen.
Egészen más érzelemvilág, gondolkodás szükséges, az bizonyos.
Emberi értelemmel felmérhetetlen már a kevésbé "negatív" polaritású lények mentális felépítése is.

Vissza az elejére Go down
Sil
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
Sil


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeHétf. Okt. 25, 2010 1:09 pm

Inkább választanám a magas tudatossági szintet, mintsem a biológia drasztikus változását egy emberszerű lénynek. Legyen bármily oka a változásnak/létrejöttnek. Szerintem sokkal ésszerűbb azt feltételezni, hogy egy bizonyos tudati szint felett olyan képességekre tesz szert a lény (legyen az akár humán vagy inhumán) amit a többiek nem képesek felfogni. Bár valószínűnek tartom, hogy egy humán testnek végesek a lehetőségei, már csak a biológiai felépítését tekintve is.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeHétf. Okt. 25, 2010 4:38 pm

Sil írta:
Inkább választanám a magas tudatossági szintet, mintsem a biológia drasztikus változását egy emberszerű lénynek. Legyen bármily oka a változásnak/létrejöttnek. Szerintem sokkal ésszerűbb azt feltételezni, hogy egy bizonyos tudati szint felett olyan képességekre tesz szert a lény (legyen az akár humán vagy inhumán) amit a többiek nem képesek felfogni. Bár valószínűnek tartom, hogy egy humán testnek végesek a lehetőségei, már csak a biológiai felépítését tekintve is.

Nem választás kérdése...
Hm, jó, ez még tőlem is morbid poén volt. Persze, értem, mit akarsz mondani.
Már viszonylag kevéssé átlag feletti tudatosságnál is megvalósul ez, Sil. Gondolj csak arra, hogy van, akinek eredendően természetes valami, amin az átlagember csodálkozik.
A test is igen rugalmas egy bizonyos határig, de ez a határ messze a fölött van, mint amit megszoktunk a hétköznapokban. Csodálatos alkotás az emberi test, ahogy az emberi elme is. Ha megfelelő akarat uralja, elképesztő dolgokra képes mindenféle különösebb erőlködés nélkül. Horgonynak tökéletes, eszköznek felettébb alkalmas-de nem kell mindenhez. Vannak kevésbé Hollywoodi látványelemek felvonultató, de annál hasznosabb, ugyanolyan jól érezhető, és megfelelő hatású tulajdonságok és képességek is, amelyekhez nem szükségeltetik túlzott mód.
De az is bizonyos, hogy ami belül van, az kihat a külsődleges megnyilvánulásra is.
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeKedd Okt. 26, 2010 7:04 pm

Sil írta:
Sokkal könnyebb azt elhinni, hogy Európa közepe és annak közvetlen környezete biztonságos, mint szembesülni azzal, hogy (ha tetszik, ha nem) minden nap veszélyben az életed.
senki nem mondta biztonságos Budapest, ahol lakok abban a kerületben is van olyan rész ahová éjszaka kalasnyokovval tenném be a lábam..
Utcán megkéseltek az vhogy sokkal gyakoribb mint vkinek utcán kiszívták a vérét..
nem kell a gyilkosságok és eltűnésekhez vmi más létformát feltételezni. Mi magunk is szeretjük fajtársunkat gyilkolászni, kirabolni, megkéselni, megcsonkítani etc.
Utcán sétálok 1 milisecre se fordul meg hogy vmi éjjeli lény(vámípr) megtámad, de elég sokszor megfordul a fejembe hogy vmi banda rám támad és megkésel. Nem is tudom,lehet hogy a második eshetőség több nagyságrenddel valószínűbb esemény???
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeKedd Okt. 26, 2010 8:06 pm

fairi írta:

Utcán sétálok 1 milisecre se fordul meg hogy vmi éjjeli lény(vámípr) megtámad, de elég sokszor megfordul a fejembe hogy vmi banda rám támad és megkésel. Nem is tudom,lehet hogy a második eshetőség több nagyságrenddel valószínűbb esemény???
Ennek három oka lehet, első ok: mintegy 2 000 000 fajtársaddal osztozol az élőhelyeden, ha Budapesten élsz. Mint te is írtad, veszélyes faj az ember, nagy tömegben könnyen agresszívvá válik. Evidens, hogy két millió potenciális veszélyforrás több valós veszélyt ad ki, mint ki tudja hány tényleges veszélyforrás. Az ember jobban tart egy rablógyilkostól, focihuligántól, míg a villámcsapás eszébe sem jut, pedig abba is belehalnak meglepően sokan évente...
Második ok: Nem tudsz róla, hogy megtörténik, mivel eltüntetik őket.
Harmadik ok: nem történik meg.
Lehet tetszés szerint válogatni, melyik a valószínű, és jellemző a mi kis világunkban.
Vissza az elejére Go down
Sil
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
Sil


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeSzer. Okt. 27, 2010 7:44 am

Fairi... Kíváncsi lennék, ha te (mint döntési pozicióban lévő személy) találkoznál olyan esettel, amiben kiszívták a vérét az (emberi) áldozatnak, nem tusoltatnád el a lehető leghamarabb. Hagynád-e, hogy kitörjön a tömeghisztéria, mert éppen bizonyíték akadt egy olyan lény létezésére, akivel az emberek nem tudnak mit kezdeni. Ráadásul, ha nem olyan ember talál rá a hullára (legyen az hivatali személy vagy laikus) aki már hozzá van szokva, erősen kétlem, hogy leállna a halál okát latolgatni. Az emberek túlnyomó többsége jobb szereti a biztos és kényelmes tudatlanságot, s a különös lényekhez, mint "már megint egy elrontott DNS kísérlet" fordulnak. Nevezz szkeptikusnak vagy irracionálisnak teljes nyugalommal, de én erős fenntertással kezelem azt, amit a hivatal állít. Tény,hogy az emberi faj hajlamos az agresszivitásra, de azért vannak erősen furcsa esetek, amiket jobb eltusolni.

Lehet lehurrogni, hogy "már megint egy összeesküvés elmélet", de az én filozófiám szerint jobb félni, mint megilyedni. Bizonyos dolgok ellen így sem tehetnék semmit sem, de legalább nem ér váratlanul. És a paranoiának (bizonyos szintig) is megvannak az előnyei.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeSzer. Okt. 27, 2010 10:04 am

Nézzük a tényeket: eléggé valószínűtlen, hogy a vámpírok tényleg egy másodlagos biológiai fajt képviselnek.
Az ember mindenevő, ehhez idomult az egész felépítése, biokémiája, emésztése, etc. Ha valaki megpróbálna csak nyers vérrel táplálkozni, abba igen hamar belehalna. A gyomra nem bírná nagy mennyiségben megemészteni, a szervezete nem bírná hasznosítani.
Nagyon komoly DNS módosulás szükséges ahhoz, hogy egy humán felépítésű lény vérrel tudjon élni. Feltételezzük ugye, hogy ebbe semmiféle természetfeletti erő nem segíti, mert puszta biológiai fajt vettünk alapul. Ehhez annyira módosulnia kéne, hogy elveszítené emberi formáját, és a szövetek nem képesek ekkora változásra károsodás nélkül. Más gyomor szükséges ehhez, evidens, más izomzat, más izomzathoz és gyomorhoz más csontozat és tesfelépítés. Az éjszakai ragadozó életmódhoz más szemfelépítés: szemek nem ülhetnek ilyen közel egymáshoz, nagyobb periférikus látás kell, pupilla felépítése nem lehet teljesen kerek, az írisz legyen fényvisszaverő, a közönséges házimacska szeme ideális. A fülek sem alkalmasak ragadozó életmódra, ha életképes fajt akarunk kapni, akkor az is legyen, mint a macskáé. Hatalmas gyomortartalomra van szükség. A vérszívó denevér testsúlya másfélszeresét issza meg, míg elegendő energiához jut belőle. Mondjuk nagyon gyors az anyagcseréje, és repül is, ahhoz sok kell.
De közelítsük meg emberi szemszögből: egy ember napi folyadékigénye 2 liter, ezt táplálékból és kb 1- 1,5 liter tényleges folyadékból fedezi. Az energiaigénye 4200-16800 kj. Összerakva a kettőt csak saccolás alapon egy aktív, ragadozó életmódot folytató, emberméretű lénynek, kb napi 4-5 liter vérre lenne szüksége. Egy felnőtt emberben 5-7 liter vér van. Egy-két liter vérveszteség után meghal.
Az továbbra is rejtély, hogyan alakult át a teljes DNS szerkezete, csontozata, felépítése... De teljesen biológiai fajként kaptunk egy humán felépítését ki tudja hogy elvesztett mutánst. Középen dagadt a hatalmas hasa miatt, a feje meg macska, és minden éjjel vagy megöl egy embert, vagy pedig hogy a gyomortatalom mégse 5 liter legyen(egy kisebb söröshordó, az emberi gyomor alapból 1.5 liter), és mégse legyen évi 365 hulla utána: minden éjjel eszeget fél-fél literecskét (ennyit élsz túl kb különösebb károsodás nélkül) úgy 8-10 emberből....
Csak érdekességképpen eljátszottam a gondolattal a fizikai korlátokat és tényeket figyelembe véve.

Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitimeSzer. Okt. 27, 2010 10:30 am

"Lehet lehurrogni, hogy "már megint egy összeesküvés elmélet", de az én filozófiám szerint jobb félni, mint megilyedni. Bizonyos dolgok ellen így sem tehetnék semmit sem, de legalább nem ér váratlanul. És a paranoiának (bizonyos szintig) is megvannak az előnyei."

Kedves Sil!
Olvastam a kommentedet és én nem foglak lehurrogni.Ugyanis egyetértek veled.
Való igaz,hogy az az ember,aki döntés képes pozícióban van,ha lát egy olyan esetet,amit te is írtál,tuti,hogy egyből azon gondolkodna,hogy hogyan lehet eltusolni a dolgokat,vagy mit lehet kitalálni rá,más magyarázatot(pl.rablótámadás,stb...).
Tény,hogy ha belegondolsz abba,hogy elmondaná az igazságot,olyan tömeghisztéria törne ki kis hazánkban,hogy ajaj!!Alapvetően,mi magyarok ilyenek vagyunk(bár nem csak mi).Képzeld el magad elé a szituációt.Egy reggel felkelsz és a szokásos kávé mellett olvasod az újságot.A főcím ez lenne:Rendőrségi hírek!Az éjszaka folyamán a rendőrség talált egy középkorú embert,akit vámpír támadott meg.Sajnos belehalt a sérüléseibe.
Én az biztos,hogy egy ilyen cikk olvasásánál kiakadnék(vagy nem),de sajnos a legtöbb ember bepánikolna és szájról-szájra terjedne a hír.Ami aztán elinditana egy olyan lavinát,hogy a rendőrség is igencsak kapkodhatná a fejét,hogy most aztán mi a fenét csináljon.
Hát ezért van,hogy ha a rendőrség talál fura eseteket,eltusolják.
Ezzel nem azt akarom írni,hogy minden furcsa eset idesorolható,de lehet,hogy van olyan,ami igen.
Csak zárójelben jegyezném meg azért,hogy a vámpíroknak azért vannak törvényeik.Nem sok,csak kettő.Az egyik,hogy sohasem fedik fel a kilétüket.A másik pedig,hogy nyilvános helyen nem "ölnek".
Szép napot mindenkinek!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 5 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Második Vámpírkávézó új fóruma
Vissza az elejére 
5 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Tavern :: Vampire Tavern :: Fórum-
Ugrás: