Vampire Tavern
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


a megújult Vámpírkávézó.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 A Második Vámpírkávézó új fóruma

Go down 
+17
Siri Jade
Trepsylon
Viliem
Scorpius
Worrach
Ice
SakuraHana
fairi
Leroi
Lovemaking
Darkness Angel
Nutsy
valerie
nerien
Sil
angyal
Administrator
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 4:17 pm

http://ekhanomidan.blogspot.com/2010/08/vampirologia.html
Ezt szerintem érdemes mindenkinek elolvasni, aki eddig nem tette meg.
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 8:27 pm

Kedves Leroi!
Nagyon tetszett,amit írtál.Igen igazad van,hogy szinte minden hozzászólásban jelen van az ösztön szó.
Igen a vámpír is ember volt,mielőtt vámpírrá vált,igy természetes,hogy vannak benne emberi vonások.Csak talán nem olyan erősen,amikor ember volt.
Igen bennünk emberekben is van ösztön a pénz utáni hajsza,ami a létfenntartás egyik alapvető dolga.Csak az a sajnos,hogy az embereket már csak tényleg ez az ösztön(pénz)hajtja.Bár nem mindenkit(tisztelet a kivételnek),de ez az általános.
És még azt vettem észre az embereknél,hogy a pénzhajtás tényleg kiveszi az emberekből az egyébként értékes érzelmeket.Vagyis az ösztöneink kezdenek hasonlitani a vámpírokhoz,amikor ők a" vérszerzéssel foglalkoznak"
Én is ember vagyok,de attól függetlenül a gyermekeimnek is mindig azt tanítom,hogy igen az az ember aki azt mondja,hogy nem szereti a pénzt,az hazudik-de ne mindenáron!
Ezalatt azt értem,hogy ne adja fel emberi mivoltát az érzéseit,ne csak hajszolja a pénzt,mert egyébként sem tesz jót az egészségnek sem az örökös hajtás,hisz a szervezet egyszer megbosszulja magát és beadja a számlát(betegség).Igaz,a gyermekeim még tanulnak,de már most megpróbálom nekik elmagyarázni azt,hogyha kikerülnek a nagy betüs életbe,ne csak a pénzt lássák mindig maguk előtt,hanem maradjanak emberek is,olyanok akik tudnak szeretni,megbecsülni embertársait stb....,bár a mai világra sajnos nem ez tényleg a jellemző,de én mégis azt szeretném,ha ők mások lennének és nem egy befásult, csörtető, hideg pénzhajtó emberek.

Kedves Fairi!
Nem utál téged senki. Very Happy
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 8:54 pm

valerie írta:
Kedves Leroi!

És még azt vettem észre az embereknél,hogy a pénzhajtás tényleg kiveszi az emberekből az egyébként értékes érzelmeket.Vagyis az ösztöneink kezdenek hasonlítani a vámpírokhoz,amikor ők a" vérszerzéssel foglalkoznak"
The Addiction filmet láttad?
ott a drogfüggőség és vámpírok vérfüggősége közt próbáltak vmi párhuzamot húzni.
egész párhuzamot hibásnak tartottam.
Ám nálad se világos az ember pénz utána vágya és a vámpír vér utáni vágya közt hogy lett párhuzam.
Ember evolúciójában elég későn jelent meg egy pénzhez hasonló dolog.
Vámpír vérvágya létfenntartási ösztön, nélküle végső halál, gondolom ez nem vitás.
Ember pénzvágya??? Nélküle is léteztek emberi társadalmak, sőt léteznek is még mindig. Akik mindenáron hajszolják ott végképp nincs létfenntartás.Ez ösztönös? Szted melyik ősi ösztönnek megnyilvánulása?
Vissza az elejére Go down
SakuraHana
Új vendég
Új vendég
SakuraHana


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 09.
Age : 29
Tartózkodási hely : Pécs

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 9:04 pm

Üdv mindenkinek!
Nagyon örültem a meghívásnak és igyekszem majd sűrűbben feljárni és minél több mindenkivel beszélgetni.(Feltéve ha hozzá tudok szólni a témához. Laughing )
További szép estét!
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 10:27 pm

The Addiction filmet láttad?
Nem láttam a filmet.
A pénz szerzés alapvető momentuma a túlélésnek. Hisz az emberek,bármit képesek megtenni a pénz szerzésért.Akár egymáson is áttaposva akarják elérni a céljukat.Az emberek,hogy valamit megszerezzenek,akár képesek ölni is a pénzért.Ugy mint a vámpíroknál,ők, a vérért őlnek,mi emberek a pénzért(túlélésért)akár.
Hogy pontosan mire is célzok?Ajánlom neked a Tőzsdecápák -a pénz nem alszik című filmet.Ez a film pontosan az emberek pénz utáni sóvárgását mutatja be.
Vissza az elejére Go down
Ice
Betévedt vándor
Betévedt vándor
Ice


Hozzászólások száma : 1
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Budapest

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 10:34 pm

Jó estét kívánok!

Bár kéretlenül csatlakoztam, de szeretnék a jövőbben aktívan részt venni a társalgás menetében. Kellemes légkörben zajlik a beszélgetés (legalábbis amit eddig olvastam), úgy vélem hasznos dolog a gondolatok leírása, megbeszélése.
További kellemes estét!
Vissza az elejére Go down
Darkness Angel
Új vendég
Új vendég
Darkness Angel


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 05.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 10:46 pm

Húhh..hát régen voltam megint, látom vannak fejlemények. Fairi megint letámad mindenkit és ezért meglehet,hogy ebből a blogból is kiutálják. Ki tudja? Very Happy

Most is Valerievel értek egyet, hisz az emberek a létfentartásért bármire képesek. Jó talán régen ez nem a pénz szerzés volt, de gondolj arra,hogy kirabolták vagy átverték a régebbi korokban egymást az emberek. Akkor nem a pénz volt a legnagyobb vagyon, hanem a föld, de azért is mindent megtettek. Lásd a rómaiakat, vagy a perzsákat, vagy akár a hoplitákat. Mindenkit leöltek, és mindent szétromboltak, hogy földhez jussanak. Akármit megtettek a föld szerzésért. Most pedig a pénz utáni hajszánál is ez a helyzet. Egy mai fiatal ha pénz szerezne, megver vagy akár(sőt) megől egy gyenge, őreg nyugdijast. Még ha az a pénz nem is nagy értékű. Vagy nézd a maffiát,a yakuzát. A yakuza is már több, mint 300 éve működik, tehát nem mostanában lett az ember ilyen pénz hajhász. Ma már minden nagyobb államban működik egy maffia, aminek pont a pénz szerzés a célja. Bármi áron, drog terjesztés, ember csempészet, prostitúció..és még sorolhatnám.
A vámpír pedig, szintén a létfentartásért ől. Ez a párhuzam a halhatatlan és a halandó között.
Szóval mielőtt valamit írsz, gondold is végig. És olvasd el figyelmesen mindenki kommentjét, Pl. Leroi a moderátor, aki szintén említette ezt a témát. Csak nem ilyen részletesen, mint én. Mondhatnám inkább, csak meg említette. Nézz csak utána.
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeVas. Okt. 10, 2010 12:42 am

valerie írta:
A pénz szerzés alapvető momentuma a túlélésnek. Hisz az emberek,bármit képesek megtenni a pénz szerzésért.Akár egymáson is áttaposva akarják elérni a céljukat.Az emberek,hogy valamit megszerezzenek,akár képesek ölni is a pénzért.Ugy mint a vámpíroknál,ők, a vérért őlnek,mi emberek a pénzért(túlélésért)akár.
Ám mindenkin átgázolás már nem túlélés, hanem inkább a pénz szinte istenné emelése. Túlélési ösztön hogy mindennap bemész dolgozni és csinálod a vége láthatatlan robotot, még akkor is ha rosszul érzed magad,hogy azért kapott kompenzációt(pénzt) megkapd és megvedd a kaját,piát,és kifizetni a rezsit hogy tudj vhol lakni.
Pénzszerzés mindenáron tanult viselkedés, gondolj csak a természetközeli népekre, akiknél még mindig cserekereskedelem van, vagy egy eldugott falura,ahol még nem gázolnak át teljesen az emberen apénz nevében.
ösztön definiciója:A viselkedés genetikailag(!!!) programozott, a tanulás által kevéssé módosítható eleme illetve indítéka.

Témától ne térjünk el annyira: vámpír mennyire kényes a vérre,vagyis pl. ihat-e véradásból származó transzfúzióra szánt vért? Véralvadás gátolt "állott" vér. Anna Rice vámpírjai pl.: ilyenre kényesek voltak,csak a friss volt nekik jó. Halott vére méreg számukra.
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeVas. Okt. 10, 2010 1:07 am

Darkness Angel írta:
Húhh..hát régen voltam megint, látom vannak fejlemények. Fairi megint letámad mindenkit és ezért meglehet,hogy ebből a blogból is kiutálják. Ki tudja? Very Happy

Most is Valerievel értek egyet, hisz az emberek a létfentartásért bármire képesek. Jó talán régen ez nem a pénz szerzés volt, de gondolj arra,hogy kirabolták vagy átverték a régebbi korokban egymást az emberek. Akkor nem a pénz volt a legnagyobb vagyon, hanem a föld, de azért is mindent megtettek. Lásd a rómaiakat, vagy a perzsákat, vagy akár a hoplitákat. Mindenkit leöltek, és mindent szétromboltak, hogy földhez jussanak. Akármit megtettek a föld szerzésért. Most pedig a pénz utáni hajszánál is ez a helyzet. Egy mai fiatal ha pénz szerezne, megver vagy akár(sőt) megől egy gyenge, őreg nyugdijast. Még ha az a pénz nem is nagy értékű. Vagy nézd a maffiát,a yakuzát. A yakuza is már több, mint 300 éve működik, tehát nem mostanában lett az ember ilyen pénz hajhász. Ma már minden nagyobb államban működik egy maffia, aminek pont a pénz szerzés a célja. Bármi áron, drog terjesztés, ember csempészet, prostitúció..és még sorolhatnám.
A vámpír pedig, szintén a létfentartásért ől. Ez a párhuzam a halhatatlan és a halandó között.
Szóval mielőtt valamit írsz, gondold is végig. És olvasd el figyelmesen mindenki kommentjét, Pl. Leroi a moderátor, aki szintén említette ezt a témát. Csak nem ilyen részletesen, mint én. Mondhatnám inkább, csak meg említette. Nézz csak utána.

Létfenntartási ösztönt senki nem tagadja, minden élőlényben alapvetően megvan, ám ezt az ösztönt ember van mikor felülbírálja és öngyilkos lesz elkeseredettségében. Minél több pénz, föld, hatalomszerzés már nem alapvető létfenntartás remélem észreveszed. A létfenntartáson túli extremitás genetikailag bennünk van, vagy megtanuljuk többiektől, ez a kérdés!
felsorolt dolgok jó része extremitás, pl perzsa uralkodó cezaromániája....Bárhogy nézem ez nem létfenntartási ösztön.
persze az elképzelhető hogy van cezaromániára hajlamosító génmintázat. Sőt akár extremitásokra is lehet hajlam, de nem minden emberre jellemző az, hogy mindent megtenne a pénzért és hatalomért.

Csak nem értem miért letámadásnak veszitek ezt? most értsek mindenben egyet és bólogassak, legyen ez a fórum egy nagy monológmondó? ha vmibe belekötök, akkor csak gondolkozz el, van-e mondandómban igazság vagy nincs.
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeVas. Okt. 10, 2010 8:16 pm

"Túlélési ösztön hogy mindennap bemész dolgozni és csinálod a vége láthatatlan robotot, még akkor is ha rosszul érzed magad,hogy azért kapott kompenzációt(pénzt) megkapd és megvedd a kaját,piát,és kifizetni a rezsit hogy tudj vhol lakni."

Nekem a munkám a hobbim,amit nagyon szeretek csinálni és egyáltalán nem érzem rosszul magam a munka miatt.
Igen,megkapom minden hónapban a fizetésemet,amiből természetesen veszek élelmiszert,és kifizetem a rezsit.
Alkoholra nem költök,ugyanis nem iszom egy csepp alkoholt sem(egyébként mélyen megvetem az alkoholista embereket).
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeVas. Okt. 10, 2010 8:30 pm

Vkinek a munka a hobbija, az az egyik legjobb dolog...Smile
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeVas. Okt. 10, 2010 8:38 pm

Kedves Fairi!
Olvastam Darkness Angel hozzászólását.Nagyon elgondolkodtató és minden véleményével egyet értek.
Nézz a szavak mögé.


"Témától ne térjünk el annyira: vámpír mennyire kényes a vérre,vagyis pl. ihat-e véradásból származó transzfúzióra szánt vért? Véralvadás gátolt "állott" vér. Anna Rice vámpírjai pl.: ilyenre kényesek voltak,csak a friss volt nekik jó. Halott vére méreg számukra."
Ha már Anna rice könyveinél tartunk.Abban lehet olvasni,hogy a vámpírok nemcsak emberi,hanem állati vérrel is tudnak táplálkozni.Tény,hogy a halott ember vére méreg nekik.De ugye mivel a vámpírok tényleg nemcsak mindig az ösztöneikre halgatnak,mivel nagyon műveltek és okosak is(jobban,mint egy átlagember),így valóban vannak ilyenek és olyanok is.
Vagyis nem minden vámpír képes az emberölésre ,igy állatok vérével csillapítja éhségét.
Az is igaz,hogy az állatok vére,nem olyan tápláló,de amelyik akar szörnyeteggé válni,az beéri az állatok vérével is.
Vissza az elejére Go down
Darkness Angel
Új vendég
Új vendég
Darkness Angel


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 05.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeVas. Okt. 10, 2010 9:30 pm

Húúh..hát te is nem mindig nézed át mit írsz. Már bocs, de hogyne lenne az már letámadás? Én írok ehhez egy kommetet és te máris a kivetni valódat írod vissza. Oké, megvan a saját véleményed erről. De te ezt támadó jelleggel közlöd a másik fél felé. És így már letámadásnak számít. Én legalábbis így érzem. Ezért is nem írok erre a hozzászólásodra sem vissza, mert csak azt érjük el, hogy védem a saját véleményem te pedig folyton vissza támadsz. Csak tudod, ha valaki ír valamit, sokszor rájövök, talán igaza lehet. De neked ez sosem fordul meg a fejedben, mert nem bírod ki, hogy ne szólj be valakinek. Most meg is utálhatsz de, ahogy te is mondtad: megvan a SAJÁT véleményem erről. És úgy érzem sokan így gondolják, hogy néha támadó, vagy sétrő jelleggel írsz vissza a másiknak.
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeVas. Okt. 10, 2010 11:26 pm

Darkness Angel írta:
Húúh..hát te is nem mindig nézed át mit írsz. Már bocs, de hogyne lenne az már letámadás? Én írok ehhez egy kommetet és te máris a kivetni valódat írod vissza.
Oké mostantól nem írok semmit hozzád, nehogy megsértődj. persze ha te írsz rám, akkor fog jönni a viszontválaszom. Látom nagyon-nagyon érzékeny vagy. Nem voltál még olyan parázs vitában, ahol 2-3-án támadnak, és nem a véleményedbe kötnek bele, hanem személyedbe(vagy amit hisznek rólad)
Nem téged támadlak. Visszakérdezés,kritizálás során tudod jobban kifejteni a nem világos részeket.

valerie írta:
Abban lehet olvasni,hogy a vámpírok nemcsak emberi,hanem állati vérrel is tudnak táplálkozni.
azt is említik,hogy eléggé vegetálás állatvéren élni nekik. Történetről történetre változik mekkora negatívummal jár ez az életmód.
ha vámpír képes bájolni(emlékek,ember manipulációja), akkor nem feltétlen kell ölnie. Erre jó példa True Blood sorozat,mondjuk ott vámpírok köztünk élnek... Sőt ha még a sérülést is képes begyógyítani, akkor nincs is az a veszély h elvérzik az áldozat. Másik lehetőség: beavatott "vérellátókat" tartanak, akik pénzért vagy egyéb dologért vállalják a donor szerepét és védik a vámpírkájuk titkát
Vissza az elejére Go down
Sil
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
Sil


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeHétf. Okt. 11, 2010 11:29 am

Kedves Kommentezők!

El olvastam a hét végi termést. Egy észrevételem lenne a dologgal kapcsolatban. A létfenntartási ösztönt ne keverjük a birtoklási vággyal. Ugyan természetünk alap pillére mind a kettő, de még sem ugyan azok. A létfenntartási ösztön jó dolog. Ennek következtében (szokványos esetben) kerüli el az ember az életveszélyes dolgokat, illetve bizonyos estben segíti az életben maradást. A birtoklási vágy már inkább a negatív tulajdonságokat hozza ki. Ennek egyenes következménye az irigység, a féltékenység, az útálkozás. A pénz szerzés csak egy bizonyos fokig létfenntartás kérdése. Mihelyst kijönnek az ezzel kapcsolatos negatív jellemzők onnantól mág bírtoklási vágy. A vágyaidat viszonylag könnyen kordában tudod tartani, csak akarat kérdése, így egy idő után el is tudod nyomni. De az ösztön az amit soha nem fogsz tudni elnyomni. Kordában tartani lehet, de ki ölni nem.

Több vámpíros történetben is feldolgozták az állatok vérén való létezés lehetőségét. Valószínűbb az, hogy ebben lehet igazság, mint az, hogy nem. Ráadásul, mivel eddig nem kerültek elő kézzel fogható bizonyítékok ezen lények létezésére, így valószínűsíthető, hogy a harapások többsége nem végződik az áldozat halálával, sem pedig az automatikus átváltozással, ahogy azt a régi hiedelmek tartják. Különben igaza lenne annak a matematikusnak, ki eme tudomány segítségével kívánta megcáfolni a faj létezését. Valószínűleg nem kell 1 litert meginnia ahoz, hogy jól lakjon. Ráadásul attól nem vérzik el az ember, ha két ponton megsértik ( itt szögezném le, hogy nem feltépik, nem kiharapnak belőle egy darabot). Azkár az ő nyálukban is fellelhető olyan agyag, mely elősegíti a véralvadást és a sejtképződést. Ráadásul az sincs kőbe vésve, hogy közvetlenűl főartériából kell inniuk. Ez megint csak a rögzült hiedelem része. Szerintem pedig nem csak vegetálásra lehet jó az állati vér. Persze ez attól is függhet, hogy milyen állatról beszélünk. Azon felül, hogy az emberi vér értéke a mágiában magasabb, mint az állítié, nem hinném, hogy biológiai szempontból sokkal elmaradna egy hasomlóan vegyes táplálkozást folytatóétól, mint amilyen az ember. Itt pedig bekerül a képbe a mágia, mint azt említettem és felmerül a kérdés, hogy az ő létükben ez mennyire foglal el fontos helyet. Mármint, nem az űzése, hanem a létrejöttükben mennyire játszik/játszott szerepet. Várom az észrevételeket.
Vissza az elejére Go down
Nutsy
Új vendég
Új vendég
Nutsy


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2010. Oct. 05.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeHétf. Okt. 11, 2010 12:51 pm

Üdvözlet!

Egyet értek azzal, hogy az emberi pénz iránti hajsza és a vámpír vér utáni vágy nem igazán állítható párhuzamba. Persze a pénz az, amin megszerezzük a szükségleteink kielégítésére a dolgokat, de egyetértek Sil-lel, csak egy bizonyos mértékig. Még aki nagyon kevés pénzből gazdálkodik, az sem csak a létfenntartására költ nagyon sok esetben.
Ha párhuzamot keresnék, én talán valahol az ember-víz, vámpír-vér, párhuzamot mondanám. Persze nem itt, ahol ez az igény teljesen természetesen kielégíthető. de egy elzárt helyen, ahol korlátozottan állna rendelkezésre a víz és mondjuk a fogyasztása nem lenne elfogadott és természetes, akkor talán az ember is hasonlóan vsielkedne a megszerzéséért.

A filmek, főleg mostanában sokféleképpen mutatják be a vámpírokat valóban. Talán a célközönség is meghatározza az ábrázolási módot. A könyvekre ugyan ez jellemző. Hogy hol az igazság? Persze hogy nem tudjuk, hisz ha tudnánk nem lennénk itt és nem beszélgetnénk.

A vita, az eszmecsere nem rossz, amíg mindegyik fél értelmesen és korrekt módon érvel és ellenérvel. Úgy gondolom, a téma egyébként sem olyan, amiben valaki kezében tartaná a bölcsek kövét, így csak információkat cserélhetünk, vagy kaphatunk a témában. Egy beszélgetést úgy gondolom mindenképpen megér a téma.

Szerintem sem kell feltétlenül ölni a vér megszerzéséért, persze balesetek mindíg vannak. Hogy mennyire jó az állati vér? Nem tudom megítélni, erről nyilatkozzon, akinek van ebben tapasztalata.

Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeHétf. Okt. 11, 2010 3:56 pm

Szép napot mindenkinek!
Nagyon sok mindenben egyetértek veletek Sil és Nutsy!
Én is hasonló véleményt írtam le ezekről,amiket ti is boncolgattatok,csak Fairi barátunk nem ugy értelmezte ahogy mi.
A vérrel kapcsolatban csak annyit írnék,hogy most láttam egy videót (vámpíros),ahol pl.egy hölgytől a karjában lévő vénából vettek vért(tudjátok,szokásos vérvétel),csak annyi különbséggel,hogy a tű végén a kis pipetta helyett,amibe kerülne a vér,egy pohár volt odatéve.
Amikor már elegendő vér volt a pohárban,akkor kivették a hölgy kezéből a tűt és amit utána láttam döbbentett csak meg igazán.Ugyanis egy úr gondolkodás nélkül felhajtotta a pohárban található vért.
Igen,igy is lehet vérhez hozzájutni.A hölgy élt,nem ölte meg senki,csak olyan volt,mintha vérvételelen vett volna részt.:-)
Egyébként a youtube-on láttam a videót.A főszereplő uriember neve pedig Don Henrie volt.
Egyébként a pasi döbbenetes 4 szemfoggal rendelkezik és echte vámpír kinézete van.
Érdekes a videó,ezért arra gondoltam ajánlom nektek is.
A másik dolog amit ha jól tudom,te írtál Sil,hogy a harapás,nem azt jelenti,hogy kitép egy darabot az emberből.Ez tényleg nem igy van.
Ha már a filmeknél tartunk,volt olyan jelenet,amikor a vámpír ujján volt egy kis fémes valami(bocsi a fogalmazásért,de gőzöm sincs,hogy mi az),a lényeg,hogy ezzel szúrt egy kis lyukat az "áldozata"bizonyos testrészébe.Ugyanis,tény,hogy a legtöbb helyen a nyakot emelik ki elsőként,de lehet,ez akár a csukló,a comb,a karon lévő ér.Vagyis számtalan helyen lehet még vért "kiszedni"egy emberből.Ahol igazából fut a fő artéria.De ezt mindenki tudja,hogy hol van.
Vissza az elejére Go down
Darkness Angel
Új vendég
Új vendég
Darkness Angel


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 05.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeHétf. Okt. 11, 2010 9:42 pm

FAIRI--FONTOS!

Most tapasztaltam, hogy valaki a te nevedben ír a : http://drakula.freeblog.hu/archives/2006/06/01/1611593/ - ra. Ahogy Valerienek is van egy megérzése, hogy ez a személy Zsolt Márió, én is így hiszem. De Valerie, és én megvédtünk.
Úgy érzem Zsolt Máriót helyre kell tenned, mert olyan szavakkal írta le a kommetjét, amivel téged is megaláz.
Én csak figyelmeztetlek, de úgy érzem te neked muszály tudnod erről, hisz a te nevedben írkál.
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeHétf. Okt. 11, 2010 9:49 pm

FAIRI! LÉGY ÓVATOS!

Már elég régen nem voltam fent a drakula freeblog oldalán,de ma felnéztem.Megrendülve tapasztaltam,hogy valaki ocsmány ember a ne nevedben irogat.Ráadásul milyeneket.Olyan alpári szövegeket irkál,amiből arra következtetek,hogy a te neved mögé bújva irogat Zsolt Márió.
Tudom,hogy volt köztünk egy kis nézeteltérés,de jó szándékból irok neked,hogy ezt ne hagyd,mert a többiek esetleg azt hiszik,hogy te vagy.
Milyen dolog más ember nevét felvenni és helyette irogatni,ezzel téged is kényelmetlen helyzetbe hoz,sőt esetleg lejárat és megaláz a blogon.

Egyébként Silt is kóstolgatta a kommentjében(kisasszonynak titulálta a szerencsétlen),pedig Sil férfi.

Szóval,légy óvatos,és néha-néha nem árt benéznek a másik blogra,sajnos miatta.
Szép estét! Smile
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 12, 2010 9:18 pm

OFF BE

Pár napig nem vagyok a gépnél és elszabadul a pokol...
Otthon technikai gondok miatt alig tudok netközelben lenni, 1-2 nap és remélem elmúlik...
Ám úgy tűnik 13 éves hülyegyerekeknek végtelen idejük van, hogy fórumokat romboljanak és másokat sértegessenek...

OFF KI
Vissza az elejére Go down
Sil
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
Sil


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeSzer. Okt. 13, 2010 1:14 pm

Valerie és Darkness Angel köszönöm szépen a figyelmeztetést és azt, hogy kiálltatok értem. Megnéztem és válaszra méltatlannak találtam. Aki akár egy betűt is olvasott tőlem valaha, azt tudja, hogy nem én voltam az értelmi szerzője annak a kommentnek. Nem áll szándékomban adni a lovat alá, így inkább hagyom Very Happy
Amit még megköszönnék, hogy ha elmondanátok mivel érdemeltem ki a férfi jelzőt. Nem vagyok a félrebeszélés híve és sajnos nem is emlékszem, hogy mikor utaltam hím mivoltomra.
Hogy ezen félreértést tisztázzam, felfedném mivoltom. 25 éves nő vagyok. Very Happy Sajnálom a félreértést. Ugyan kisasszony jelzőt sértésnek szánta (mellesleg kisasszony tényleg nem vagyok Very Happy). Ezt azért osztottam meg veletek, mert úgy vélem megérdemlitek az igazságot.

Nutsynak igaza van abban, hogy valószínűleg egyikőnknél sincsen a titok kulcsa, de (csak a magam nevében) megpróbálom logikai alapokra helyezni a témát. Ami pedig a biológiai létezését illeti, láttunk már sok "furcsaságot" a természettől. Így az ő létezésüknek is meg kell adni az esélyt. Szerintem.

Mégesgyszer köszönöm a figyelmeztetést, de talán jobb lenne, ha a témánál maradnánk és nem hagynánk, hogy beszivárogjanak ide a nem kívánatos elemek.
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeSzer. Okt. 13, 2010 3:21 pm

Kedves Sil!

Nagyon szivesen tettük,hogy kiálltunk érted(hisz megérdemled).
Hogy miért,mert egy normális,kultúrált embernek ismertünk meg téged.

Én személy szerint azért tituláltalak férfinak,mert lehet,hogy hülyén hangzik,de olyan pasisan írtál.
Mégegyszer bocsi a nemek összekeverése miatt.
Egyébként tökéletesen igazad van,ne hagyjuk,hogy mások elrontsák a normális beszélgetéseket,kommenteket.
Tudod,ezen az oldalon szerintem pont ez a jó,hogy normálisan regisztrálni kell,talán ez megvédi ezt az oldalt a nem kívánatos elemektől. Smile

Szép napot!

Vissza az elejére Go down
Nutsy
Új vendég
Új vendég
Nutsy


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2010. Oct. 05.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeSzer. Okt. 13, 2010 6:23 pm

Üdvözlet!

Felháborító, ami azon a blogon folyik, amit említettetek. Nekem is volt szerencsém szembesülni, hogy valaki volt szíves a kommentemet egy az egyben bemásolni, még annyi fáradságot sem vett, hogy átfogalmazza.

Ezen a fórumon ilyesmi nem fordulhat elő, én bízom benne.

Igen Sil, egyetértek veled, mindennek meg kell adni az esélyt, hisz most ne kövezzetek meg érte, hogy nem idézek pontosan, de azt hiszem valahol Holmes mondta, hogy ha már minden racionális magyarázat elfogyott, akkor ami maradt az bármilyen hihetetlen is, de maga a valóság.

Vissza az elejére Go down
Sil
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
Sil


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Okt. 14, 2010 9:03 am

Valerie, nem Te vagy az első (és nem is azutolsó), ki az "erősebbik" nem tagjaként sorol be Very Happy Ez egyáltalán nem baj. Mint valahol már mondtam (nem tudom olvastad-e) a lélek nemtelen. Van belőle erős és gyenge, idős és fiatal, de nincs fiú vagy lány. Az erőset szokás a hímnemhez társítani, a gyengét pedig a nőhöz. De ez is, mint a vámpír témakörben is nagyon sok meggyőződés, téves szereotípia. Ez azért van, mert az embernek nehéz elfogadni azt amit nem tud skatulyázni. Így előfordul, hogy valamit nem abba a csoportba oszt, amibe kellene, vagy a hozzá rendelt tulajdonságok hibásak esetleg hiányosak. De nagyon fiatal teremtmény még az ember. Ezért nem szabad élből elutasítani semmit. Ezért is mondtam, hogy emberi érzésekkel, emberi fejjel valószínűleg tévesen ítélünk meg dolgokat. Bele érezni természetesen meg lehet próbálni, de sajnos nehéz elvonatkoztatni a betáplált értékrendtől. Belegondolni abba, hogy esetleg az életed múlna azon, hogy a sajátodnak érzett fajból táplálkozz. Ahogy könnyű elítélni azokat az embereket is, kik olyan helyzetbe kerültek (mondjuk egy háborúban), hogy, ha nem eszik meg egy bajtársukat, mind éhenhallnak, így láthatjuk szörnyetegnek a vámpírokat is, pedig őket már nem is számítjuk a fajba. Nem lehet biztos benne az ember, hogy a táplálkozó helyében lenne jobb (akit ezután élete végéig kísért az emlék), vagy a táplálékéban (akinek nem kell a bűntudattal és az emlékekkel élnie). Én hasonló képpen képzelem az első vadászatok élményét, annak a fényében, hogy a szerzett értékrend és emlékek átmentődnek.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Okt. 14, 2010 10:26 am

Üdvözletem mindenkinek!

Meghívó nélkül merészeltem ideszemtelenkedni a nagyérdemű társaság közé. Egy kedves ismerős köreitekből ajánlotta az oldalt, és tetszésemre volt, amit láttam. Elsőre értelmesnek tűnő keresők és elmélkedők beszélgetnek a misztikum egy szegletéről... Gondolom, nem csak ezen szegletéről.
Első hozzászólásként, gondolatindítónak megkérdezem: mit gondoltok a valós alapok hitelességéről? Gondolok itt azon elméletekre, miszerint a körülöttünk lévő más síkok(dimenziók, asztrálsíkok, világok, fátyol mögötti részek, ahogy tetszik-mind ugyanaz, csak más néven) lakóit, avagy a tudati entitások megjelenítődéseit látjuk viszont a vámpírokról és egyéb lényekről szóló legendákban?
Teszem azt, lehetségesnek tartjátok-e, hogy mindez inkább tudati-lelki tulajdonság- lény fizikai kivetülése, mintsem konkrét fizikai dolog?
Mondjuk kezdjük azzal, hogy a vér, mint az életerő hordozója, amiben nem maga a vér a lényeg, hanem az energia. (Én e mellett foglalok állást), vagy pedig tényleg azt találjátok valószínűnek, hogy a vámpír gyomra a vér megemésztésére és felhasználása alakult ki, azzal tart fönn egy humán felépítésű testet (tehát megemészti, ürít, stb, szimpla fizikai dolog.)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Második Vámpírkávézó új fóruma
Vissza az elejére 
2 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Tavern :: Vampire Tavern :: Fórum-
Ugrás: