Vampire Tavern
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


a megújult Vámpírkávézó.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 A Második Vámpírkávézó új fóruma

Go down 
+17
Siri Jade
Trepsylon
Viliem
Scorpius
Worrach
Ice
SakuraHana
fairi
Leroi
Lovemaking
Darkness Angel
Nutsy
valerie
nerien
Sil
angyal
Administrator
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimeCsüt. Okt. 14, 2010 12:41 pm

" Belegondolni abba, hogy esetleg az életed múlna azon, hogy a sajátodnak érzett fajból táplálkozz. Ahogy könnyű elítélni azokat az embereket is, kik olyan helyzetbe kerültek "

Kedves Sil!
Direkt emeltem ki e pár sort a hozzászólásodból.Igaz,hogy egy másik kategória(nem vámpír),de én nem ítélem el azokat az embereket,akik,mert az életük múlik rajta,esznek társaiból.
Gondolok itt pl.egy megtörtént esetre,amit én könyvben olvastam és később megnéztem filmen is(hisz filmet csináltak belőle).
Az életben maradtak cimű könyvre,filmre gondolok.
Biztos te is láttad,ahol egy sportcsapat elindul repülővel és sajnos a repülő lezuhan.Több ezer méger magasan,a hegyek között rekednek,ahol nagyon hideg van és rengeteg a hó.
Természetesen,csak egy hajszálon múlt,hogy nem találták őket.De amig a mentőcsoport nem találta meg mindegyik sportolót,bizony az éhezés fenyegette őket.Akkor jött egy ötlet az egyik sráctól,hogy a halottak húsából táplálkozzanak(a túlélésért tették).
Csak sajnos,amikor megtalálták őket,akkor a média és egyéb felsővezetők stb...elítélték őket a tettükért és kannibáloknak kiáltották ki őket,hogy hogyan merészeltek a társaik húsából enni.
Ez pl.egy nagyon jó összehasonlitás,hogy nem mindig az ölés,hanem a túlélés visz valakit rá,hogy ilyent tegyen.
Ahogy írtam én egyáltalán nem itéltem el őket,hisz ,ha nem teszik,akkor akik túlélték e borzalmakat,azok is odavesztek volna.
Egyébként a túlélők bizony még a mai napig is viszik magukkal e lelki terhet(állitólag).


"Mondjuk kezdjük azzal, hogy a vér, mint az életerő hordozója, amiben nem maga a vér a lényeg, hanem az energia. (Én e mellett foglalok állást),"

Kedves Worrach!
Igazad van,hisz nem maga a vér a lényeg,hanem a benne levő energia .Pontosan ezért táplálkoznak vérrel a vámpírok,hisz ők ebből merítik az energiát.
Hülye a hasonlat,de mi emberek a hús,szénhidrát stb..-ből kapjuk,addig őket pontosan ilyen szinten a vér élteti.
Ezért van,hogyha nem kapnak vért,erőtlenné válnak.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimeCsüt. Okt. 14, 2010 9:34 pm

valerie írta:

Ezért van,hogyha nem kapnak vért,erőtlenné válnak.
Nohát, mit nem mondasz...
Talán majd valaki más.
Vissza az elejére Go down
Sil
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
Sil


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2010. Oct. 04.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 9:43 am

Az energia vámpírok léteznek ez tény. Ezt már manapság el is ismerik. A kérdés az, hogy esetleg előfordulhat-e az, hogy mindezen tulajdonságok esetleg valami úton-módon megjelennek a biológiában.
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 10:04 am

Valószínűleg már mindenki hallotta az "energiavámpír" szót,de nem biztos, hogy tudjuk is, mi az.Külsőleg nem felismerhető,viszont,ha többször találkozunk,rájövünk,hogy az.
Már az első pillanattól kezdve fáradtnak érezzük magunkat a társaságában, döntésképtelenek vagyunk, sebességünkből veszítünk, de jócskán, és mihamarabb menekülni akarunk az illető környezetéből. Sajnos ezek az emberek nem mindig tudják magukról, hogy energiavámpírok.Az egyetlen, amit tehetünk, hogy messzire elkerüljük ezt az embert.
Viszont,az energiavámpírnak semmi köze a "másik" vámpírhoz.


"Nohát, mit nem mondasz...
Talán majd valaki más."

Ezt a kicsit "vurgális" kijelentést miért tetted?
Igen amit írtam,azt mindenki tudja már.

De itt nincs helye "gúnyolódásnak".

Beszélgetünk,kitárgyaljuk a dolgokat és persze a másiktól kapunk új infókat.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 10:56 am

valerie írta:
Valószínűleg már mindenki hallotta az "energiavámpír" szót,de nem biztos, hogy tudjuk is, mi az.Külsőleg nem felismerhető,viszont,ha többször találkozunk,rájövünk,hogy az.
Már az első pillanattól kezdve fáradtnak érezzük magunkat a társaságában, döntésképtelenek vagyunk, sebességünkből veszítünk, de jócskán, és mihamarabb menekülni akarunk az illető környezetéből. Sajnos ezek az emberek nem mindig tudják magukról, hogy energiavámpírok.Az egyetlen, amit tehetünk, hogy messzire elkerüljük ezt az embert.
Viszont,az energiavámpírnak semmi köze a "másik" vámpírhoz.

Ez az, amiben én nem vagyok olyan nagyon bizonyos. Mondhatni, biztos vagyok benne, hogy nem így van.
A fölvázolt elméletem arról szólt, hogy a vámpírok esetleg nem teljesen fizikai lények. Így közük, és hasonlóságuk lehet az energiavámpírokhoz. Ha fizikai lényt akarnánk a vér megszerzésére és megemésztésére, éjszakai életmódra, stb-re, akkor a humán felépítés igencsak alkalmatlan lenne rá.
A materiális nézőpont átgondolására próbáltam utalni, miszerint valami vagy csak fizikai, vagy csak pusztán szellemi. Mi van akkor, ha a szellemi meg tud nyilvánulni az anyagi világban... és ezt meg is teszi, közvetlenül, vagy közvetve.


A hozzászólást Worrach összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Okt. 15, 2010 11:04 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 10:59 am

valerie írta:
"Nohát, mit nem mondasz...
Talán majd valaki más."

Ezt a kicsit "vurgális" kijelentést miért tetted?
Igen amit írtam,azt mindenki tudja már.

De itt nincs helye "gúnyolódásnak".

Beszélgetünk,kitárgyaljuk a dolgokat és persze a másiktól kapunk új infókat.


A vulgáris (ha ezt akartad írni) tudtommal egészen mást jelent, kedves Valerie, még idézőjelben is.
Modorom messzemenően udvarias és tiszteletteljes, azonban némi cinizmust úgy vélem, megengedhetek magamnak. Szíves engedelmeddel...
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 11:55 am

Az energiavámpírok ,valójában boldogtalan emberek, akik áldozataik energiájával, annak megcsapolásával töltődnek fel.Egyébként a pszihológusok is elismerik létezésüket.


Az energiavámpír, látszólag szívélyes, de valójában inkább csak sirámaival önt nyakon.
Különböző indokokkal folyamatosan keresik azok társaságát, akik időt és energiát áldoznak rájuk.Akkor is fárasztanak, ha nem beszélnek egyébként kellemetlen vagy problematikus dolgokról. Igen gyakori, hogy beteg emberről van szó, akinek valamilyen pszichés és/vagy szervi baja van, és a szervezet energetikai minimumát így próbálja fenntartani; hogy másoktól energiát von el.Folyton utána mennek annak az embernek, akitők egyszer nagy dózisú figyelmet, vagyis energiát kaptak. Ők a "levakarhatatlanok", akik nem értenek a diszkrét utalásból.Az érzelmi zsarolásból rengeteg energia származik, tehát ha valaki érzelmi zsarolást él át, attól energiát von el a zsarolója. (Erről szól a nóta: "Hogyan tudnék élni nélküled?" - jelentem: Remekül! Csak meg kéne próbálni! Ám az energiavámpír gyakran képtelen egyedül lenni!)A veszekedés kezdeményezője is energiát akar kapni a másiktól. Ha tehát renszeresen éljük át, hogy valaki főleg ok nélkül veszekedést kezdeményez velünk, akkor szintén egy energiatolvajjal állunk szemben.

Vagyis ahhoz a vámpírhoz akiről ezen a blogon beszélgetünk,szerintem semmi köze az energiavámpírnak.(De lehet,hogy tévedek).
Tévedni emberi dolog.
Ha tévedtem,akkor bocsánat mindenkitől.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 1:53 pm

valerie írta:
Az energiavámpír, látszólag szívélyes, de valójában inkább csak sirámaival önt nyakon.
Különböző indokokkal folyamatosan keresik azok társaságát, akik időt és energiát áldoznak rájuk.Akkor is fárasztanak, ha nem beszélnek egyébként kellemetlen vagy problematikus dolgokról. Igen gyakori, hogy beteg emberről van szó, akinek valamilyen pszichés és/vagy szervi baja van, és a szervezet energetikai minimumát így próbálja fenntartani; hogy másoktól energiát von el.Folyton utána mennek annak az embernek, akitők egyszer nagy dózisú figyelmet, vagyis energiát kaptak. Ők a "levakarhatatlanok", akik nem értenek a diszkrét utalásból.Az érzelmi zsarolásból rengeteg energia származik, tehát ha valaki érzelmi zsarolást él át, attól energiát von el a zsarolója. (Erről szól a nóta: "Hogyan tudnék élni nélküled?" - jelentem: Remekül! Csak meg kéne próbálni! Ám az energiavámpír gyakran képtelen egyedül lenni!)A veszekedés kezdeményezője is energiát akar kapni a másiktól. Ha tehát renszeresen éljük át, hogy valaki főleg ok nélkül veszekedést kezdeményez velünk, akkor szintén egy energiatolvajjal állunk szemben.

Vagyis ahhoz a vámpírhoz akiről ezen a blogon beszélgetünk,szerintem semmi köze az energiavámpírnak.(De lehet,hogy tévedek).
Tévedni emberi dolog.
Ha tévedtem,akkor bocsánat mindenkitől.

Elbeszélünk egymás mellett, Valerie. Nem azt volt az elméletemben, hogy a kettő ugyanaz, hanem hogy lehetséges, hogy az alapjuk ugyanaz. Ti: életerő megcsapolása, amihez a fizikai érintkezés talán szükséges, de nem kizárólagos kellék.
Egyébként nem is az élő emberekre gondoltam, energiavámpír...én az asztrálvámpírt említettem, jelezném, hogy a kettő nem egészen ugyanaz.
Remélem, immár kiviláglott az elméletem lényege számodra is.
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 6:21 pm

valerie írta:
Az energiavámpír, látszólag szívélyes, de valójában inkább csak sirámaival önt nyakon.
Különböző indokokkal folyamatosan keresik azok társaságát, akik időt és energiát áldoznak rájuk.Akkor is fárasztanak, ha nem beszélnek egyébként kellemetlen vagy problematikus dolgokról. Igen gyakori, hogy beteg emberről van szó, akinek valamilyen pszichés és/vagy szervi baja van, és a szervezet energetikai minimumát így próbálja fenntartani; hogy másoktól energiát von el.Folyton utána mennek annak az embernek, akitők egyszer nagy dózisú figyelmet, vagyis energiát kaptak. Ők a "levakarhatatlanok", akik nem értenek a diszkrét utalásból.Az érzelmi zsarolásból rengeteg energia származik, tehát ha valaki érzelmi zsarolást él át, attól energiát von el a zsarolója. (Erről szól a nóta: "Hogyan tudnék élni nélküled?" - jelentem: Remekül! Csak meg kéne próbálni! Ám az energiavámpír gyakran képtelen egyedül lenni!)A veszekedés kezdeményezője is energiát akar kapni a másiktól. Ha tehát renszeresen éljük át, hogy valaki főleg ok nélkül veszekedést kezdeményez velünk, akkor szintén egy energiatolvajjal állunk szemben.

Vagyis ahhoz a vámpírhoz akiről ezen a blogon beszélgetünk,szerintem semmi köze az energiavámpírnak.(De lehet,hogy tévedek).
Tévedni emberi dolog.
Ha tévedtem,akkor bocsánat mindenkitől.

Energiavámpírizmus maximum ezoterikusan értelmezhető. testünkben az életfolymatokhoz szükséges energia ATP nevű molekula( ez a fő molekula) na kötésében van raktározva,a mi különféle kapcsolt reakciók során fog felszabadulni, és életfontosságú folyamatokhoz ad energiát. Ami nem használódik fel az hősugárzás formájában távozik.
Milyen energiát szívnak le? Minden eddig tudásunk szerint nem áramlik szabadon az energia. Chi, prana ahogy nevezik a keleti kultúrákban az életenergiát nem mutatható ki sehogyse, igazán még definiálni is nehéz hogy mik ezek...
Vissza az elejére Go down
Nutsy
Új vendég
Új vendég
Nutsy


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2010. Oct. 05.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 7:48 pm

Kedves Worrach! Elméleted szerint a vámpírok lehetnek szellemi lények egy másik térből, dimenzióból. Érdekes felvetés, de miért is jönnek hozzánk, és miért kell nekik pont a vérünk, mint energiaforrás az ittlétükkor?
Nincs konkrét elméletem a biológiai létezésükre, de valahogy az emberi racionalitás talán könnyebben befogad egy emberszerű lényt, eltérő biológiával, mint egy szellemi lényt vámpírnak.
Persze a régi írásokat és legendákat is emberek alkották, így könnyen elképzelhető, hogy a saját emberi elképzelésüket kombinálták a tapasztalásukkal, megalkotva egy emberből kiinduló biológiai lény elméletét.
Részemről míg egy eltérő biológiai lényt el tudok fogadni, a szellemi világ eléggé távoli és félelmetes számomra, de ez már saját érzelmeim és beállítódottságom problémája.
Minden esetre ha megtisztelsz, szívesen olvasnám itt gondolataidat még a témában.
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 8:44 pm

Kicsit magamba fogok beszélni.
Nézzük milyen biológiai relevanciák képzelhetők el a vámpírok léte mellett.
Halhatatlanság: pl a rákos sejtek végtelenszer tudnak osztódni, telomeráz enzimjük működik és helyreállítja a DNS végeket. Tfh.: ilyen sejtekből épül fel egy élőlény. Most jönnek a bajok, vhogy kontrollt kell felettük gyakorolni, osztódások során hibák lesznek, és így tovább. öröklét nem éri meg biológiailag, előbb-utóbb úgyis vmi megöl, vagyis inkább utódokba fektessünk energiát nem az öröklétünk fenntartásába.
Minden ismert élőlény ezt csinálja.
nagy erő: egy átlagember karjában az összes izomrost egyszerre aktiválódik, akkor akár egy több száz kilós követ is meg tud emelni. Ilyen események életveszélyes helyzetbe megtörténnek. persze nagy ára van ennek: súlyos izomsérülés, de életveszély elhárításánál megéri.
Amilyen képességekkel elhalmozták az emberek a vámpírokat biológiailag elképzelhetetlen. óriási költség kevés befizetés.
Vámpírdenevér egy vérrel táplálkozó emlős, semmi különös képessége nincs( kivéve az életmódja által megkövetelt hődetektor, különleges nyál), de életmódja egy nagy hátránnyal jár. Minden nap ennie kell, mivel zsírtartalék vérből nem halmozható fel!

Akkor a vámpír vmi szellemi lény?
na itt már a fantáziát szabadjára lehet engedni, mert semmi evidencia nem zavarja (ellentétben a biológiai elméletekkel) elméletek kitalálását....
itt már csak a fantázia a határ...
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 9:34 pm

Szép estét mindenkinek!

Csak pár sorban szeretném leszögezni,hogy az első vámpír Káin volt.
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 9:44 pm

valerie írta:
Szép estét mindenkinek!

Csak pár sorban szeretném leszögezni,hogy az első vámpír Káin volt.

Tudtommal Nód könyve csak a szerepjáték kedvéért született. Nincs ilyen apokrif irat.
http://biblia.hit.hu/bible/karoli/GEN/4
itt van a releváns rész a Bibliából...
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 9:45 pm

"Milyen energiát szívnak le? Minden eddig tudásunk szerint nem áramlik szabadon az energia."
Minden egyes embernek van saját energiája,amit egyfajta "gömbként"kell elképzelni,körülveszi az embert,hasonlóan az aurához.
Ha valakivel kapcsolatba kerülsz, az energiáitokat vagy megosztjátok egymással, vagy nem, vagy loptok a másiktól energiát. Tehát az energia alapvetően kommunikáció útján lép reakcióba.(Vagyis személyes nézlek-te-beszélsz kapcsolatokban vagyunk képesek "mozgatni" az energiáinkat.)

"Nincs ilyen apokrif irat."


Az Úr azzal büntette a testvérgyilkost, hogy, aki megöli annak hétszeres halállal kell halnia.Ez a valóságban azt jelentette, hogy Káint az Úr halhatatlanná tette, és örök kárhozatra ítélte. Káinnak 3 embert harapott meg, ők lettek az ő kiválasztottai, e 3-tól származik az összes vámpír, ők indították útjára a vérvonalakat.


Káin egy idő után megelégelte a szentségtelen életét, és 3 társával együtt egy rejtekhelyen örök álomba szenderült. A vámpírok máig közös feladatuknak tartják megtalálni az első vámpírt.

Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 10:13 pm

valerie írta:
"Milyen energiát szívnak le? Minden eddig tudásunk szerint nem áramlik szabadon az energia."
Minden egyes embernek van saját energiája,amit egyfajta "gömbként"kell elképzelni,körülveszi az embert,hasonlóan az aurához.
Ha valakivel kapcsolatba kerülsz, az energiáitokat vagy megosztjátok egymással, vagy nem, vagy loptok a másiktól energiát. Tehát az energia alapvetően kommunikáció útján lép reakcióba.(Vagyis személyes nézlek-te-beszélsz kapcsolatokban vagyunk képesek "mozgatni" az energiáinkat.)
Ha ez tényleg igaz akkor miért kell beszédképesség.Ennek ellenére az ember beszéd útján (testbeszéddel együtt) lép kölcsönhatásban másik emberrel.
Ha meg lehet szívogatni akkor miért táplálékozunk kiszívnánk a növények állatok energiáját( gondolom nekik is van,mert élőlények), ám ennek ellenére biológiai felépítésünk nem ilyen életformához van alkalmazkodva. jah és az energiavámpíroknak titulált emberek is ugyanolyanok biológiailag mint bárki más.
Kajával megszerzett energiát mért tartanánk magunk körül,szépen biztonságban fixálva érdemes raktározni, nem a környezetbe szétsugározni, hogy más leszívja.
Körülöttünk egyetlen biztosan létező mezőt a hősugárzás hozza létre, mely abból ered h a kémiai folyamatok hatásfoka nem 100%.
Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 10:14 pm

valerie írta:
"Nincs ilyen apokrif irat."


Az Úr azzal büntette a testvérgyilkost, hogy, aki megöli annak hétszeres halállal kell halnia.Ez a valóságban azt jelentette, hogy Káint az Úr halhatatlanná tette, és örök kárhozatra ítélte. Káinnak 3 embert harapott meg, ők lettek az ő kiválasztottai, e 3-tól származik az összes vámpír, ők indították útjára a vérvonalakat.

Forrás?
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 10:18 pm

"jah és az energiavámpíroknak titulált emberek is ugyanolyanok biológiailag mint bárki más."
Természetesen.Ugyanolyan ember,mint bárki más.
Akár lehet a szomszédodban is ilyen ember.:-)

Forrás?

A Wikipédiában olvastam.
Tudtommal ez az oldal,nem holmi csacska dolgokkal foglalkozik.

De egyébként még számos tudományos oldalon megtalálható ugyanez.

Egyébként a vámpírok száma a középkorig igen csekély volt.Az ókorban inkább domináltak a varázslók, és északon a germán törzsek . középkorban az emberekbe nevelt rettegés, a várasiasodás, a kereskedelem világméretűvé válása teret adott a vámpír szaporulatnak.

Az első Város (Énok)
Káin évtizedekig egyedül vándorolt az akkor még fiatal földön. Végül elért egy helyet, ahol az emberek várost építettek, az Első Várost, Énokot. Az emberek látták Káin erejét, s uralkodójukká tették őt. Hosszú ideig uralkodott felettük, s ez elégedettséggel töltötte őt el, de ez nem maradhatott így. Káin a magányosság áldozatává vált, mint annyi más vámpír is azóta. Káin három gyermeket választott, kiknek nevét homály fedi, azonban így emlegetik őket: Enoch, Zillah, Irad. Ők saját gyermekeket teremtettek és hamarosan a halandókat az a veszély fenyegette, hogy a vámpírok felülmúlják őket létszámban. Halandók és halhatatlanok évekig egymás mellett éltek, azonban a vámpírok a halandókat szolgáknak tekintették, nem pedig egyenlőknek, s ezt Káin nem helyeselte. Ekkor következett a Nagy Vízözön, melyben a város és lakói, halandók és halhatatlanok egyaránt elpusztultak.


Vissza az elejére Go down
fairi
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő



Hozzászólások száma : 48
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Bp.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimePént. Okt. 15, 2010 11:22 pm

valerie írta:
Forrás?

A Wikipédiában olvastam.
Tudtommal ez az oldal,nem holmi csacska dolgokkal foglalkozik.
Most vmi gúnyolódás ez?
Amit idézel az a Vampire: The Masquerade szerepjáték világa...
Wikipedia azzal foglalkozik amit odaírnak a felhasználók...
Bővebb forrás: http://vampireslife.proboards.com/index.cgi?board=worldofdarkness
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 10:49 am

Nutsy írta:
Kedves Worrach! Elméleted szerint a vámpírok lehetnek szellemi lények egy másik térből, dimenzióból. Érdekes felvetés, de miért is jönnek hozzánk, és miért kell nekik pont a vérünk, mint energiaforrás az ittlétükkor?
Nincs konkrét elméletem a biológiai létezésükre, de valahogy az emberi racionalitás talán könnyebben befogad egy emberszerű lényt, eltérő biológiával, mint egy szellemi lényt vámpírnak.
Persze a régi írásokat és legendákat is emberek alkották, így könnyen elképzelhető, hogy a saját emberi elképzelésüket kombinálták a tapasztalásukkal, megalkotva egy emberből kiinduló biológiai lény elméletét.
Részemről míg egy eltérő biológiai lényt el tudok fogadni, a szellemi világ eléggé távoli és félelmetes számomra, de ez már saját érzelmeim és beállítódottságom problémája.
Minden esetre ha megtisztelsz, szívesen olvasnám itt gondolataidat még a témában.

A legtöbben így vannak ezzel. Mindent lefordítanak materiális dologra, mert csak azt tudják felfogni, ill mivel csak azt érzékelik.
Pedig maguk sem egészen fizikai lények, és megvalósul bennük is, hogy a szellemi megnyilvánul az anyagban.
Eddig csak Sil bír elvonatkoztatni. Hm, jó, ebből is megtudtam valamit.
És hogyan képzelitek ezt a fizikai dolgot? Hogyan alakul át egy humán felépítésű, mindenevő, nappali életmódra több millió év alatt kialakult szervezet x idő alatt, pusztán fizikailag egy ellentétes életmódra? Kizárólag biológiai tényezőket alapul véve. erre tényleg kíváncsi lennék, milyen elméleteitek vannak, ha vannak erre a nem túl jó testet választott biológiai másodlagos fajra, mely egy elsődleges faj DNS-ét változtatja akkor meg ezek szerint, méghozzá alaposan.


Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 10:51 am

fairi írta:
Kicsit magamba fogok beszélni.
Nézzük milyen biológiai relevanciák képzelhetők el a vámpírok léte mellett.
Halhatatlanság: pl a rákos sejtek végtelenszer tudnak osztódni, telomeráz enzimjük működik és helyreállítja a DNS végeket. Tfh.: ilyen sejtekből épül fel egy élőlény. Most jönnek a bajok, vhogy kontrollt kell felettük gyakorolni, osztódások során hibák lesznek, és így tovább. öröklét nem éri meg biológiailag, előbb-utóbb úgyis vmi megöl, vagyis inkább utódokba fektessünk energiát nem az öröklétünk fenntartásába.
Minden ismert élőlény ezt csinálja.
nagy erő: egy átlagember karjában az összes izomrost egyszerre aktiválódik, akkor akár egy több száz kilós követ is meg tud emelni. Ilyen események életveszélyes helyzetbe megtörténnek. persze nagy ára van ennek: súlyos izomsérülés, de életveszély elhárításánál megéri.
Amilyen képességekkel elhalmozták az emberek a vámpírokat biológiailag elképzelhetetlen. óriási költség kevés befizetés.
Vámpírdenevér egy vérrel táplálkozó emlős, semmi különös képessége nincs( kivéve az életmódja által megkövetelt hődetektor, különleges nyál), de életmódja egy nagy hátránnyal jár. Minden nap ennie kell, mivel zsírtartalék vérből nem halmozható fel!

Akkor a vámpír vmi szellemi lény?
na itt már a fantáziát szabadjára lehet engedni, mert semmi evidencia nem zavarja (ellentétben a biológiai elméletekkel) elméletek kitalálását....
itt már csak a fantázia a határ...

Kiváló logika, kedves Fairi!
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 10:53 am

valerie írta:
Szép estét mindenkinek!

Csak pár sorban szeretném leszögezni,hogy az első vámpír Káin volt.

Kedves Valerie, szeretném én is pár sorban leszögezni, hogy van pajszerem a szögek felszedéséhez. Köszönettel.
Vissza az elejére Go down
Worrach
Tisztes törzsvendég
Tisztes törzsvendég
Worrach


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2010. Oct. 14.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 11:09 am

fairi írta:
valerie írta:
Forrás?

A Wikipédiában olvastam.
Tudtommal ez az oldal,nem holmi csacska dolgokkal foglalkozik.
Most vmi gúnyolódás ez?
Amit idézel az a Vampire: The Masquerade szerepjáték világa...
Wikipedia azzal foglalkozik amit odaírnak a felhasználók...
Bővebb forrás: http://vampireslife.proboards.com/index.cgi?board=worldofdarkness


Nem, nem gúnyolódás ez részéről szerintem.
Hiába is, hogy nincs és soha nem is volt, ilyen apokrif irat, Énochi mágiában, grimmoirokban, stb sehol nem szerepel. A szerepjáték kedvéért csináltak hozzá háttérmitológiát utólagosan. Sőt akár azt is hiába, hogy Káin maga egy mitológiai alak, egy jelkép, nem pedig egy valóban létező személy, mely feltételezné, hogy valóban kettő darab ember népesítette be a földet(és fura módon Káin elmegy a nem létező emberek közé...akik nem tudni, honnan lettek)
Szimbolikus, mitologikus, jelképes, nem szó szerint, mint a Bibliában, apokrifokban úgy általában minden...szóval szerintem mindezt hiába is mondjuk.
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 3:39 pm

Most vmi gúnyolódás ez?


Én nem szoktam gúnyolódni.
Az a te szokásod.
Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 3:50 pm

Amikor pedig a mezőn voltak, Kain rátámadt testvérére, Ábelre, és agyonütötte. 9Ekkor az Úr megkérdezte Kaint: "Hol van a testvéred, Ábel?" Ő így válaszolt: "Nem tudom; talán őrzője vagyok testvéremnek?" 10Erre ő ezt mondta: "Mit tettél? Testvéred vére felkiált hozzám a földről. 11Ezért átkozott leszel, bujdosni fogsz a földön, amely megnyitotta száját, hogy beigya kezedből testvéred vérét. 12Ha műveled a földet, nem ad neked termést. Hontalan és bujdosó leszel a földön." 13Kain így szólt az Úrhoz: "Túl nagy a büntetésem ahhoz, hogy el tudjam viselni. 14Lám, ma elűztél a föld színéről és el kell rejtőznöm előled, hontalan és bujdosó leszek a földön, s bárki, aki rámtalál, megölhet." 15Az Úr azt válaszolta: Semmi esetre. Aki Kaint megöli, annak hétszeresen kell lakolnia. Az Úr jelet tett Kainra, hogy senki, aki találkozik vele, meg ne ölje. 16Kain azonban elbujdosott az Úr színe elől, és Nod földjén, Édentől keletre telepedett le.


Kedves Valerie, szeretném én is pár sorban leszögezni, hogy van pajszerem a szögek felszedéséhez. Köszönettel.


Akkor szedd ki őket! Very Happy

Vissza az elejére Go down
valerie
Figyelmes érdeklődő
Figyelmes érdeklődő
valerie


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Oct. 03.

A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitimeSzomb. Okt. 16, 2010 3:55 pm

Kedves Fairi!

Megnéztem az általad említett linket.

Én nem ebből idéztem.:-)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Második Vámpírkávézó új fóruma   A Második Vámpírkávézó új fóruma - Page 3 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Második Vámpírkávézó új fóruma
Vissza az elejére 
3 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Tavern :: Vampire Tavern :: Fórum-
Ugrás: