Vampire Tavern
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


a megújult Vámpírkávézó.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 A Második Vámpírkávézó új fóruma

Go down 
+17
Siri Jade
Trepsylon
Viliem
Scorpius
Worrach
Ice
SakuraHana
fairi
Leroi
Lovemaking
Darkness Angel
Nutsy
valerie
nerien
Sil
angyal
Administrator
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeCsüt. Dec. 09, 2010 10:57 pm

Worrach írta:
Igazad van, sose fogjuk egymást érteni vele, Sil.
Alapvető fogalmi eltérések vannak.
A biztos(nak tűnő) tényekre alapozott dolgokat én nem elméletnek hívom, hanem biztos(nak tűnő) tényeknek.
Az, hogy amin írok, egy asztal, az egy biztos(nak tűnő) tény. Erre semmi más "elméletet" nem lehet szerintem felállítani, mint azt, hogy az egy asztal. Meg még az olvasólámpámat is fel lehet rá állítani.
Elmélet onnantól lesz, ha mondjuk egy tucat embertől azt hallom:tévedésben élsz, mi látjuk, hogy az nem egy asztal, csak te érzékeled valamiért annak. Nézd, mi ezt és ezt tapasztaltuk ennek kapcsán, ez így és így még logikus is...
És erre én ideiglenesen feltételezem, hogy valót mondanak, és elkezdek gondolkodni: mi van, ha igazuk van?

kezdem érezni te direkt nem akarod megérteni mit mondok.
Szokásos sarkított példák.
Mondok egy triviális példát:
Szélesztett baktérium megfelelő penészfajjal szennyezzük, akkor baktériumtelep nem fog fejlődni. Többszörös ismétlés után ezt nevezhetjük egy ténynek.
Első leglogikusabb hipotézis penész termel egy anyagot ami megöli a bacikat.
megfigyelés, igazoltuk hogy helyes és nem véletlen,utána hipotézist megalkottuk.

Vámpírok esetében hogy lehetne ez?
Olyan gyilkosságot keresni amelyt nehéz állattámadásnak vagy elmebeteg embernek betudni. emberszerű harapott sérülés, vére eltűnt az áldozatnak. Ezek tények.Innen kiindulva feltételezzük hogy egy emberszerű entitás támadta meg őket,és vérüket elvitte.. nyomozás során egyre több jel mutat ezt nem tehette ember,és semmilyen ismert állat nem okozhatta akkor egy eddig ismeretlen létformát logikus feltételezni, amelyt nevezhetünk vámpírnak.

Nézzük a példádat!
Bemész a szobába,meglátod előtted a tárgyat. Szemeddel felméred a paramétereit. Sík a teteje, 1 m magas ,lábakon áll, mintha fából lenne. Emlékképek előjönnek, és konstatálod hogy ez egy asztal.
Itt már korábban megtörtént a bizonyítás, vagy vki mondta mire jó,és utána letesztelted. Mivel íróasztal van a szobába az a hipotézisem hogy egy lakik vagy lakott egy gyerek. vagyis tényt egy újabb hipotézishez felhasználhatod.
Ha eléd kerül egy általad sose nem látott izé. Arra nem fogod rámondani mi a fene. Rossz esetben kitalálsz róla vmi hülyeséget mivel lusta vagy vizsgálni.
Szakszerű eljárás minden elérhető módszerrel információt gyűjtesz a tárgyról(persze próbálsz ezek közt polarizálni, megbízható,kevésbe) és az alapján alkotsz elméletet. Utána tesztelés.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeCsüt. Dec. 09, 2010 11:10 pm

fairi írta:

kezdem érezni te direkt nem akarod megérteni mit mondok.
Szokásos sarkított példák.
Mondok egy triviális példát:
Szélesztett baktérium megfelelő penészfajjal szennyezzük, akkor baktériumtelep nem fog fejlődni. Többszörös ismétlés után ezt nevezhetjük egy ténynek.
Első leglogikusabb hipotézis penész termel egy anyagot ami megöli a bacikat.
megfigyelés, igazoltuk hogy helyes és nem véletlen,utána hipotézist megalkottuk.

Mint mondtam, nem fogjuk egymást érteni, ne is erőlködj, kedves Fairi. A te példád is jogos, de viszont az enyém is abszolúte jogos. Mindazonáltal én sajnos nagyjából értem, amit mondasz, csak tudod, egész máson mulatunk...
Főleg az fakaszt a sírással határos mosolyra, ahogy nem látod az enyémben, hogy nem egészen komoly. Kissé úgy érzem magam, mintha egy szőke nőnek kéne szőke nős viccet magyaráznom, és szegénykém érti, amit mondok nagy nehezen, de nem veszi észre, hogy rajta nevetek vele. (Elnézést kérek a bájos, szöszke hölgyektől, természetesen cáfolom, hogy ne lehetnének roppant eszesek is mellé.) Egyébiránt ezt nem bántásból, Fairi. Vaskalaposnak talállak, ennyi az egész. Te meg bizonyára modortalan fráternek, széllelbélelt fantasztának.
Igazán roppant bájosnak találom, ahogy megfeszülve magyarázod, amit én rég értek, és amin rég tovább is léptem anno nem egy szinttel. Megnyugtatlak, ha ez zavarna: értem, amit mondasz. Látom is benne a bizonyos szintű logikát. Te viszont az enyémben nem láthatod. Felőlem hidd, hogy azért, mert nincs, és nem azért, mert vak vagy még arra a "színtartományra".
Fogjunk kezet, m'sieu, aztán kegyelmed jobbra, én meg balra, mert ebből sosem lesz semmi más, csak haszontalan vita az építő helyett.
Tiszteletem.

Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimePént. Dec. 10, 2010 9:10 am

Teljesen más téma, csak kíváncsiságból kérdem, Fairi: nagyon érdekesen töröd a ragozást. Diszlexia, vagy nem vagy Magyar?
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimePént. Dec. 10, 2010 9:35 pm

Worrach írta:
őleg az fakaszt a sírással határos mosolyra, ahogy nem látod az enyémben, hogy nem egészen komoly. Kissé úgy érzem magam, mintha egy szőke nőnek kéne szőke nős viccet magyaráznom, és szegénykém érti, amit mondok nagy nehezen, de nem veszi észre, hogy rajta nevetek vele. (Elnézést kérek a bájos, szöszke hölgyektől, természetesen cáfolom, hogy ne lehetnének roppant eszesek is mellé.) Egyébiránt ezt nem bántásból, Fairi. Vaskalaposnak talállak, ennyi az egész. Te meg bizonyára modortalan fráternek, széllelbélelt fantasztának.

Pont hasonlóan gondolom, lassan óvodás szintű példákat hozok és továbbra se akarod megérteni amit mondok neked. Példád rossz volt,de nagyon. Le is írtam miért, de mintha a falnak beszélnék...
ha én vaskalapos, akkor te mi vagy? Vakhitű? Képtelen vagy védeni az érveidet,elkezdesz megsértődni,személyeskedni és mellébeszélni. Pl.: most!
Hiszel a vámpírokban,de miért?
Sok nép legendájában szerepelnek ilyen lények. Ez igaz! Ám ezeket a legendákat csak azért tették a néprajzkutatók egy kategóriába, mert valamilyen formában szerepelt benne a vér.
http://ekhanomidan.blogspot.com/2009/12/azsia-kis-azsia-babilon-es-kozelkelet.html
Ázsia "vámpírjai", van-egy kettő, amely hasonlít a mieinkhez, de azért azokban is van egy-két érdekes csavar ami mosolyra fakasztott...
Kód:
Bebarlang: A Fülöp-szigeteken találtak egy törzset, aminek egyes tagjai állítólag egyfajta pszichés vámpirizmust gyakoroltak. Testüket hátra hagyva - asztráltestüket küldve maguk helyett - más egyének életerején és energiáin élősködtek.
ők lesznek a kedvenceid..

Idézet :
Igazán roppant bájosnak találom, ahogy megfeszülve magyarázod, amit én rég értek, és amin rég tovább is léptem anno nem egy szinttel. Megnyugtatlak, ha ez zavarna: értem, amit mondasz.
Tiszteletem.
pedig a válaszaid süt hogy egyáltalán nem érted,csak olyan nagy az egod hogy nem vallod be! Szépen fényezed magad hogy már vmi "magasabb" szellemi szinten vagy. Ugye nem a szellemi sötétség ez??Razz

nem kell velem személyeskedni, én is tudom ezt profin művelni!
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimePént. Dec. 10, 2010 9:49 pm

Fairi, jószándékomra való primitív reagállásod magért beszél.

A te szégyened, nem az enyém, részt venni benne nem vagyok hajlandó. Rossz lehet neked, sajnálatos.
Tudod, a vaskalapos nem egy sértés, hanem egy kifejezés, míg a tieid...ehm, hagyjuk.
Bocsánat, de még csak arra sem méltó, hogy bosszantson.
Majd a moderátor helyretesz, ha úgy gondolja.
Szegény.
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeVas. Dec. 12, 2010 1:02 am


Válasz helyett engem kezdtél kielemezni. Pfff cherry Ó ,persze neked jogod van másokkal személyeskedni (gondolom "magasabb" szellemi szintűeknek ez kiváltság), de ha veled csinálják már azonnal nyivákolsz moderátorért! Igazából nem is vártam tőled mást!
Vissza az elejére Go down
Gabrielle
Új vendég
Új vendég
Gabrielle


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Dec. 09.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeVas. Dec. 12, 2010 4:36 pm

Üdvözlök mindenkit!

Régebb fent voltam a fórumon és most hogy az administratorral megbeszéltük nézeteltéréseinket, szeretnék én is bekapcsolódni a témába,de előbb szeretném alaposabban átolvasni az itt leírottakat,mert nem szeretnék hülyeségeket írni, szóval hamarosan én is csatlakozom,köszönettel az Administrator megértését,és a fórumozókét

Üdvözlettel,
Gabrielle
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeVas. Dec. 12, 2010 4:59 pm

fairi írta:

Válasz helyett engem kezdtél kielemezni. Pfff cherry Ó ,persze neked jogod van másokkal személyeskedni (gondolom "magasabb" szellemi szintűeknek ez kiváltság), de ha veled csinálják már azonnal nyivákolsz moderátorért! Igazából nem is vártam tőled mást!


Valóban nem akarok neked semmit magyarázni, válaszolni, és egyáltalán semmit sem. Ahogy azt már többször mondtam békével és jószándékkal. Továbbra is zaklatsz.
Tedd csak, ha jól esik. Részemről nem létezel.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeVas. Dec. 12, 2010 5:01 pm

Gabrielle írta:
Üdvözlök mindenkit!

Régebb fent voltam a fórumon és most hogy az administratorral megbeszéltük nézeteltéréseinket, szeretnék én is bekapcsolódni a témába,de előbb szeretném alaposabban átolvasni az itt leírottakat,mert nem szeretnék hülyeségeket írni, szóval hamarosan én is csatlakozom,köszönettel az Administrator megértését,és a fórumozókét

Üdvözlettel,
Gabrielle

Üdvözlet, Gabrielle!
Vissza az elejére Go down
angyal
Új vendég
Új vendég
angyal


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeVas. Dec. 12, 2010 7:02 pm

Worrach! Nagyon tetszik amiket, és ahogy írsz, minden elismerésem azért, ahogyan fairi írásaira válaszoltál!! Egyúttal itt meg is jegyezném, (és hozzátenném azt is hogy nem sértésképp, de felesleges, hisz úgyis annak fogja venni), hogy kedves fairi! Nem bántásból, de ezekből a puffogi, Mad duzzogi válaszokból kissé butácskának tünteted fel magad mások előtt, még ha nem is vagy az, ez jön le belőle. Mindenkinek más a véleménye ebben a témában, és pont ez a lényeg! Hiszen az a fórum lényege, hogy mindenki megossza a másikkal a nézeteit. Van aki hisz benne, és van aki nem. Ez így van rendjén. Nem feltétlenül kell a másikat győzködnünk a saját nézeteink igazáról, mert attól a fórum egyoldalúvá, és unalmassá válna. Sokan vagyunk, sokfélék, eltérő véleményekkel! Szerintem úgy jó, ha ez így is marad. További szép estét!
Vissza az elejére Go down
Gabrielle
Új vendég
Új vendég
Gabrielle


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Dec. 09.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeHétf. Dec. 13, 2010 12:50 am

Üdv mindenkinek!

Nos, ahogy végigfutattam a szemem az előzőbbi írásokon, rájöttem nagyjából a téma, úgymond a hit kérdésére alapul.Kedves Worrach igazán érdekes hozzászólásokat olvastam, nagyon tetszetettek, Angyal pedig számomra te nagyon ismerős vagy, sőt tudtommal beszélgettünk is régebb privát üzenetekben.
Hit kérdése?!..Hát igen, talán az első és leglényegbelibb dolog, mikor képesek vagyunk túlrágni magunk, hogy mi igaz és mi nem. Sokáig valahogy én is voltam ezzel, talán még vagyok is, mert bármennyire szeretnék hinni benne, annál jobban kerül valami, vagy akár valaki, aki által megtorpanok és kétkedően nézek vissza, hogy talán megint átvágtak-e?! így voltam sokáig az ittlevő fórumozókkal, mindig került valaki akinek hiányzott az életében a szinpad és mindig mikor kerestem a megfelelő személyeket, csak összekuszálták ezek a dolgok a célt, amiért itt akartam lenni. Valójában tudom, hogy elfog térni az igazi témától az itt elhangzottak,jobban mondva leírtak...de úgy véltem jobb nyított lapokkal indítani, elvégre ez a fórum is azért indult újra, hogy a kusza tőrténtek után új lappal inditson.
Sok más fórumon tituláltak engem hazugnak, csakmert valakit lelepleztem a hülyeségével, élőpélda a drakula.freeblog ahonnan már sok lett nekem a megannyi unatkozó ember...Persze egyértelmű, volt nekem is lázongó korszakom,szerencse új hely és új környezet által mindez változott, ugyanúgy térek ide a "hit kérdése" témára is régebb kiköveteltem, hogy bárki emberfia válaszokkal álljon elő nekem, csakmert én hinni akartam naivan és önzetlenül a vámpirokban,(nah meg az is akartam lenni,csakmert az élet szar) később rájöttem, mindez legbelől döntődik el, hogy hogyan reagálunk a környezetünkre, sokan azért ugranak bele egy ismeretlen világba, csakmert unják az életük vagy nem tudnak mit kezdeni,mert nem képesek élni a lehetőségeikkel,és vannak olyan ritka személyek is, akik kihivásként élik meg, és a másik ritkaság, amikor tudatalattiban fordul ehhez a világhoz, csakhogy sokan tévesen ítélik meg ezeket a dolgokat vagy éppen tudatosan visszaélnek vele.
Remélem az elkövetkezendő időben a fórumon nem kerül sor erre. Szeretek olyan hozzászólásokat olvasni, amelyek nem öndicsérő vámpirkreáló szövegek,hanem tiszta és korrekt hozzászólások lesznek, mert gondolom köztudott, ha léteznek is vámpirok, egyértelmű, hogy nem kezdi mesélni az élettőrténetét mesélni fórumokon...
Köszönettel, és üdvözlettel,

Gabrielle

u.i:Jajj kifelejtettem további kellemes estét!
Vissza az elejére Go down
Nutsy
Új vendég
Új vendég
Nutsy


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2010. Oct. 05.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeHétf. Dec. 13, 2010 12:08 pm

Üdvözletem Gabrielle!

Igazán, lassan nélkülözhetetlen az adok kapok Worrach és Fairi között. Szerintem ez nem baj, egészen az utolsó néhány kicsit személyeskedőbe átment hozzászólásig. Én személy szerint nem ítélem el Fairit materialista világnézetéért, és roppant szórakoztató néha ahogy nem boldoguk igazából egymással a két nézőpont. Ezzel nincsen semmi baj, nem gondolnám, hogy az a cél, hogy bárkit is meggyőzzünk, vagy eltántorítsunk feltételezéseitől. Elmondhatjuk tapasztalatainkat, véleményünket és okulhatunk a máséból, vagy felszedhetünk belőle ha úgy tartja kedvünk és értelmünk.
Tudom, hogy kicsit magam ellen is beszélek, hiszen nem sűrűn kommentelek, de szeretném arra biztatni a többi tisztelt látogatót, hogy ha kedve van kapcsolódjon be a társalgásba, hiszen több nézőpont, nagyobb pezsgés :-).

Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeHétf. Dec. 13, 2010 1:57 pm

Nutsy írta:
Üdvözletem Gabrielle!

Igazán, lassan nélkülözhetetlen az adok kapok Worrach és Fairi között. Szerintem ez nem baj, egészen az utolsó néhány kicsit személyeskedőbe átment hozzászólásig. Én személy szerint nem ítélem el Fairit materialista világnézetéért, és roppant szórakoztató néha ahogy nem boldoguk igazából egymással a két nézőpont. Ezzel nincsen semmi baj, nem gondolnám, hogy az a cél, hogy bárkit is meggyőzzünk, vagy eltántorítsunk feltételezéseitől. Elmondhatjuk tapasztalatainkat, véleményünket és okulhatunk a máséból, vagy felszedhetünk belőle ha úgy tartja kedvünk és értelmünk.
Tudom, hogy kicsit magam ellen is beszélek, hiszen nem sűrűn kommentelek, de szeretném arra biztatni a többi tisztelt látogatót, hogy ha kedve van kapcsolódjon be a társalgásba, hiszen több nézőpont, nagyobb pezsgés :-).


Az a baj, senki nem mondja miért gondolja így,honnan szedte az információit, milyen indítéka van hogy higgyen ezekben az entitásokban. Korábban mindenki elmondta a mondanivalóját( fórum eleje), és nincs tovább....
Őszintén mindenki picit gondolkodjon. Hogy lehet olyanról hosszan tartalmasan beszélgetni amelyről nem szedhető elő semmilyen információ. Vámpírok esetében hivatkozhatunk a legendákra, ám ha jobban megnézzük tényleg nagyon változatosak,szinte lehetetlen egy konklúziót levonni.

Mint az előzőnek kávézónak ennek is ugyanaz lesz a vége. Sad
Vissza az elejére Go down
Sil
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
Sil


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeHétf. Dec. 13, 2010 4:35 pm

Angyal!

Itt alapvető problémák vannak, Fairi nem képes (valószínűleg szereti, ha mindenki vele egy véleményen van) elfogadni, hogy másnak más legyen a véleménye, így bizonyos "elfogadott irányelvek mellett" sem tud igazodni és elengedni magát.

Worrach, kedves Wink

A nyelvtani témakörbe én is bele futottam az illetékessel, tőlem is személyeskedésnek vette. Valószínűnek tartom, hogy achilles sarkára sikerült tapintanunk. Onnantól támadó magatartásba helyezkedett (legalábbis velem szemben).

S végül, de nem utolsó sorban, Fairi...
Elhissem, hogy neked, mint a materializációs világ egy betondarabkájának, igen nehéz elképzelned is, hogy az általad ismert világon kívül bármilyen már identitás is létezhet és mindenki aki ezt állítja hazudik. Nem kérem, hogy higyj nekem, mert az nem a te világod. De vannak olyanok, kik ezekkel a lényekkel tartják a kapcsolatot és vannak olyanok kik még csak bontogatják szárnyaik. Hiába mondja nekem bárki, hogy "márpedig ilyen nincs, mert nem lehet megmagyarázni", ha az én tapasztalataim mást mondanak (most tekincsünk egy kicsit a vámpírokon túlra). És igazuk van az előttem szólóknak, nem kell mindenen megsértődni és felhúzni az orrod. Mellesleg a hülye akkor is ly-el helyes, ha te milliószor j-vel írod (bár egy bolond százat csinál - ez csak egy közmondás) Remélem lejött amit mondani kívántam.

További jó mulatást...
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeHétf. Dec. 13, 2010 4:44 pm

angyal írta:
Worrach! Nagyon tetszik amiket, és ahogy írsz, minden elismerésem azért, ahogyan fairi írásaira válaszoltál!!

Köszönöm.


angyal írta:

Hiszen az a fórum lényege, hogy mindenki megossza a másikkal a nézeteit. Van aki hisz benne, és van aki nem. Ez így van rendjén. Nem feltétlenül kell a másikat győzködnünk a saját nézeteink igazáról, mert attól a fórum egyoldalúvá, és unalmassá válna. Sokan vagyunk, sokfélék, eltérő véleményekkel! Szerintem úgy jó, ha ez így is marad. További szép estét!

Ez lenne a lényeg, valóban. Azonban kivitelezhetetlen, ha a beszélgetőtársak nem akarják érteni, amit a másik mond. Avagy, ha lehetek csöppet közönséges: magyarázza egy vaknak a piros szín létezését, akinek két anyja van..
No de igen, így kéne, ahogy mondod.
Én nem hiszek.
De vannak olyan, amúgy bebizonyíthatatlan dolgok, amelyeknek létezését erősen valószínűnek tartom, vagy bizonyosra veszem, teszem ezt tapasztalataimból, személyes élményeimből, logikus következtetésből, és még sok egyébből kiindulva. És ezt bizony tudásnak hívom, nem hitnek.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeHétf. Dec. 13, 2010 4:50 pm

Gabrielle írta:
Üdv mindenkinek!

Nos, ahogy végigfutattam a szemem az előzőbbi írásokon, rájöttem nagyjából a téma, úgymond a hit kérdésére alapul.Kedves Worrach igazán érdekes hozzászólásokat olvastam, nagyon tetszetettek

Részemről az élvezet.
Lásd fentebb a hitről...
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeHétf. Dec. 13, 2010 4:52 pm

Sil írta:


Worrach, kedves Wink

A nyelvtani témakörbe én is bele futottam az illetékessel, tőlem is személyeskedésnek vette. Valószínűnek tartom, hogy achilles sarkára sikerült tapintanunk. Onnantól támadó magatartásba helyezkedett (legalábbis velem szemben).



Oh, értem... Most már világosabb. Köszönöm az infót, Drága!
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeHétf. Dec. 13, 2010 9:03 pm

Sil írta:

S végül, de nem utolsó sorban, Fairi...
Elhissem, hogy neked, mint a materializációs világ egy betondarabkájának, igen nehéz elképzelned is, hogy az általad ismert világon kívül bármilyen már identitás is létezhet és mindenki aki ezt állítja hazudik. Nem kérem, hogy higyj nekem, mert az nem a te világod. De vannak olyanok, kik ezekkel a lényekkel tartják a kapcsolatot és vannak olyanok kik még csak bontogatják szárnyaik. Hiába mondja nekem bárki, hogy "márpedig ilyen nincs, mert nem lehet megmagyarázni", ha az én tapasztalataim mást mondanak (most tekincsünk egy kicsit a vámpírokon túlra). És igazuk van az előttem szólóknak, nem kell mindenen megsértődni és felhúzni az orrod. Mellesleg a hülye akkor is ly-el helyes, ha te milliószor j-vel írod (bár egy bolond százat csinál - ez csak egy közmondás) Remélem lejött amit mondani kívántam.

Sok mindent el tudok képzelni, ám attól az nem lesz valóság.. Amerikai családi filmekben kezdetén szokott lenni a kis srác vmi fantasztikus dologra gondol és képzel el és ez valóra válik. összes Mondában,könyvben,filmben szereplő elképzelt entitást.
ha már nyelvtanozunk. Enititás odavaló szó nem az identitás:)http://www.kislexikon.hu/identitas_a.html vs http://www.idegen-szavak.hu/keres/entit%C3%A1s

"márpedig ilyen nincs, mert nem lehet megmagyarázni" én ezt a mondatkapcsolatot nem ismerem. Emberiséget mindig az ismeretlen jelenségek megismerése vitte előre. Lényeg: tényleg létező vagy csak a fantáziád szülötte...... Entitás(jelenség) működésének megmagyarázása az mindig csak a legutolsó lépés.
Villámot se tudták az emberek sokáig megmagyarázni, de lehetett tudni mikor lesz,és bárki megfigyelhette. persze korai magyarázatok nagy hülyeségek lettek,mindenféle istennel.
Vmi számodra különöst tapasztalsz,nem feltétlenül a legcifrább, leghihetetlenebb magyarázatot kell azonnal, rögvest elhinned! ha va több egyenértékű magyarázat mindig azt érdemes komolyan venni amelyben a legkevesebb a bizonyítatlan,cáfolhatatlan állítás.

Vámpírok már maguk a magyarázat, előbb a jelenséget kéne felfedezni,amelyre ők a tökéletes magyarázat. Razz Razz
Mivel én a "hülye" szót pontos j-vel tudom jobban elképzelni, így maradok az általam favorizált formánál cherry
Vissza az elejére Go down
Siri Jade
Új vendég
Új vendég
Siri Jade


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2010. Nov. 27.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeSzer. Dec. 15, 2010 9:27 pm

fairi írta: "Lényeg: tényleg létező vagy csak a fantáziád szülötte...... Entitás(jelenség) működésének megmagyarázása az mindig csak a legutolsó lépés.
Villámot se tudták az emberek sokáig megmagyarázni, de lehetett tudni mikor lesz,és bárki megfigyelhette. persze korai magyarázatok nagy hülyeségek lettek,mindenféle istennel. (...) Vámpírok már maguk a magyarázat, előbb a jelenséget kéne felfedezni,amelyre ők a tökéletes magyarázat."

Azt hiszem, mi az a generáció vagyunk, akik számára már csak a magyarázat maradt fennt a legendákból, s az előzmények, a jelenségek nem.
Azonban mi elsősorban nem az előzményre vagyunk kíváncsiak, hanem a magyarázatra. A vámpírokra. Minket már nem az érdekel h villámlik-e az égen, hanem az isten, aki a villámokat létrehozza ( :

"Sok mindent el tudok képzelni, ám attól az nem lesz valóság.. " Ettől függetlenül még el lehet képzelni, nem igaz? Mi van, hogyha az elképzeléseink tévesek, és valójában még csak nem is léteznek "vámpírok"? Akkor tévedtünk. De ettől függetlenül mért ne oszthatnánk meg egymással a gondolatainkat? Szerintem nem szükséges azon nyomban elutasítani, és elvetni a másik elméleteit, mihelyt leírta őket, mert azzal nem jutunk előrébb. Amint látod, 3-4 oldalt foglal a fórumon az, hogy mindenki valami olyasmit próbál tudtodra adni: ne csak a saját igazad bizonygasd. Nem sok sikerrel.

(Egyébként... szerintem ezek után is nyugodtan írd j-vel a "hülye" szót. Ahogy gondolod. Maximum hüjének néznek)
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimePént. Dec. 17, 2010 2:03 pm

Előzmények nélkül nem értjük meg a magyarázatot!
Olvassuk a mondákat de nem értjük meg, mivel nem tudjuk igazán miért hitték ezt meg azt az emberek.
Klasszikus vámpír gyengeségei pl.: népi hiedelem meg lehet találni a magyarázatot. Motívumok évszázadok alatt ragasztgatták rájuk,több népcsoport közreműködésével.
pl.: Gyakran megjelenik, hogy a vámpír fél a fokhagymától. Ez egy, a Balkán hiedelemvilágából származó feltevés. A hagyma az életerő hordozója, már az ókorban is nagy becsben állt. Mivel a vámpír egy visszajáró halott, az elmúlás és a pusztulás birodalmához tartozik, nyilvánvaló, hogy fél a fokhagymától.
A feszülettől azért félnek mert elkárhozott lények az ördög teremtményei.
Vissza az elejére Go down
Nutsy
Új vendég
Új vendég
Nutsy


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2010. Oct. 05.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeSzer. Dec. 29, 2010 10:52 am

Boldogabb, nyugodtabb, új évet kívánok Mindenkinek, meggyőződésre, hitre, fajra, nemre tekintet nélkül! Emelem poharam a hosszú, boldog életre legyen is bárhol az a boldogság.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeCsüt. Dec. 30, 2010 4:19 pm

Nutsy írta:
Boldogabb, nyugodtabb, új évet kívánok Mindenkinek, meggyőződésre, hitre, fajra, nemre tekintet nélkül! Emelem poharam a hosszú, boldog életre legyen is bárhol az a boldogság.

Köszönöm, és hasonlókat, valamint részemről még hozzátenném a jó társaságot, értelmes és érdekes beszélgetést, ha lehet, akkor itt a fórumon is.
Vissza az elejére Go down
Sil
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
Sil


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimePént. Jan. 07, 2011 1:21 pm

Idén elsőként:

Mindenkinek boldog és élményekben gazdag új évet kívánok Very Happy

S mint minden év elején, én tárt karokkal várom a változást...
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeSzomb. Jan. 08, 2011 7:25 pm

Sil írta:
Idén elsőként:

Mindenkinek boldog és élményekben gazdag új évet kívánok Very Happy

S mint minden év elején, én tárt karokkal várom a változást...

BUÉK neked is, kedves.
Azt hiszem, hiába várunk...
Az elméleteket kitárgyaltuk, illetve elvitáztuk, a fanatikusokat lehurrogtuk, a vámpírok meg nem itt fognak titkokat teregetni...mutus liber.
Persze részemről még lenne mit kivesézni, de hát hiába.
Vissza az elejére Go down
Nutsy
Új vendég
Új vendég
Nutsy


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2010. Oct. 05.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitimeSzer. Jan. 26, 2011 11:36 am

Üdvözlet!

Tényleg ennyi volt? Idáig tartott a fene nagy lelkesedés a témában? Egy pár adok kapok, vélt vagy valós személyeskedés, ködös utalások és idézetek és ennyi? Tényleg ennyire szánalmasak vagyunk? Az elején elhangzott egy kérdés, ki mit is tudakolna meg egy vámpírtól, ha lenne rá alkalma. Nos, úgy tűnik, mégha hajlandóság is mutatkozna rá, igen rövidre sikerülne a társalgás. Eltűnt mindenki és eléggé kong az ürességtől a kávézó, akár fizikailag, akár szellemileg értve mostanság. Személy szerint sajnálom. Ez is mutat valamit.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 8 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Második Vámpírkávézó új fóruma
Vissza az elejére 
8 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Tavern :: Vampire Tavern :: Fórum-
Ugrás: